Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Organizatorka protestu przeprasza za psią kupę pod kościołem na Mariankach

W relacji z sobotniej manifestacji przeciwko ustawie aborcyjnej, pisaliśmy o incydencie pod kościołem św. Józefa w Świeciu. Oświadczenie w tej sprawie przesłała organizatorka marszu, Zuzanna Lewicka-Burek.

Udostępnij
lewicka-1

REKLAMA

Publikujemy fragment relacji z protestu, która ukazała się na portalu Extra Świecie 31 aździernika.

Pod kościołem św. Józefa na Mariankach doszło do niepotrzebnego, by nie powiedzieć głupiego, incydentu. Przed drzwiami położono plastikowy worek z... fekaliami. Miał to być halloweenowy „psikus”. Nie spodobał on się wielu uczestnikom protestu.

Reklama
Reklama

- To było idiotyczne i niepotrzebne - mówili.
REKLAMA


Poniżej oświadczenie Zuzanny Lewickiej-Burek, przesłane do redakcji.

Dzisiaj już minęło szalone święto Halloween. Celebrujemy święto Wszystkich Świętych. W tym dniu wszyscy wspominają swoich bliskich, którzy odeszli do Pana. Jest to dzień pojednania, okazja do rodzinnych i przyjacielskich spotkań.

Reklama
Reklama

Dlatego w tym dniu nie możemy prowadzić akcji krytykujących instytucję Kościoła i wszyscy jednoczymy się zapalając znicze jako symbol pamięci o naszych zmarłych.

Przepraszam osoby urażone moim zachowaniem pod kościołem św. Józefa. Położenie reklamówki z psią kupą było odpowiedzią na plugawe określenia kobiet wypowiadanymi przez niektórych kapłanów i biskupów. Przyznaję, że była to akcja ekstremalna i nie miała obrażać religii i uczuć religijnych wiernych.

Zuzanna Lewicka-Burek

O sobotnim proteście i indcydencie pod kościołem pisaliśmy tutaj.
REKLAMA

Udostępnij
124 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ty obraziłaś Boga i polskosc

Ty obraziłaś Boga i polskosc przede wszystkim. Nie kompromituj się kobieto jeszcze bardziej tą wypowiedzią. Od wiekow kościoł i krzyż są miedzy innymi symbolami polskosci. W kosciele hest Swiety Sakrament wiesz co to takiego?? Twoja wypowiesz niczego nie zmienia – wczoraj odchody I haloween dzis midlitwa za zmarlych. Czy to jest normalne czy patoligiczne podejscie. Bardzo dojrzala osobowosc z tej pani.

Ten cały protest jest

Ten cały protest jest idiotyczny i nie potrzebny.

Proponuję wykorzystać energię

Proponuję wykorzystać energię i zorganizować akcję zbierania pskich kup na terenie miasta i promować sprzątanie po swoich pupilach

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!!

Reklama

Ale obraziła i to nie tylko

Ale obraziła i to nie tylko osoby wierzące ciekawe jak by pod Pani drzwiami tak położyć i napisać że nie chciało się urazić 

Od kiedy hallowin jest

Od kiedy hallowin jest świętem jest to  wydarzenie kulturowe z innej kultury głównie  amerykańskiej . Tzw. Pani z megafonem często manipuluje wypowiedźami a za swoje czyny się odpowiada nie wiem czy nie powinno byćścigane z urzędu 

Poseł Kaczyński z trybuny

Poseł Kaczyński z trybuny sejmowej używa strasznych słów w kierunku inaczej myślących,i tym samym prowokuje rozmaite zachowania.

Rozgonić tą hołotę i postawić

Rozgonić tą hołotę i postawić przed sąd . Każda uczennica za uczestnictwo w tym spędzie powinna być wydalona ze szkoły bo to wstyd dla szkoły że zbiera się psie kupy i obraża się uczucia religijne. Czego ta szkoła uczy że jej uczennice zachowują się jak trzoda chlewna. Organizatorów postawić pod sąd. 

Reklama

świeckie bojówki już się

świeckie bojówki już się tworzą, kościoły będą odpierane 

Nie popieram ale rozumiem.

Nie popieram ale rozumiem.

Kto maszeruje z tą osobą sam

Kto maszeruje z tą osobą sam podpisuje się pod jej działaniami,mam nadzieje że opdpowiednie służby które ostatnio nic nie robią zajmą się tą sprawą , bo jak nie zaczną w końcu reagować to w kraju naprawdę zaczną dziać się straszne rzeczy.

Proponuje również przeprosić

Proponuje również przeprosić proboszcza i to najlepiej osobiście 

Reklama

Trzeba zapamiętac i odmówić

Trzeba zapamiętac i odmówić pochówku katolickiego, sakramentów oraz wyrzucić ze wspólnoty. Nie można atakować kościoła i jednocześnie oczekiwać sakramentów.

….. dziś  znicz jako

….. dziś  znicz jako „symbol pamięci naszych zmarłych” a wczoraj…..-p. burek wstyd dalej pisać.

Zachowała się Pani

Zachowała się Pani nieodpowiedzialnie i sprawiła, że ludzie odwracają się od słusznych postulatów protestów. Wielu uczestników wczorajszego spaceru nie miało pojęcia do czego doszło pod kościołem i dopiero z relacji mediów dowiedziało się – ze zdumieniem i zażenowaniem – do czego tam doszło. Przy okazji dokonała Pani bardzo sprawnego samozaorania, ludzie rozsądni i myślący nie będą chcieli już mieć do czynienia z niczym czego pani się dotknie – te psie odchody bardziej przylgną do Paniniż do czegokolwiek innego.

Fakt że ona mówi że wczoraj

Fakt że ona mówi że wczoraj było haloween i kupe polozyla pod kosciolem a dziś już jest inne podejscie bo jest wszystkich swietych swiadczy tylko o glupocie i potwierdza stwierdzenie –  Dno. Kosciol i wiara, polskosc to nie koncert zyczen, nie karta przetargowa, że wczoraj odchody a dzis znicze. Czy ona jest normalna??

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!!!!

Na łeb z tą reklamówką. Nooo

Na łeb z tą reklamówką. Nooo

czy ktoś z protestów

czy ktoś z protestów przeprosi lekarzy, pielęgniarki, ratowników, pracowników sanepidu i wszystkich, którzy przy tym pracują, że prawdopodobnie będą mieli więcej pracy z powodu rozprzestrzenienia się covida i być może lockdown dla wszystkich polaków przez co niektórzy stracą pracę lub na jakiś czas źródło utrzymania?

Oho. Ktoś się wystraszył

Oho. Ktoś się wystraszył paragrafu o zniewadze uczuć religijnych. Ot i co. Fałszywy żal i skrucha

Za takie zachowanie powinna

Za takie zachowanie powinna zostać publicznie potępiona. Z marszu w obronie praw kobiet zrobiła sobie prywatną krucjatę. Lepiej żeby już nie udzielała się społecznie 

Kościół zawsze był za zakazem

Kościół zawsze był za zakazem aborcji. Chcecie protestujcie też nie podoba mi się obecny rząd ale tą kupą strzeliliście sobie w kolano jak tym, że na takie coś zabieracie dzieci. Zawieźcie to gówno pod dom Jarka. Mam nadzieję, że kobiety z tego tłumu nie poślą w tym roku swoich dzieci do komunii. A nie… sorki poślą bo ten sakrament im się akurat podoba, imprezka, prezenty sale i cateringu zamówione. A te nastolatki nie pójdą później w białych sukniach do ołtarza? W prezencie od kapłana powinny dostać kupę A nie sakrament małżeństwa. Nie palcie mostów. 

Chce kobieta zaistnieć w

Chce kobieta zaistnieć w mediach i robi wszystko żeby do tego doszło wykorzystując przy tym grupę nastolatków którzy robią tak zwaną zadymę. Żenada 

Oj kobieto co Ty w ogóle

Oj kobieto co Ty w ogóle wyprawiasz w naszym mieście? KOBIETO zrobiłaś pipszoł a teraz przepraszasz? Za chwilę winni będą ci co szli w tym przedstawieniu, żal… Nasze miasto zostało skłócone, to jedyny cel tej pseudomanifestacji, trzymam kciuki o paragraf dla tej pani. Niech przestanie udzielać się publicznie, bo robi z siebie pośmiewisko przy okazji obraża Kościół. 

Wez kobieto sie spakuj i do

Wez kobieto sie spakuj i do psycha idz sie poloz. Tok myslenia masz jak dziecko 3letnie. Zwykly burek… 

To nie będzie już więcej

To nie będzie już więcej manifestacji??? Załamka. W inych miastach będą szli a w Świeciu będą się teraz bali pokazać?

Jaki wstyd. Dorosła, mocno

Jaki wstyd. Dorosła, mocno podstarzała kobieta. Tak się skompromitować. Co ty chciałaś udowodnić? komu? Obrazilas moje uczucia religijne. Szykuj się na zbiorowy pozew.

Ta kobieta robi pod górkę

Ta kobieta robi pod górkę ludziom, którzy chcieli manifestować w słusznej sprawie. Fanatykom z lewa i prawa mówmy NIE. TAK dla zdrowego rozsądku.

Najpierw kod, potem unia.

Najpierw kod, potem unia. Teraz jej blisko do lewicy, w du… niech sobie wsadzi spowrotem tą reklamówkę! Brak słów, jako klient firmy, którą współtworzy z mężem zastanowił bym się czy dalej z nimi współpracować…. 

Jeśli to prawda, że większość

Jeśli to prawda, że większość protestujących nie widziała o akcji z kupą, to teraz powinni oni pozwać organizatorkę. Teraz cały powiat może sobie obejrzeć na fotorelacji kto poszedł złozyć kupę pod kościół. Część osób niesłusznie dostanie łatkę chama i idioty. Może jakby organizatorka zapłaciła kilkudziesięciu osobom odszkodowanie to by ją to czegoś nauczyło.

Czy wy nie widzicie, że ta

Czy wy nie widzicie, że ta kobieta jest ewidentnie podstawiona przez PiS?? Rozbujała protesty po to by je za chwilę ośmieszyć i skmpromitować. Przecież teraz już nikt nie pójdzie na żadną manifestację. To chyba oczywiste. Tak się rozwala opozycję. Od środka.

Psia kupa to desperacja.

Psia kupa to desperacja. Walczycie o legalną aborcję ok. Ale czy następnym krokiem będzie eutanazja? Daje do myślenia?

Sam strajk popieram, trzeba

Sam strajk popieram, trzeba walczyć o podstawowe prawa człowieka. Tylko nie w taki sposób. Ten czyn był idiotyczny i w ogóle nie powinien mieć miejsca, w dodatku organizatorka. 

proponuje akcje ,, kupa dla

proponuje akcje ,, kupa dla Burki” wszyscy wiemy gdzie jej drzwi 🙂

Mam szambowoz, chętnie

Mam szambowoz, chętnie odpompuje szamba bezpłatnie z dostawą na posesję tej pani ptfu

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!

Wczoraj ludzie przebywajacy

Wczoraj ludzie przebywajacy na mszy bali się o swoje bezpieczeństwo. Jeśli pozwalamy małoletniej dziczy pod przywoctwem niezrównoważonej kobiety, sprawiać że ludzie, nic nie winni a chcacy się pomodlić czują się zagrożeni, gdziekolwiek, to robi się już złe i niebezpieczne. Ataki na kociòł to najgorsza droga jaką obrały te panienki.

Co za durnie wypisują, że

Co za durnie wypisują, że katolik to polskość, a argentyński, słowacki, francuski, czy niemiecki katolik to też Polak. Durnie, religia to religia, nie ma granic, Bóg nie ma narodowości. Chrystus też … no chyba że uznamy go za Żyda bo urodził się w Betlejem niedaleko Jerozolimy…. Zacznijcie myśleć ..    

Rozumiem, że Prokuratura w

Rozumiem, że Prokuratura w soboty i święta nie działa, ale na jutro mam nadzieję, że skorzysta z art 196 kk.

W poniedziałek składam

W poniedziałek składam zawiadomienie do prokuratury. Zapraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni postepowaniem p.Zuzanny L.B. o zrobienie tego samego.

Przepraszam bardzo. Czy ktoś

Przepraszam bardzo. Czy ktoś może mi wyjaśnić czego świętem jest ten cały halołin? To po pierwsze. A po drugie czy uczestnicy tego, nie wiedzieć dlaczego nazywanego strajkiem marszu są świadomi, że wpisują się w jakże długą tradycję ćwirtowania własnych dzieci? Otóż w Polsce proceder ten został zalegalizowany przez świtę wybitnego socjalisty i stratega Adolfa Hitlera, a później kultywowany przez władzę, która po nich nadeszła. Czy na pewno jesteście tego świadomi? I po trzecie dlaczego ta błyskawica do złudzenia przypomina symbol Shutzstaffel? Przypadek?

No i gotowy krótki reportaż o

No i gotowy krótki reportaż o Pani B. we wiadomościach w TVPis . Wstyd.

Idiotka i tyle dziękuję 

Idiotka i tyle dziękuję 

Co za Żenada!!! 

Co za Żenada!!! 

Hipokrytka!!! 

Jak można było się tak zachować!!! 

Synonim nieszczęścia Kupa

Synonim nieszczęścia Kupa Burek w Świeciu

Karać za takie postepowanie.

Karać za takie postepowanie.

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

STOP AGRESJI NASTOLATEK. 

KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!!

Rodzicom gratuluję wychowania

Rodzicom gratuluję wychowania tych protestujących dziewczyn. Wczoraj dzisiaj chcą mieć swobodną aborcję, a jutro będą walczyć o eutanazję dla mamy i taty. A w najlepszym przypadku o dom starców. Karma wraca.

Wszyscy do sulnowka z gownami

Wszyscy do sulnowka z gownami swoich psów. Burek się ucieszy z takiego psikusa. 

Mam nadzieję ze prokuratura

Mam nadzieję ze prokuratura zajmie sie ta pania juz w poniedziałek!!!!  Jestem cuekaw jak zadzialaja nasze organa scigania! Ta pani zbeszczescila kult wiary!! 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Historia

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Wiadomości

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Sport

Krzysztof Zieliński zastąpi na stanowisku prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, który żegna się z zasiadaniem we władzach klubu, po tym, jak został zawieszony przez...

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Wiadomości

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo