Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pierwsze w Świeciu targi budowlane cieszyły się powodzeniem [zdjęcia]

Organizatorzy Targów Remontowo-Budowlanych Gresta-Bud 2018 mogą mieć powody do zadowolenia. Dopisała frekwencja, a co najważniejsze, w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu pojawiły się osoby autentycznie zainteresowane ofertami, o czym świadczyły rozmowy z wystawcami.

Udostępnij
targi-7

- Jestem przekonany, że zyskaliśmy kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu klientów - mówi z zadowoleniem Michał Wejner właściciel świeckiej firmy Lumifil. - Wystarczy krótka rozmowa i od razu widać czy ktoś się tylko rozgląda, czy też jest poważnie zainteresowany ofertą. To, że odwiedziło nas tak wiele osób, to efekt marki, jaką udało nam się stworzyć w ciągu 18 lat istnienia. Firmy produkujące lub sprzedające okna i drzwi pojawiały się i znikały, a my wciąż jesteśmy na rynku. Ludzie to widzą. Tego typu impreza to świetna okazja do pokazania pełnego asortymentu wyrobów i usług.

REKLAMA

W sumie na sobotnich targach ustawiono blisko 40 stoisk, z czego 35 zajęły przedsiębiorstwa z szeroko rozumianej branży remontowo-budowlanej. Obok małych lokalnych firm swoje produkty prezentowały tak znane spółki, jak Fakro, jeden z liderów w produkcji okien czy Blachotrapez, producent blach dachowych.

Z satysfakcją na to, co działo się w hali patrzyła Emilia Fetter, specjalista do spraw zaopatrzenia w hurtowni Gresta, będącej – wspólnie ze spółką Vistula-Park Świecie - współorganizatorem targów.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

- Nie spodziewaliśmy się aż tylu osób, z powodu pogody, mało zachęcającej do wyjścia z domu - przyznaje. - Rozmawiałam z kolegami z innych firm, którzy dość regularnie uczestniczą w podobnych imprezach, także w miastach porównywalnych do Świecia i prawie nigdy nie zdarzało się, aby przyszło tylu ludzi, w dodatku szukających konkretnych rozwiązań. Zważywszy na fakt, że to pierwsze takie targi, wypadły fantastycznie i myślę, że to mocna zachęta do tego, aby myśleć o kolejnej edycji. Wykorzystując nasze kontakty chcielibyśmy ściągać znanych, dużych producentów. Jeśli oni uznają, że warto pokazywać się w Świeciu, to inne, mniejsze firmy, będą o to same zabiegać - mówi.

REKLAMAOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieProf-Bud

Potwierdza to Tomasz Keller, prezes spółki Vistula-Park Świecie.

- Sukces pierwszej edycji pokazał, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu targi. Warto pomyśleć o cyklicznej imprezie, która z czasem może być rozpoznawalną marką w regionie – zaznacza Tomasz Keller.

W trakcie targów było kilka ciekawych atrakcji np. turniej piłkarzyków stołowych, w których nagrodę główną stanowiła piłka nożna z autografem Adama Nawałki, trenera drużyny narodowej. Futbolówkę ufundowała firma Fakro.

a.bartniak@extraswiecie.pl

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Odwiedzający

  24 lutego 2018 19:39

  Wszystko fajnie, ale ktoś

  Wszystko fajnie, ale ktoś zapomniał o swoim obowiązku aby odśnieżyć schody i dojście do hali.

  • Genio

   24 lutego 2018 22:22

   No tak… bo same „inżyniery”

   No tak… bo same „inżyniery”, a robić nie ma komu…

  • Szok

   26 lutego 2018 18:34

   Może przespałem ale o jakim

   Może przespałem ale o jakim śniegu mówisz bo w Świeciu to spadło tyle co nic. Żeby tego się czepiać to na prawdę trzeba być malistkowym.

   Gratulacje dla organizatorów targów pozdrawiam: )

 2. czytelnik

  24 lutego 2018 20:48

  Bardzo fajna impreza. Brawa

  Bardzo fajna impreza. Brawa dla pomysłodawców.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama