Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ograniczenia w pracy Urzędu Stanu Cywilnego w Świeciu z powodu koronawirusa

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Świeciu osobiście załatwimy tylko najpilniejsze sprawy.

Udostępnij
urzad_stanu_cywilnego_0_1

REKLAMA

Wśród nich znajdują się zgłoszenie zgonu, a po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się również zgłoszenie narodzin dziecka lub uznanie ojcostwa.

Wnioski o odpisy akt stanu cywilnego należy składać pocztą, przez platformę ePUAP lub w Biurze Obsługi Mieszkańca na parterze Urzędu Miejskiego w Świeciu. Dokumenty będą wysyłane wyłącznie pocztą, nie ma możliwości odbioru osobistego.

USC tłumaczy ograniczenia aktualną sytuacją epidemiczną.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. zyx

  20 października 2020 21:26

  To da się ograniczyć jeszcze

  To da się ograniczyć jeszcze bardziej? Ten urząd od początku pandemii po dzień dzisiejszy jest praktycznie niedostępny dla ludzi. Cokolwiek w nim załatwić to graniczy z cudem. 

 2. Tik

  20 października 2020 21:47

  Szkoły po tysiąc osób w

  Szkoły po tysiąc osób w budynku a w USC od miesięcy nic załatwić nie można. To jest skandal!!!! Tam ktoś jeszcze w ogóle pracuje? 

 3. Jerzy

  21 października 2020 10:22

  Pod płaszczykiem covida

  Pod płaszczykiem covida urzędasy nie chcą pracować. To jest skandal. Szkoły otwarte, przedszkola otwarte, kościoły otwarte, sklepy otwarte, a urzędasom się pracować nie chce. ŻENADA…

 4. Świeciak

  21 października 2020 11:29

  Usc Świecie jako jeden z

  Usc Świecie jako jeden z nielicznych w okolicy jest cały czas otwarty. Wczoraj byłem w środku załatwić swoją sprawę. Urzędnicy codziennie narażają swoje zdrowie żeby załatwiać wasze sprawy. Po co te chamskie komentarze. Wszystko działa normalnie.

  • Anonim

   21 października 2020 13:08

   Normalnie bohaterowie, bij im

   Normalnie bohaterowie, bij im brawo albo zawieź obiadek.

  • Jaha

   21 października 2020 14:57

   A pielęgniarki,sprzedawczynie

   A pielęgniarki,sprzedawczynie się nie narażają???

  • zyx

   22 października 2020 08:58

   To chyba nie byłeś w USC w

   To chyba nie byłeś w USC w tym Świeciu, haha.

 5. Elka

  21 października 2020 22:00

  Usc świecie wcale nie jest

  Usc świecie wcale nie jest nieliczny bo w innych gminach pracowali i pracują normalnie. Fakt że były wprowadzane ograniczenia ale takie czasy. Ale to co robi um świecie i starostwo powiatowe to przesada. Czy pracownicy tych urzędów nie robią zakupow?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama