Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Okradli market budowlany w Świeciu. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn

Kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali trzech mężczyzn w związku z kradzieżą elektronarzędzi i innymi przestępstwami, które udowodnili im policjanci.

Udostępnij
2

REKLAMA

Dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Trzeci, po przesłuchaniu, został przewieziony do zakładu karnego, odsiedzieć karę za wcześniej popełnione przestępstwa.

Policjanci wydziału kryminalnego, pracując nad sprawą kradzieży elektronarzędzi z jednego z marketów budowlanych w Świeciu, ustalili tożsamość dwóch sprawców i zatrzymali 44 i 29-latka z powiatu toruńskiego.
REKLAMA

Policjanci odzyskali skradziony towar

REKLAMA

- Do sprawy zatrzymany został również 21-letni mężczyzna, który zaraz po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego. Jak się okazało, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Toruniu do odbycia kary za wcześniejsze kradzieże. Spędzi tam najbliższe 10 miesięcy - informuje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policja nie informuje, w jakim markecie i w jakich okolicznościach doszło do kradzieży, bo sprawa jest rozwojowa.

Na podstawie zebranych dowodów, mężczyźni zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. 44-latek odpowie za kradzież elektronarzędzi oraz paliwa, wielokrotne łamanie zakazu sądowego i podrobienie dokumentu sprzedaży samochodu, którego użyto do kradzieży w markecie.
REKLAMA


29-latek usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań oraz posłużenia się podrobionym dokumentem.

- Mundurowi odzyskali również skradzione elektronarzędzia, a obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Prokuratur rejonowy w Świeciu, na wniosek policjantów, zastosował wobec nich dozór i zakaz opuszczania kraju - wyjaśnia Joanna Tarkowska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. zorro

  15 października 2021 20:21

  Poobcinać łapy.

  Poobcinać łapy.

 2. Quasimodo

  15 października 2021 23:21

  Prawdziwi złodzieje to nas

  Prawdziwi złodzieje to nas codziennie okradają w majestacie prawa . Ci tutaj to gang Olsena jak świecka policja ich złapała. Popatrzcie tylko na ceny energii,gazu,paliwa i tak naprawdę wszystkiego co tylko jest na sprzedaż. Chociażby cena gazu butylowego kosztowała niedawno 50PLN za butlę 11kg a teraz 75PLN co daje 50/ podwyżki  to dopiero złodziejstwo! Jestem ciekaw kto z Was dostał 50/ podwyżki w pracy?Za miesiąc okaże się że chleb kosztuje najtańszy 5 PLN za 0,5kg a najtańsza wędlina na kanapki 50 PLN za kg.Ludzie na najniższej krajowej będą głodować jak w Afryce i wtedy nastąpi kolejna rewolucja ogólnoświatowa . Tak właśnie jak to było w historii ludzkości przynajmniej tej od czasów feudalnych. Ludzie nie dajcie się zwariować i nie wzbogacajcie bogaczy bo oni Was mają w dupie.

  • XXX

   18 października 2021 20:16

   Masz Pan rację, to rząd i

   Masz Pan rację, to rząd i media nas nauczyły jak ten hajs kraść i zabrać. Winni nawet nie odeszli od stołu, a tych największy złodziei mijamy w kościołach i na drogówkach;)

 3. Stefan

  16 października 2021 12:13

  Szkoda chłopaków 

  Szkoda chłopaków 

  • Okon

   16 października 2021 20:59

   Szkoda???

   Szkoda???

   Dorset im tak oby dostali dobrze 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama