Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Piękny plac zabaw to efekt współpracy dwóch spółdzielni

Od kilku tygodni dzieci z bloków przy ul. Paderewskiego i Krausego w Świeciu cieszą się z nowego placu zabaw.

Udostępnij
plac-zabaw-czolo

REKLAMA

To efekt współpracy Spółdzielni Dom Marzeń z Grudziądza, do której należą bloki przy ul. Paderewskiego oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu, której podlega wiele okolicznych bloków na osiedlu Marianki.

Reklama
Reklama

- Uznaliśmy, że to fajna sprawa z pożytkiem dla najmłodszych mieszkańców, bez względu na to, do jakiej spółdzielni należą – komentuje Dariusz Zawadziński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu.
REKLAMA

Świecka spółdzielnia sfinansowała część budowy placu, ale głównym inwestorem był Dom Marzeń.

Reklama
Reklama

Nowoczesny plac zabaw stanął w pobliżu bloków przy ul. Paderewskiego 8 A, B, C i D, ale z chęcią korzystają z niego również dzieci z innych pobliskich bloków.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

  1. Wyszyńskiego

    28 czerwca 2021 10:03

    Szkoda że dzieci na

    Szkoda że dzieci na Wyszyńskiego bloku 2,4,6 nie mają żadnego placu zabaw

  2. Mieszkanka Gródka

    28 czerwca 2021 10:40

    Zapraszamy do Gródka zobaczyć

    Zapraszamy do Gródka zobaczyć jaki dzieci mają plac zabaw płacz w oczach. Na odzepnego pomolowano uszkodzone popękane deski to się nadaje do gazety jakie warunki mają dzieci. A również należymy do spółdzielni mieszkaniowej ze Swiecia. Tylko podwyżki na fundusz Społeczno kulturalny z którego w ogóle nie korzystamy. 

    • qwerty

      28 czerwca 2021 11:02

      Czy Spółdzielnia jest

      Czy Spółdzielnia jest właścicielem tego terenu, czy jedynie Administratorem? Warto to sprawdzić i ewentualnie wymusić działanie (na Spóldzielni lub na Zarządzie Wspólnoty – o ile są na to pieniądze)

      • Mieszkanka Gródka

        28 czerwca 2021 11:11

        Co ma teren do sprzętu który

        Co ma teren do sprzętu który został zakupiony przez spółdzielnie i jest w opłakanym stanie. Jakoś fundusze były na pomalowanie połamanych desek…. Co to za sens malować deski  które nadają się tylko iwyłacznie do wymiany. Na to pieniążki są…. 

        • qwerty

          28 czerwca 2021 11:26

          Dalsza rozmowa z panią/panem

          Dalsza rozmowa z panią/panem nie ma najmniejszego sensu…

  3. Mieszkanka Gródka

    28 czerwca 2021 10:58

    Zapraszamy do Gródka zobaczyć

    Zapraszamy do Gródka zobaczyć jaki dzieci mają plac zabaw płacz w oczach. Na odzepnego pomolowano uszkodzone popękane deski to się nadaje do gazety jakie warunki mają dzieci. A również należymy do spółdzielni mieszkaniowej ze Swiecia. Tylko podwyżki na fundusz Społeczno kulturalny z którego w ogóle nie korzystamy. 

    • Anonim

      28 czerwca 2021 11:11

      nikt nie ma obowiązku stawiać

      nikt nie ma obowiązku stawiać ci plac zabaw pod blokiem, bo tak sobie zażyczyłaś. Zbierzecie z sąsiadami pieniądze i sami go sobie zbudujcie

  4. Kolejna mieszkanka Gródka

    28 czerwca 2021 11:04

    Płacz w oczach!! Zastanawiam

    Płacz w oczach!! Zastanawiam się czym różnią się dzieci z Gródka,od dzieci ze Świecia?? Dzieci w Gródku mają zadawałać się połamanym placem zabaw. Żenada!!!! Góry i doliny na placu zabaw tylko w Gródku. Podwyżki w Gródku,a Świecie się rozwija Brawo Panie Prezesie!!! 

  5. KAMIKAZE

    28 czerwca 2021 12:20

    Wreszcie w Gródku ktoś się

    Wreszcie w Gródku ktoś się obudził, zauważył, że są traktowni po macoszemu. Jednak jeśli jest zorganizowana impreza dla mieszkańców (fakt jedna w roku) to nikt nie pyta skąd są na to nie małe pieniądze. Osby, które są tak rozżalone powinny sprawdzić w swoich telefonach ile razy informowały kogokolwiek ze Spółdzielni w Świeciu o problemach. Szanowni współmieszkańcy przecież u nas odbywa się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni, kto z Was aktywnie bieże w nim udział?

    • Mieszkanka Gródka

      28 czerwca 2021 12:57

      Uwierzy pan/pani że

      Uwierzy pan/pani że telefonujemy minimum raz w tygodniu i zgłaszamy ciągle problemy niestety nue traktują nas poważnie. A o walnym zgromadzeniu jak byśmy byli informowani na pewno byśmy byli… 

      • KAMIKAZE

        29 czerwca 2021 09:28

        Przez pandemię w ubiegłym

        Przez pandemię w ubiegłym roku nie odbyło się ale dwa lata wstecz odbyło się w udostępnionej świetlicy Spółdzielni „Energetyk”, która ma siedzibę w Gródku. Ogłoszenia mieliśmy na klatkach schodowych, więc proszę nie kombinować i szukać wymówek. Każdy z nas ma imię i nazwisko, myślę, że pracownicy Spółdzielni w Świeciu też, warto czasami zapytać o personalia osoby której jest zgłaszany problem. Uważam, że Mieszkanka Gródka szuka wymówek by niepotrzebnie nakręcić problemy z którymi się borykamy.

  6. Gość

    28 czerwca 2021 15:46

    Patrząc na ten plac zabaw

    Patrząc na ten plac zabaw codziennie przez okno, zastanawiam się po co są zamykane furtki, skoro plac zabaw jest ogrodzony TYLKO z trzech stron –  z jednej strony nie ma ogrodzenia i każdy pies/kot może tam wlecieć… 

    • Marian

      28 czerwca 2021 20:02

      Dokładnie jak zobaczyłem że

      Dokładnie jak zobaczyłem że zrobiono ogrodzenie 2 bramki i płot tylko z 3 stron stwierdziłem że ktoś tu jest głupi tylko kto inwestor projektant czy może ja skoro nie mogę tego pojąć wiadomo kot wlezie wszędzie ale zawsze dzieci były by odgrodzone od np jakiegoś bezpańskiego psa 

      • Gość1

        28 czerwca 2021 23:22

        Dokładnie – BEZPIECZEŃSTWO

        Dokładnie – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NAJWAŻNIEJSZE! 

      • Xoxo

        28 czerwca 2021 23:27

        „płot z trzech stron” haha

        „płot z trzech stron” haha jak w Alternatywach 4, na pewno spełnia swoją rolę… 

  7. Mama

    28 czerwca 2021 17:19

    No a dzieci  z bloku 69. 69A

    No a dzieci  z bloku 69. 69A i 69 B może się kiedyś doczekają  jednej huśtawki

    • 28 czerwca 2021 17:52

      Dookoła  placów zabaw, co

      Dookoła  placów zabaw, co niemiara wystarczyć ruszyć spasioną dupę i się przejść te kilkadziesiąt metrów.

  8. Daga

    28 czerwca 2021 23:39

    Panie Glazinski może w końcu

    Panie Glazinski może w końcu zrobi coś Pan koło swojego mieszkania rodzinnego. Brak placu zabaw dla dzieci,brak oświetlenia. WSTYDZIŁ BY SIE PAN