Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pijany 41-latek bez prawa jazdy pędził autostradą "wężykiem"

Policjanci ze Świecia zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota, który według zgłoszenia dziwnie zachowywał się na drodze. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Udostępnij
pirat

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

W miniony piątek, chwilę po godz. 20, policjanci ruchu drogowego komendy w Świeciu zatrzymali do kontroli drogowej jadącego autostradą w kierunku Łodzi peugeota. Pojazd był w zainteresowaniu mundurowych, ponieważ inni kierowcy zgłaszali dyżurnemu, że jego kierowca podejrzanie zachowuje się na drodze. Miał podczas jazdy wymachiwać rękoma przez okno pojazdu, zmieniać bez sygnalizacji pasy ruchu oraz jechać „wężykiem".
REKLAMA

- 41-letni łodzianin „wydmuchał" blisko 2,5 promila alkoholu - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. - Ponadto mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci udaremnili pijanemu kierowcy dalszą jazdę zatrzymując go w policyjnym areszcie. 

41-latek, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Anonim

  2 września 2019 15:29

  Tak dlugo jak dlugo bedziecie

  Tak dlugo jak dlugo bedziecie wypuszczac na wolnosc pijakow typu dorczuk

 2. mk

  2 września 2019 20:51

  I tak nie posiada uprawnień

  I tak nie posiada uprawnień,to ten zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych to mu pewnie zwisa….

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama