Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Park Wodny ma być rozbudowany. Popływamy też na zewnątrz

Podczas sesji pod koniec sierpnia radni przyjęli strategię rozwoju sportu w gminie Świecie. Zakłada ona m.in. rozbudowę Parku Wodnego.

Udostępnij
basen_1

REKLAMA

Jeden z punktów strategii przewiduje budowę basenu zewnętrznego przy Parku Wodnym.

- Pomysł tak naprawdę pojawił się podczas…urlopu. Odwiedziłem kilka basenów  w okolicy Zakopanego i zauważyłem, że jeśli tylko pojawiła się taka możliwość, klienci chętniej wybierali zabawę na obiekcie zewnętrznym – mówi Ariel Stawski, kierownik Parku Wodnego w Świeciu.

Jak miałoby to działać u nas? Basen pojawiłby się w miejscu terenu zielonego przylegającego bezpośrednio do przeszklonej ściany pływalni.

Koncepcja zakłada, że do nowej niecki będzie można wpłynąć bezpośrednio z obecnej hali basenowej, specjalny wlot znajdowałby się w pobliżu okrągłego jacuzzi. Na zewnątrz mają czekać leżaki i ławki, nowe masażery i wodne atrakcje dla dzieci. 
REKLAMA

Odpowiednia temperatura wody i oświetlenie pozwolą na korzystanie z atrakcji nawet w okresie późnej jesieni. Nad bezpieczeństwem czuwałby dodatkowy ratownik.

- Chciałbym, aby basen spełniał oczekiwania zarówno starszych, jak i młodszych gości – zaznacza Stawski.

Z tego powodu kierownik chce dać sobie czas na przygotowanie dobrego i funkcjonalnego projektu.

- Nie jest sztuką zrobienie czegoś szybko i na siłę. Tego typu obiektów nie buduje się codziennie, dlatego kluczową sprawą będzie podjęcie współpracy z projektantem, który mógłby się pochwalić podobnymi realizacjami – podkreśla.
REKLAMA

Kierownik chciałby spotkać się z szefami obiektów, na których podobne niecki już działają i na podstawie rozmów wypracować optymalne założenia dla Parku Wodnego w Świeciu.

- Po prostu trzeba się do tego zadania solidnie przygotować – mówi Ariel Stawski.

Nie jest to na pewno inwestycja do realizacji w przyszłym roku. Strategia rozwoju sportu obejmuje okres do 2029 r. Czy będzie trzeba czekać na budowę basenu zewnętrznego aż dziewięć lat? Na razie ani Ariel Stawski, ani Tomasz Keller, prezes gminnej spółki Vistula-Park Świecie, której podlega pływalnia, wolą nie mówić o konkretnym terminie.

- Cieszę się, że projekt trafił do strategii sportu. Nawet jeśli mielibyśmy o tym rozmawiać w kontekście długofalowym, to już teraz warto poważnie zastanowić się nad tą ciekawą koncepcją. Z uwagi na taką, a nie inną bryłę obiektu innych okazji do poszerzenia oferty możemy już nie mieć – przyznaje Tomasz Keller.
REKLAMA

Prezes zastrzega jednak, że w pierwszej kolejności spółka będzie zabiegać w gminie o wykonanie remontu niecki basenu sportowego.

- Wszyscy wiemy, że to nasza największa bolączka – nie ukrywa. -Wykorzystaliśmy czas przerwy spowodowanej pandemią na sporządzenie ekspertyzy. Wiemy już w jakiej technologii należy wykonać naprawę, aby problem nieestetycznego dna już nigdy nie powrócił.

Vistula-Park zamierza złożyć wniosek do budżetu gminy w tej sprawie.

- Koszt naprawy przekracza bieżące możliwości finansowe spółki, a nie jest spowodowany złą eksploatacją lecz procesami zachodzącymi pod płytkami starego basenu – argumentuje Tomasz Keller.  

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

 1. ratownig

  1 września 2020 19:08

  Wystawić stare balyje babcine

  Wystawić stare balyje babcine na zewnątrz i bedzie git-Z tym basenem to jest na podobe kolei w Świeciu.

 2. Tom

  1 września 2020 19:34

  Basen zewnętrzny, palemki,

  Basen zewnętrzny, palemki, leżaczki itp. i do tego mieszanka smrodu z Mondi i z oczyszczalni…

 3. Juras

  1 września 2020 19:47

  Pomysł na poziomie sztucznego

  Pomysł na poziomie sztucznego lodowiska w Decznie – takie rzeczy tylko w Świeciu – brakuje jeszcze strefy relaksu nad Struchawą i będzie git

 4. []

  1 września 2020 20:08

  Ulepić Giewont z odpadów z

  Ulepić Giewont z odpadów z wysypiska a basen ochszcić morskie oko adriana.I dotacja na oczka wodne się znajdzie.

 5. Noss

  1 września 2020 20:19

  BRAK WYOBRAŹNI zrobiono jeden

  BRAK WYOBRAŹNI zrobiono jeden błąd teraz chcecie w ten smród inwestować.Hala zatrzymywała smród gratulacje dla tempo głowych myślicieli.

  • Swieciak

   1 września 2020 20:27

   Dokładnie,ta degrengolada

   Dokładnie,ta degrengolada trwa od czasów Pogody źle umiejscowienie hali,basenu,teraz lodowisko chcą w Decznie,A można było budować na cukrowni byłoby nowocześnie i wygidniey

  • Anonim

   1 września 2020 20:53

   Łatwo się wydaje nie swoją

   Łatwo się wydaje nie swoją kasę, szkoda ze wcześniej jak robili remont to nie zrobili ekspertyzy – fachowcy, No ale cóż wtedy basen był na gwarancji i pewnie nie można było skrzywdzić za bardzo wykonawcę :). Ciekawe czy ktoś odpowie za źle wydatkowe publiczne pieniądze. Normalnie to by ktoś za to nieźle beknął 

 6. Anonim

  1 września 2020 20:47

  totalne deblistwo, kolejne

  totalne deblistwo, kolejne miliony wywalone. jebie w tej okolicy okropnie, bardziej to już chyba tylko w samym Mondi a oni chca basen zewnętrzych zrobić – absurd. Nie trzeba było być inżynierem żeby wiedzieć iż tak to się skończy z remontowaną niecka, teraz pewnie nakleja na to folie basenową  i będzie jak w Hurgadzie 

 7. Taktak

  1 września 2020 21:07

  Nie ma to jak budować koło

  Nie ma to jak budować koło syfu z kominami

 8. Anonim

  1 września 2020 21:42

  Popływamy w oparach MONDI.

  Popływamy w oparach MONDI. Brak słów. Co za idiotyczne pomysły ostatnio w tym Świeciu. Najpierw lodowisko w Decznie a teraz to. Marnotrawienie pieniędzy, które mogłyby być przeznaczone na strefy sportowe i rekreacyjne nie tylko dla mobilnych…dla dzieci, młodzieży, seniorów, niepełnosprawnych i in

 9. Ananan

  1 września 2020 22:06

  Latem basen, a zima na tym

  Latem basen, a zima na tym lodowisko! Uwielbiam wypoczywac kiedy w kolo sa tak cudowne aromaty z oczyszczalni sciekow i mondi. Samo przerobienie basenu bylo kiepskim pomyslem, a tu kolejny swietny pomysl. Zamiast wybudowac nowy, bezawaryjny obiekt będziemy przerabiac i rekontowac staroc. Brawo. 

 10. Tu i tam

  1 września 2020 22:58

  Jednemu klakierowi (Fazi

  Jednemu klakierowi (***) to nawet basen w samym mondi by nie przeszkadzal, byle by bronić pomysły poprzedniego Burmistrza. Zrobiło się i Robi się wiele fajnych rzeczy w Świeciu i wiadomo że zdarzają się błędne decyzje (oby jak najmniej), czasem nie do końca przemyślane, czasem pewnie niezrozumiałe dla jednej grupy ludzi ale doskonale  znane drugiej. ale przydałoby się naszej kochanej władzy trochę pokory, trochę obycia w „Swiecie” a przede wszystkim liczenia się z opinia mieszkańców. 

 11. Xxx

  1 września 2020 23:26

  Błąd z pozostawienie starej

  Błąd z pozostawienie starej niecki basenu będzie się ciągnoł jak smród z oczyszalni było słuchac mieszkańców i basen byłby na przykład na mariankach z możliwością wybudowania lodowiska itp ale poco słuchać ludzi gdy wie się wszystko lepej

 12. street

  2 września 2020 07:10

  „Komórkowa” dzieciarnia

  „Komórkowa” dzieciarnia najprawdopodobniej, nigdy nie przebywała w okolicach Parku Wodnego, czy Mondi, ale w sprawach inwestycyjnych są geniuszami. Ariel, nie czytaj wypocin oszołomów, którzy niedawno przestali ssać cycek mamy i rób co należy, dla przyszłych, madrzejszych pokoleń.

 13. abc

  2 września 2020 07:58

  Super pomysł z rozbudową

  Super pomysł z rozbudową!
  Negatywnych komentarzy proszę nie traktować poważnie. Wystarczy spojrzeć na poziom intelektualny wypowiedzi i ortografii. Typowi wyborcy PiSu.

  • def

   2 września 2020 08:57

   o co chodzi z tym przysłowiem

   o co chodzi z tym przysłowiem „co głupiemu po rozumie”

  • Ty wyborco

   2 września 2020 18:21

   Zdejmuj skarpety jak

   Zdejmuj skarpety jak zakładasz sandały letną porą . I zmień te szorty w kratę . 

 14. ghi

  2 września 2020 11:57

  abc  –  ty to dopiero  masz

  abc  –  ty to dopiero  masz łeb ciekawe do czego bo chyba nie od parady no i nie PIS -ki

 15. Detergent

  2 września 2020 18:04

  Super pomysł .Na leżaku w

  Super pomysł .Na leżaku w masce przeciwgazowej .Ach te pomysły . Tak samo jest w Świeciu z ławkami , tam gdzie ludzie chcą usiąść brak ławek lub są zabierane . A tam gdzie nikt nie siada poustawiano dużo ławek . A na lodowisko dzieciaki muszą mieć blisko żeby sobie po szkole coś zjeść odrobić lekcje i śmignąć , a nie czekać na rodziców aż zawiozą po pracy. Ha ha

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama