Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Parkingowa rewolucja przy starym szpitalu i Wamapie. Miasto zabiera się za remont

Przebudową terenu przy ul. św. Wincentego w Świeciu zainteresowane są dwie firmy. Dobra wiadomość jest taka, że obydwie chcą mniej, niż gmina ma zarezerwowane w budżecie.

Udostępnij
stary-szpital-2_0

REKLAMA

Powinno to przyspieszyć formalności, bo obejdzie się bez ogłaszania drugiego przetargu lub dokładania dodatkowych pieniędzy, na co muszą wyrazić zgodę radni.

W przetargu wzięły udział dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie i Zakład Drogowo-Mostowy w Świeciu. Pierwsza zaoferowała cenę 1,845 mln zł, druga o 145 tys. zł niższą - 1,7 mln. To mniej, niż 1,9 mln zł, jakie gmina zarezerwowała na ten cel.

Jeśli więc nikt nie zgłosi odwołania, a dokumentacja Zakładu Drogowo-Mostowego będzie kompletna, to gmina zapewne podpisze umowę właśnie z nim. Wykonawca będzie miał od tego momentu 8 miesięcy na uporanie się z inwestycją.
REKLAMA

Kiepski stan nawierzchni i zbyt mała liczba miejsc do parkowania to główne bolączki osób korzystających z przychodni Wamap i odwiedzających bliskich w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym Florencja w starym szpitalu.

Prace obejmują m.in. modernizację nawierzchni, wykonanie nowych dróg dojazdowych oraz uporządkowanie terenu parkowania pojazdów dzięki powstaniu nowych miejsc postojowych. Teren wokół szpitala zostanie utwardzony płytami betonowymi i polbrukiem.

Nie ma to jednak być jedna wielka "betonoza", bo miasto zaplanowało także tereny zielone z trawą z roli oraz nasadzenia nowych krzewów i drzew. Teren będzie oświetlało 10 lamp ledowych.

Zostanie też zlikwidowana studnia głębinowa i rozebrany budynek hydroforni. Zwiększenie liczby miejsc dla samochodów będzie związane z koniecznością wycięcia 17 drzew.
REKLAMA

Zanim to jednak nastąpi, wykonawcę czeka najpierw przebudowa kanalizacji.

- Chodzi przede wszystkim o ułożenie nowej instalacji odprowadzającej nadmiar wody deszczowej, bo w starej inspekcja wykazała znaczne uszkodzenia. Konieczny jest montaż nowych rur – wyjaśnia Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Efekt tych działań mieszkańcy zobaczą na własne oczy pod koniec czerwca lub na początku lipca przyszłego roku, po zakończeniu wszystkich prac.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Pytalski

  10 października 2021 11:57

  W artykule mowa o nowych

  W artykule mowa o nowych drogach dojazdowych. Czy mowa jest też o drodze od ul. Polnej  ?

  • Zorientowany

   10 października 2021 11:59

   Chodzi o drogi dojazdowe na

   Chodzi o drogi dojazdowe na parking.

 2. Pioter

  10 października 2021 13:13

  Trzeba miec cos z deklem zeby

  Trzeba miec cos z deklem zeby 17 drzew wycinac pod nastepny parking. Pod kosciolem zaparkowac i przejsc sie 5 minut przez stary cmentarz.

  • Ada

   12 października 2021 19:04

   Dokładnie,takie piękne

   Dokładnie,takie piękne miejsce to było

 3. Adgjm

  11 października 2021 09:01

  Ciekawe kim ZDM chce to robić

  Ciekawe kim ZDM chce to robić,tam nie ma ludzi do pracy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama