Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pieniądze podzielone. Od parafii i gastronomii po psi salon i bibliotekę [zdjęcia]

Ponad 600 tys. zł trafi do siedmiu beneficjentów z gmin Świecie, Osie, Lniano, Bukowiec i Świekatowo. Są wśród nich prywatni przedsiębiorcy, parafia i samorząd.

Udostępnij
umowy_rpo_prow_fot_mikolaj_kuras-36

We wtorek przedstawiciele samorządu województwa spotkali się z beneficjentami unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

W ceremonii wręczenia umów o dofinasowanie projektów uczestniczyli m.in. marszałek Piotr Całbecki i Tadeusz Pogoda, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- Kandydowałem do sejmiku m.in. z powiatu świeckiego. Jako byłego burmistrza Świecia i osobę blisko związaną z tym regionem, cieszy mnie, że pochodzi stąd niemal 1/4 wszystkich wniosków z całego województwa, które dostały dofinansowanie  - mówi Tadeusz Pogoda.

Reklama
Reklama

Jak podkreśla radny Tadeusz Pogoda, świadczy to o dużej aktywności mieszkańców i Lokalnej Grupy Działania Gminy Powiatu Świeckiego, za pośrednictwem której składano wnioski i która pomagała w ich przygotowaniu.

- Dofinansowujemy 29 konkretnych projektów, bardzo potrzebnych zwykłym mieszkańcom. To wszystko wskazuje na nową jakość życia - zaznaczał podczas wtorkowego spotkania Piotr Całbecki, marszałek, województwa kujawsko-pomorskiego.

Jacy beneficjenci z powiatu świeckiego i na co dostali w sumie 616 tys. zł dofinansowania?

Reklama
Reklama

Gmina Świecie

  • Kamil Kwaśniewski dostał 70 tys. zł dofinansowania na prowadzenie działalności gospodarczej świadczącej usługi pielęgnacyjne dla psów. Budynek zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Gmina Bukowiec

  • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bukowcu zmodernizuje i wyremontuje parafialny dom kultury i dostosuje obiekt dla osób niepełnosprawnych - 162,8 tys. zł unijnego dofinansowania.
  • Magdalena Kulikowska otrzymała 70 tys. zł dofinansowania na podjęcie działalności polegającej na świadczenie usług w zakresie diagnostyki, naprawy i konserwacji pojazdów mechanicznych.

Gmina Lniano

  • Wymiana pokrycia dachowego na budynku Gminnej Bibliotece Publicznej w Lnianie wraz z remontem balkonu oraz wykonaniem instalacji odgromowej - 103,6 tys. zł unijnego dofinansowania.

Gmina Osie

  • Michał Jerzy Głowacki dostał 70 tys. zł na prowadzenie w ramach utworzonej działalności gospodarczej restauracji promującej walory regionalnej kuchni Kociewia z wykorzystaniem lokalnych produktów (ryby, dziczyzna, grzyby). Projekt zakłada też prowadzenie usług warsztatowo-kulinarnych, promujących regionalne dziedzictwo kulinarne Borów Tucholskich.
  • Maciej Olszewski zamierza przeznaczyć 70 tys. zł dofinansowania na uruchomienie usługi cateringowej: przygotowywanie przystawek, małych bufetów, szybkich dań na wynos i dostawa do klientów oraz catering turystyczny (przygotowanie i organizacja posiłków dla uczestników spływów kajakowych, wycieczek krajoznawczych itp.). Ponadto planuje sprzedaż wędzonych ryb i mięsa.

Gmina Świekatowo

  • Jakub Gackowski na prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług fotograficznych i obrotu nieruchomościami otrzymał 70 tys. zł dofinansowania.

Zobacz poniżej galerię zdjęć z wręczenia umów.

Reklama
Reklama

Zdjęcia: Mikołaj Kuras dla UMWKP

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Rozdawanie pieniędzy

Rozdawanie pieniędzy prywatnym osobom, to dopiero skandal. Rozdawnictwo na całego na wszystkich frontach. A ty człowieku żyły możesz sobie wypruć, a i tak nie będzie ci lepiej, bo za twoje pieniądze karmi się innych. Co za pajace!

Do prostownika:bardzo

Do prostownika:bardzo dokładnie się określiłeś. 

Rozdawać pieniądze lubi były

Rozdawać pieniądze lubi były burmistrz, tak jak basen,Hala powinny być na terenie dawnej cukrowni. Tam jest ich miejsce.

Grono znajomych 

Grono znajomych 

Zamiast do Deczna dołożyć

Zamiast do Deczna dołożyć firmie wykonującej to takie grosze rozdają 

Proszę o lokalizację psiego

Proszę o lokalizację psiego salonu  i zakładu fotograficznego 

Skandal rozdawac pieniadze

Skandal rozdawac pieniadze prywaciarzom. Biora przyklad z Czarnka? 

A czemu wielebny z Bukowca

A czemu wielebny z Bukowca się nie pofatygował po odbiór kasy. Wiadomo i tak w zębach mu przyniosą i pomerdają ogonkami. 

Zwracam honor. Nie zauważyłem

Zwracam honor. Nie zauważyłem wcześniej na foto. Jednak przybył. 

Jak ktoś chce rozkręcić

Jak ktoś chce rozkręcić biznes to powinnien z swoich a nie publicznych pieniędzy!!

Klechom ani złotówki !!! i do

Klechom ani złotówki !!! i do roboty zapędzic 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama