Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pijany policjant dachował koło Nowego. Sprawą zajmie się prokurator

Do 2 lat pozbawienia wolności i wydalenie ze służby grożą 35-letniemu funkcjonariuszowi z Komisariatu Policji w Nowem.

Udostępnij
kraksa-2-nowe-inne

REKLAMA

O dachowaniu opla insignii portal Extra Świecie pisał w sobotę wieczorem. Do zdarzenia nie doszło jednak na ul. Podgórnej w Nowem, jak wcześniej „na gorąco” poinformowała nas straż pożarna.

- Miało miejsce na drodze krajowej nr 91 na wysokości Kończyc koło Nowego - precyzuje mł. asp. Julia Świerczyńska, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Przypomnijmy. W sobotę tuż po godz. 17.00 na poboczu szosy dachował opel insignia. Ratownicy pogotowia udzielili kierowcy doraźnej pomocy na miejscu, nie było potrzeby zabierania go do szpitala. Nikt więcej z nim nie jechał.
REKLAMA

Wkrótce po opublikowaniu informacji na naszym portalu, Czytelnicy zaalarmowali redakcję, że samochód prowadził policjant z Nowego, który był pijany.

- Potwierdzam, że kierowcą był funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Nowem. Był po służbie. Spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Pobrano mu krew do badań. Sprawą zajmie się prokurator. Wszczęto również wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Zatrzymano mu też prawo jazdy - wyjaśnia Julia Świerczyńska.

Reklama
Reklama

Rzecznik nie podaje, ile policjant miał promili. Dlaczego?

- Ze względu na dobro śledzytwa - argumentuje Julia Świerczyńska.
REKLAMA

Śledztwo wszczyna się w związku z podejrzeniem o popełnienie przestępstwa. Funkcjonariusz musiał mieć więc powyżej 0,5 promila, skoro zostało ono wszczęte. Zawartość od 0,2 do 0,5 promila traktowane jest jedynie jako wykroczenie. Powyżej tej granicy to już przestępstwo.

Reklama
Reklama

Funkcjonariusz służy w prewencji nowskiego komisariatu w stopniu aspiranta sztabowego. Ma 35 lat, od 15 lat pracuje w policji. Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia. Na tym jednak nie koniec. Jako karany za przestępstwo nie może pełnić służby w policji. Jeśli więc potwierdzą się zarzuty przeciwko niemu, pożegna się również z mundurem.

Aktualizacja

Ile promili miał policjant? Nowe informacje czytaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
223 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Miał idiota szczęście,bo 50

Miał idiota szczęście,bo 50 metrów niżej szli ludzie jak by ich zabrał,to ……

Świetny przykład Panie władzo

Świetny przykład Panie władzo…..pijesz-jedź, super brawo 

Szkoła Pana zamorowskiego? A

Szkoła Pana zamorowskiego? A Pan o.

To jego uczeń zawsze razem braki służby i co  wzorowi ale popierduki pech że miałem styczności z jednym i drogim  oby cie zamknę a tam życia to nie będziesz miał jako policjancik

Reklama

Ciekawe czy prawo jazdy

Ciekawe czy prawo jazdy zabrali mu czy beemka będzie jeździł dalej 

Na ulicę z nimi i niech

Na ulicę z nimi i niech pilnują porządku w mieście 

Przyszła kryska na Matyska

Przyszła kryska na Matyska zabrać prawko „5kola grzywny i do odrobi niech służbista teraz poczuje

Reklama

Najgorsze jest to że innych

Najgorsze jest to że innych kierowców karaja za byle pierdół… A sami popełniają rażące wykroczenia, znając życie gdyby nie kolizja to nawet podczas kontroli odznaka załatwiła by sprawę i nie miał by konsekwencji swojego czynu… 

Myślę, że częścią kary jest

Myślę, że częścią kary jest dla niego czytanie tych komentarzy pisanych przez analfabetów. Na litość boską, ludzie, nie można zrozumieć tego co piszecie! Mam wrażenie, że czytam teksty pisane przez ludzi o IQ 60.  

Niech każdy z WAS spojrzy na

Niech każdy z WAS spojrzy na siebie. Zajmijcie się sobą. Nie macie widać swojego życia, że tylko potraficie pisać głupie komentarze. Wielka satysfakcja i smiechy. Nienormalni…. 

Reklama

Ciekawe czy pierwszy raz

Ciekawe czy pierwszy raz prowadził pod wpływem alkoholu. Na środek rynku, dać mu miotłę i przez rok za darmo sprzątać z napisem za co. A kara według kodeksu to swoją drogą.

Chore miasto!! Każdy od razu

Chore miasto!! Każdy od razu plotkuje a żeby patole swojej dupy pilnowali to nie ma komu. Nieroby to od razu udostępniają i widzą winę a jak oni gniją w domu i dostają 500+ to im się morda cieszy jak z zasiłków żyją. Nie pomyślą że każdemu może się noga powinąć i straci pracę. Chory kraj!! Zamiast pomóc każdy kopie każdemu dołki pod nogami. Tylko każdy mądry do komentowania i oceniania a żeby pomóc to nie ma komu. Wredne małe miasto 

Szkoda tego opla taki ładny

Szkoda tego opla taki ładny był angielski 

Reklama

A co tu ma np 500+czy

A co tu ma np 500+czy nierobstwo do tego jechał pijany i tyle posada komendanta poszła w siną dal panie o. Wcale mi nie żal a kara się należy tak jak Pan dawał kary i się woził i co nie poszło. Chętnie teraz bym tak w ksw wyskoczył Z panciem

W tym miasteczyk jest czy

W tym miasteczyk jest czy było 2 policjantów normalnych reszta to czubki arni z 13 jest bardziej kumaty oj 3 zapomniałem o j z  ten też spoko

Dla Wszystkich, którzy piszą

Dla Wszystkich, którzy piszą „Policjant też człowiek” to przypomnę, co się dzieje jak się ustanie w Nowem na Rynku, bądź sąsiadujących ulicach powyżej minuty. Wtedy policja znajduje się z niewiadomo skąd. Człowieka traktują jak najgorszego przestępcę, bo zatrzymał się na zakazie, a jak ich kolega jeździ po pijaku i dachuje to jest ok.

Jak zwykłego obywatela

Jak zwykłego obywatela policja złapie bo miał 0,25 to najlepiej nazwać złoczyńcą, mordercą, przestępcą itp. Jest wtedy traktowany, jak kryminalista i najlepiej zabrać mu prawo jazdy i zamknąć do więzienia. A tu osoba która idzie na „policjanta” i wręcza mandaty i zatrzymuje ludzi, okazuje się, że nie jest krystalicznie czysta.

Ciekawe kiedy będzie akcja

Ciekawe kiedy będzie akcja policji trzeźwość i jak złapią pijanych. To od razu podadzą do informacji ile osób i jakie procenty!!! Policja to państwo w państwie!!! 

Wracał od kochanki?

Wracał od kochanki? Pozdrowienia dla żony 

Niech odpowie za swój czyn

Niech odpowie za swój czyn jak to powinno być . Kiedyś mnie złapał p.O. i mam niemiłe wspomnienia. Przeraża mnie to że to Władza . 

Bardzo dobrze mu mam nadzieję

Bardzo dobrze mu mam nadzieję że wywala go z policji i będzie zamiatał chodniki jego twarz powinna być na pierwszych stronach w gazetach itd 

Ciekawi mnie jedno jaki

Ciekawi mnie jedno jaki policjant wykonywał badanie trzezwosici  pierwsze badane

Bo jeśli A Z i zapaliła się

Bo jeśli A Z i zapaliła się zielona kontrolka to wszystko jasne 

 Ogarnijcie się i dajcie mu

 Ogarnijcie się i dajcie mu spokój, bo nie da się tego czytać.. Afera taka że głowa mała. Źle zrobił, kara go nie minie, niestety.. Mimo wszystko sprawiedliwość, bo to mu nie ujdzie na sucho. Ale jedziecie na całą policję jakby krzywdę robili komuś. A oni wykonują tylko swoją pracę. Trochę zrozumienia, a nie patrzenia jakby świat był zły i wszyscy ludzie byli zli. Każdemu się może noga powinąć, to tylko człowiek.. Trochę zrozumienia, bo karma wraca i do niego i do was też wróci za ten jad tu wylewany. 

Gdyby był ok jak niekturzy

Gdyby był ok jak niekturzy policjanci to by tych wpisów nie było to szkoła A Z ta sama taktyka działań więc będę pisał ile wlezie na tych dwóch cwaniaczków co boją się wnocy przejść pieszo

Policjanci ha ha stolarze z

Policjanci ha ha stolarze z fabryki klose

Przykre ale prawdziwe

Przykre ale prawdziwe niestety bo też miałam złe doświadczenie z panami z komendy nie wierzę że można im ufać bo nawet interwencja potrafi zaginac było minęło ale źle już zawsze będę myśleć o policji oczywiście nie ogólnie wiadomo np co się stało z szefem kryminalnych z Grudziądza. Najchętniej pod latarnią. 

Policjant powinien byc

Policjant powinien byc przykładem. To co zrobil Pan M.O jest karygodne i musi ponieść konsekwencje. Szkoda tylko, ze sam kreowal się na strażnika teksasu.

Wójtowi z Warlubia  nic nie

Wójtowi z Warlubia  nic nie zrobili. 

Panie M co tam u Pana

Panie M co tam u Pana kolezanek? 😉

O proszę… kilka komentarzy

O proszę… kilka komentarzy za dużo redaktorek zmienił treść hahaha jak by była cisza to ciemnej masie wciskać kit najlepiej… komuchy… przez takie wynalazki zakłamane Naród ogłupić, redaktorki niebieskich kryją i w drugą stronę… sprawa do trybunału powinna iść…

Do trybunałuto może nie ale

Do trybunałuto może nie ale napewno nie do sądu w świeciu byd to najmniej 

Piszcie sobie ją idę rano do

Piszcie sobie ją idę rano do pracy na trzeźwo i wy też tak zróbcie dawajcie przykład  dobry przykład dobranoc

Dobry policjant był trzeba

Dobry policjant był trzeba się podporządkować i jeździć ostrożnie wtedy mandatu nie ma 

Dobry bo co pisał mandaty

Dobry bo co pisał mandaty dobry policjant to nie mandaty 

Kretyn nie policjant.

Kretyn nie policjant. Policjantem to się tytułować nawet nie powinien. Zwykły potencjalny zabójca na drodze. Won ze służby i do łopaty rowy kopać.

Widać kto je id i ostrożne

Widać kto je id i ostrożne jeśli to dobro to od jutra walcie w szyję  wszyscy bo to jest wporzadku

Tych dwóch policjantów z

Tych dwóch policjantów z Świecia też do kontroli co łapę koledze przybijali i zielone światełko pokazali… teraz to na pewno wesela nie będzie!!!! 

Na moje to sam pan policjant

Na moje to sam pan policjant wypowiadal sie w niektorych komentarzach broniac swoja dupe pod roznymi nickami bo raczej zaden pozadny i zdrowy czlowiek nie bronil by pijanego policjanta ktory w dodatku mogby kogos zabic . I dodajac wiecej niby tym czego sam strzegl  ale to tylko sugestia zobaczymy  co z tego dalej bedzie bo nawet go nie zawiesili

jo ni generalnie to jest

jo ni generalnie to jest dobrze

Mój wcześniejszy komentarz

Mój wcześniejszy komentarz został usunięty, dlatego jeszcze raz powtarzam,że nie jest możliwe aby sprawca pan O. miał prawo kierować tym samochodem. Mieszkam w UK i gdy tylko ktoś poda numer rejestracyjny to łatwo to sprawdzę.POLAK,KTÓRY NIE MIESZKA W UK NIE MOŻE KIEROWAĆ ANGIELSKIM AUTEM. -bo nie ma wtedy ubezpieczenia. Ile w Polsce trzeba zpłacić za jazdę bez OC? 5000 złotych? Bo tak właśnie mogło być,że nie miał OC . On by wam tego nie odpuścił. Dlaczego więc jemu darować???

Karma is back

Karma is back

Zakłamanie, zawiść,

Zakłamanie, zawiść, bezwzględność, wypaczenie… Ot, taka nasza mała ojczyzna. Wstyd mi za to, że jestem jej ogniwem. Wstyd mi za was, za wasze wpisy, za… Ale pamiętajcie, że karma wraca…

Brawo Panie M ale sie Pan

Brawo Panie M ale sie Pan popisal fiu fiu

Te pozytywne komentarze to

Te pozytywne komentarze to nie wiem kto pisze ludzie obudźcie się przecież on mógł kogoś zabić!!! Nie ma tolerancji dla pijanych kierowców! Czy to policjant czy bezrobotny, aleee policjant tozawod zaufania społecznego Powinien dawać przykład. Kto zna pana wie że  nikomu nie popuścił, wiec ten jad tu mnie nie dziwi.

Role się odwróciły. A taki

Role się odwróciły. A taki był z niego szeryf w Nowem. Dziękować Bogu że akurat nikt nie szedł tamtędy bo z powodu swojej głupoty mógł człowieka pozbawić zdrowia a nawet życia. Pozostaje mieć nadzieję że sprawa nie zostanie zatuszowana i policjant zostanie wydalony ze służby. Ludzie mieszkający w Nowem wiedzą jaki to policjant. Jak traktował obywatela niemal jak kryminalistę. Pan policjant stał się potencjalnym mordercą

Mnie natomiast dziwi ten jad,

Mnie natomiast dziwi ten jad, i to bardzo. Wszyscy, którzy dodają tu swoje komentarze, uważają się za ludzi, ludzi w większośći wierzących w Boga. Za trzy dni pójdą do kościoła, posypać głowy popiołem, dziś natomiast rzucają w drugiego człowieka kamieniami. Nie pochwalam tego, co zrobił ten chłopak i zapewne zostanie za to ukarany przez sąd, jak każdy inny obywatel tego kraju. Więc skąd ten jad i nienawiść??? Znam odpowiedź na to pytanie. Ano stąd, że to policjant i jest okazja, aby w niego porzucać. Nikt jednak nie zastanowi się nad tym, żde policjant to też człowiek, jak każdy inny. Jak każdy inny też popełnia błędy…

Był po prostu za uczciwy.

Był po prostu za uczciwy. Gdyby zrobił strzałkę w pole, jak większość postawiona w takiej sytuacji, to nikt niczego by mu nie udowodnił, a wy zamiast wypisywać dzisiaj te wypociny zabralibyście się do pracy. 

Szkoda, że wóda zebrała znowu żniwo, bo to dobry policjant…

A co z policjantami na

A co z policjantami na miejscu zdarzenia?

Dopiero po wyraźnych sygnalach swiadkow sprawa nabrała rozglosu.

No coments

No coments

Pozdrowienia dla grubego

Pozdrowienia dla grubego strażaka. Niech okulary zmieni. Bo zaczyna źle widzieć. Czas na fitness. Bo brzuch ciebie wyprzedza 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo