Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Piękny wiek! Pani Florentyna jest najstarszą mieszkanką gminy Jeżewo

Florentyna Kaczmarek niedawno skończyła sto lat. Solenizantkę odwiedził wójt Maciej Rakowicz z pracownikiem urzędu gminy.

Udostępnij
jubilatka

REKLAMA

Florentyna Kaczmarek urodziła się 7 listopada 1921 r. w Jeżewie, w tym samym domu, w którym obecnie mieszka. Rodzice pochodzili z Taszewka i oprócz pani Florentyny mieli jeszcze piątkę dzieci.

W czasie II wojny światowej dostała nakaz pracy w niemieckim przedszkolu jako pomoc kuchenna. Po wojnie była zatrudniona w Nadleśnictwie Dąbrowa w suszarni, znajdującej się na terenie parku przy pałacu Gordona w Laskowicach (pałac został zniszczony pod koniec wojny).
REKLAMA

W 1949 r. wyszła za mąż za Józefa Kaczmarka. Zajmowała się gospodarstwem domowym i rodziną. Jubilatka ma trójkę dzieci i doczekała się piątki wnuków i czwórki prawnuków.

Goście życzyli pani Florentynie dużo zdrowia, sił, miłości ze strony bliskich i codziennych radości.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama