Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Po remoncie Wojska Polskiego kierowców i pieszych czekają zmiany w pobliżu szkoły

- Podobno po modernizacji ul. Wojska Polskiego w Świeciu nie będzie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 5. Czemu miałaby służyć ta zmiana?  - dopytują się Czytelnicy. Powiatowy Zarząd Dróg zaprzecza, ale zapowiada zmiany innego rodzaju.

Udostępnij
przejscie-sp-5

REKLAMA

- Jeśli po remoncie ulicy Wojska Polskiego zniknie przejście dla pieszych przy "piątce", to gdzie miałyby przechodzić dzieci mieszkające np. w okolicach ulicy Chełmińskiej? - zastanawiają się mieszkańcy Przechowa.

Okazuje się, że to tylko plotka, która jednak w ostatnim czasie dość mocno zyskała na popularności.

- Być może wzięła się stąd, że przy przejściu, które oczywiście pozostanie, nie planujemy sygnalizacji świetlnej, jak to było dotychczas - tłumaczy Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Pojawi się za to azyl dla pieszych, czyli wysepka pomiędzy pasami.
REKLAMA

Dlaczego zrezygnowano ze świateł?

- W sytuacji, gdy z obu stron ruch spowalniać będą ronda, kolejne spowolnienie w postaci sygnalizacji wpływałoby niekorzystnie na płynność ruchu - argumentuje dyrektor. - Nowe rozwiązanie będzie bezpieczne i funkcjonalne, zarówno dla pieszych, jak i kierowców - zaznacza.

Zmianie ulegnie też usytuowanie jednego z przystanków autobusowych. Do tej pory znajdowały sie one dokładnie naprzeciwko. W niedalekiej przyszłości jeden z nich zostanie przesunięty bliżej szkoły.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (62)

 1. Świecie

  31 lipca 2021 21:47

  Nie rozumiem dlaczego będzie

  Nie rozumiem dlaczego będzie dwa przejścia dla pieszych na odcinku 50 m?To spowalnia ruch!!

  • ruman

   1 sierpnia 2021 06:48

   Przeczytaj jeszcze raz. To

   Przeczytaj jeszcze raz. To nie boli.

  • grecky

   1 sierpnia 2021 16:07

   też bym chvciał wiedzieć po

   też bym chvciał wiedzieć po co tam aż dwa przejścia

 2. ***** ***

  31 lipca 2021 22:11

  Ludzie -kużwa niech najpierw

  Ludzie -kużwa niech najpierw skączą ,a to potrwa ze 3 lata,do tego czasu zmienią się rządy na lepsze i będzie git.Może jeszcze będziemy w UE ,albo w czarnej d…e.To zależy tylko od NAS!

  • X

   31 lipca 2021 23:06

   Słuszna uwaga 

   Słuszna uwaga 

  • Karabain

   31 lipca 2021 23:08

   Poprawka w czarnej D tzn. UE

   Poprawka w czarnej D tzn. UE

  • groszek

   1 sierpnia 2021 00:03

   co to znaczy „skączą” skaczą?

   co to znaczy „skączą” skaczą? odmień te skączą przez przypadki, o ile wiesz co to jest

  • Kozlowsky

   1 sierpnia 2021 17:03

   A teraz sie obudz bo sie

   A teraz sie obudz bo sie posrales 

 3. Ino

  31 lipca 2021 22:22

  Maja w glebokiej dupi.

  Maja w glebokiej dupi.,bezpieczenstwo dzieci w przechowie tak bylo i jest powodzenia  zycze rodzica z dziecmi na tej wyspie  bezpieczenstwo na miare swiecia.

 4. Instruktor

  31 lipca 2021 22:32

  Nareszcie wywalą te światła.

  Nareszcie wywalą te światła. Tylko ruch spowalniają. Od kiedy pierwszeństwo na pasach ma zawsze pieszy to światła na takich pojedyńczych przejściach bez skrzyżowań nie mają sensu. 

  • Śmieszek

   1 sierpnia 2021 11:02

   Śmieszek z Pana. Honor

   Śmieszek z Pana. Honor janusza nie pozwoli na przepuszczenie pieszego. Wyobraz sobie co będzie w godzinach szczytu jak dzieci będą wychodziły że szkoły i będzie zmiana w mondi. Powodzenia

  • Świecianka

   1 sierpnia 2021 14:06

   Pierwszeństwo na pasach w

   Pierwszeństwo na pasach w Świeciu nie obowiązuje. Ostatnio czekałam na pasach z wózkiem to nawet straż miejska się nie zatrzymała. Więc o czym tu mowa.

 5. Jano

  31 lipca 2021 22:55

  Robole z mondi co w święta i

  Robole z mondi co w święta i weekendy pracują jeżdżą WTA i we WTA segregować tych pracowników produkcji i wywalać na glogowko z ich petami za 20 30 tys na kredo. 

  • Hotmas

   31 lipca 2021 23:20

   A teraz może przetłumaczysz

   A teraz może przetłumaczysz na polski, albo wrócisz do szkoły?

  • Frano

   31 lipca 2021 23:23

   Ktoś musi robić w święta i

   Ktoś musi robić w święta i weekendy żebyś pińcet mógł brać, walić jabole i takie dyrdymały pisać matole

   • Do Frano

    1 sierpnia 2021 18:26

    W punkt 🙂  żal komuś tył

    W punkt 🙂  żal komuś tył ściska, że kolesia z MONDI stać na auto (bo uczciwie pracuje), a on za 500+ całe życie busem z miasteczka jeździć będzie do biedronki. Może i miał kiedyś auto, ale za w/w „jabole” zabrali mu prawko i teraz tylko zielone autobusy zostały 

  • JPRDL

   1 sierpnia 2021 06:10

   JANO…wygrałeś puchar zjeba

   JANO…wygrałeś puchar zjeba roku, a teraz pokaż swój nosaczy ryj 

 6. Szkoła

  31 lipca 2021 23:30

  Ja bym szkołę zburzył i

  Ja bym szkołę zburzył i postawił na rondzie ruch byłby sprawniejszy

 7. Www

  31 lipca 2021 23:35

  Ciekawe jak dzieciaki będą

  Ciekawe jak dzieciaki będą przechodzić do szkoły, co rondo ma wspólnego z bezpieczeństwem, przy szkołach gdzie są pasy muszą być światła, to tylko są dzieci, jak dojdzie do nieszczęścia to już będzie za późno 

  • 1 sierpnia 2021 01:51

   Dla bombelków i ich

   Dla bombelków i ich spasionych madek właśnie projektują podziemny tunel z ruchomym chodnikiem i rakietowymi schodami.

  • Bart

   1 sierpnia 2021 09:12

   A przy której ze Świeckich

   A przy której ze Świeckich szkół są światła dla dzieci? Nie przesadzajcie. Wystarczy zatrudnić kogoś kto będzie przeprowadzał dzieci na przejściu przez pasy ze znakiem stop dzieci w godzinach od 7-15 i po problemie tak jak to jest w innych cywilizowanych państwach. Wypłata takiej osoby z gminy bo życie dzieci bezcenne. Światła to zły pomysł.

   • Pomyśl

    1 sierpnia 2021 10:36

    Tylko która inna szkoła

    Tylko która inna szkoła mieści się przy głównej drodze w dzielnicy przemysłowej gdzie jeżdżą ciężarowe? 

 8. Anonim

  1 sierpnia 2021 00:06

  po co tam światła.. skoro

  po co tam światła.. skoro piesi i tak mają pierwszeństwo. czyli.. mają umowne zielone światło z tym, że muszą uważać na samochody. a samochody na pieszych.

  • Aneta

   1 sierpnia 2021 14:10

   Tylko ilu kierowców się

   Tylko ilu kierowców się zatrzymuje na pasach o jakim pierwszeństwie tu mowa. Pieszy musi swoje odstać na pasach.

 9. Wish

  1 sierpnia 2021 08:41

  Wystarczy nauczyć dzieci jak

  Wystarczy nauczyć dzieci jak mają się zachowywać na przejściu bez świateł i one sobie świetnie poradzą. Ale leniwym madkom łatwiej nacisnąć guziczek i czekać na zielone niż porozmawiać z dzieckiem. Maluch w wieku szkolnym szybko się takich rzeczy uczy i je rozumie.

  • Mądrala

   1 sierpnia 2021 10:38

   Pytanie kto nauczy kierowców

   Pytanie kto nauczy kierowców przepuszczania dzieciaczków na pasach. Przecież dla janusza zatrzymanie się przed przejściem to ujma na honorze

   • O qruwa

    1 sierpnia 2021 13:51

    Myślę że kierowców też nauczą

    Myślę że kierowców też nauczą madki xd

 10. ...

  1 sierpnia 2021 09:30

  Piszcie sobie piszcie

  Piszcie sobie piszcie najmądrzejsi wszyscy.Światła powinny tam być a co ma do tego spasiona matka itd .Wy ludziska ze Świecia zachowujecie się jak bydło tylko każdego obrażacie. Już to widzę jak to bydło wchodzi na pasy masakra z wami 

 11. Nie mogę

  1 sierpnia 2021 10:49

  Tyle lat światła były i było

  Tyle lat światła były i było dobrze a teraz jak powstaną ronda to nagle będą spowalniały ruch… To jest żenujące. To nie światła tylko ronda będą spowalniały ruch ponieważ nie ma drogi alternatywnej a ruch jest spory i ciągle wzrasta. Najlepiej wywalić wszystkie przejścia w przechowie i dać 70 albo i lepiej. Pan Meller dobrze wie co się będzie działo i próbuje to jakoś połatać ale nie tędy droga, nie kosztem bezpieczeństwa dzieci. Jak to usprawni ruch jak te światła zapalały się tylko jak ktoś nacisnął guzik czyli defacto jak ktoś chciał przejść. Teraz i tak kierowca się będzie zatrzymywał jak ktoś będzie chciał przejść. Napiszę tak. Po remoncie każda osoba która zostanie tam potrącona, nie ważne czy z winy pieszego czy kierowcy, będzie winą tego kto podjął decyzję o likwidacji świateł. Ten pomysł byłby trafiony gdyby w Polsce obowiązywała jakaś kultura jazdy (i pieszych) 

  • Anonim

   1 sierpnia 2021 12:28

   dokładnie, piesi teraz

   dokładnie, piesi teraz wchodzą na jezdnie jakby dalej szli sobie chodnikiem i nieważne czy to stary czy młody. Nie wiem czy udają, że nie widzą samochodów czy są po prostu tak hmm… słabo myślącymi. Gapią się w telefon zamiast spojrzeć w lewo i w prawo. Po prostu sobie wchodzą

   • Nie mogę

    1 sierpnia 2021 12:56

    Nie tylko piesi, również

    Nie tylko piesi, również kierowcy, rowerzysci, motocykliści i inne leśne stworzenia. Ogólnie ludzie stali się samolubni i wrogo nastawieni do innych. Stan posiadania, cwaniactwo czy próba siły decyduje kto jest lepszy w społeczeństwie. Ludzie gotowi są wydrapać oczy komuś kto ma inny pogląd. Wiedza, nauka, zdrowy rozsądek ustępują miejsca chamstwu i cwaniactwu. 

 12. Jeżewo mózg

  1 sierpnia 2021 13:50

  Ja bym zlikwidował to

  Ja bym zlikwidował to przejście i zrobił zupełnie inne rozwiązanie. Po prostu zbudował szkole po drugiej stronie drogi. Dzieci nie musiałyby przechodzić przez pasy. Jedni. By chodzili do szkoły z lewej strony drudzy z prawej strony.  Widzicie najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze

  • 1 sierpnia 2021 14:34

   Jesus maryjo, gdzieś ty się

   Jesus maryjo, gdzieś ty się uchował, taki geniusz i nikt o tobie nie słyszał, to zaiste proste i genialne rozwiązanie 🙂  Ja osobiście zaprojektowałem w tym miejscu trzypoziomowe, lewitujące turbo rondo dla pieszych, ale pomysł padł, zbyt wysokie koszty.

 13. Iza

  1 sierpnia 2021 14:28

  Większość przejść dla

  Większość przejść dla pieszych jest bez świateł i każdy sobie radzi. Dzieci przy innych szkołach też nie mają problemu z przechodzeniem przez zebrę. Nawet przy szkole specjalnej nie ma specjalnego traktowania i nie ma żadnych potrąceń. 

  • Pomyśl

   1 sierpnia 2021 15:46

   Czy przy Szkole specjalnej

   Czy przy Szkole specjalnej czy innej jeżdżą ciężarowe i znajdują się duże zakłady produkcyjne i główne węzły komunikacyjne? Pomyśl chwilę zanim coś napiszesz

   • xxx

    1 sierpnia 2021 16:05

    Tak przy szkole specjalnej

    Tak przy szkole specjalnej usytuowanej przy ulicy Paderewskiego występuje wzmożony ruch, poruszają się też samochody ciężarowe.

    • ryui

     1 sierpnia 2021 20:00

     nie kłam, przy szkole

     nie kłam, przy szkole specjalnej nie ma żadnego zakładu produkcyjnego, ruch jest nieporównywalnie mniejszy

     • xxx

      2 sierpnia 2021 15:03

      Nie kłamię, mówię prawdę. Co

      Nie kłamię, mówię prawdę. Co prawda zakładów produkcyjnych nie ma, ale ruch jest i ciężarówki też jeżdżą 😛

 14. kierowca

  1 sierpnia 2021 15:56

  tam jest przejście na

  tam jest przejście na przejściu! po co aż dwa w tej okolicy! zjeżdzasz z ronda i ktoś może ci na d…e wylądować bo zatrzymujesz się na pzejściu! bez sensu to przejście jest za blisko ronda

 15. główkapracuje

  1 sierpnia 2021 15:59

  jakby ktoś myślał o

  jakby ktoś myślał o bezpieczeństwie dzieci i innych pieszych to by tam zrobił przejście bezkolizyjne, kładka albo tunel pod jezdnią

  • 1 sierpnia 2021 16:17

   … lub wyciąg krzesełkowy

   … lub wyciąg krzesełkowy nad ulicą/

   • żalmi

    2 sierpnia 2021 18:35

    współczuję

    współczuję

  • brachu1

   1 sierpnia 2021 20:02

   tunel dla aut, po co piesi

   tunel dla aut, po co piesi mają chodzić górą a paniska w autach spokojnie przejezdzac? czekam aż paliwo będzie po 20 zł i będziecie w koncu korzystac z komunikacji miejskiej, a nie korkowac miasto, bo kazdy musi jechac autem wszedzie

 16. gramatka

  1 sierpnia 2021 16:04

  zlikwidowane światła dobre i

  zlikwidowane światła dobre i to ale lepiej by było z tych dwuch przejść co som przed i za przystankiem zrobić tylko jedno

  • 1 sierpnia 2021 16:14

   Świetny pomysł, połączmy te

   Świetny pomysł, połączmy te dwa wąskie przejścia w jedno szerokie, więcej pieszych się na nie zmieści. Dorzucę też coś od siebie, w miejsce zlikwidowanej sygnalizacji można zainstalować z obu stron przejścia stałe kolczatki lub betonowe zapory drogowe, uchroni to pieszych przed potrąceniem. 

 17. jajko

  1 sierpnia 2021 16:17

  to jeszcze tylko rok się

  to jeszcze tylko rok się pomeczymy

 18. Propozycja

  1 sierpnia 2021 21:10

  Mieszkańców przechowa

  Mieszkańców przechowa przymusowo wysiedlić, teren zaorać i przekazać mondi. Problemy się skończą. Zresztą całe miasto tak można zaorać, oczywiście oprócz 800lecia i nowych marianek bo tam mieszka elyta a reszta to plebs

 19. Alan

  2 sierpnia 2021 01:36

  Niedouczeni ludzie piszą że

  Niedouczeni ludzie piszą że tam jest wzmożony ruch ze względu na zakłady produkcyjne. Tylko że z ronda na świecie jest zakaz wjazdu dla ciężarówek za wyjątkiem zaopatrzenia którego codziennie w sklepach szukacie. Dzieciaki które chodzą tam do szkoły chyba jednak są mądrzejsze od swoich rodziców i wiedzą jak przejść przez jezdnię gdy nie ma świateł. 

  • Sam jesteś niedouczony

   2 sierpnia 2021 09:08

   Nie wiesz a się wypowiadasz.

   Nie wiesz a się wypowiadasz. Zakaz jest dopiero koło biedronki i mnóstwo aut ciężarowych jeździ przez Kozłowo chociażby do bartu. Poza tym wielu kierowców ma gdzieś zakazy i jeżdżą przez świecie jak im wygodnie. Nie widziałem tu jeszcze żeby itd albo policja ich kontrolowała 

 20. Anka

  2 sierpnia 2021 10:25

  Usunąc to przejscie przy

  Usunąc to przejscie przy rondzie, a zostawic to przy szkole, niekoniecznie ze światłami i skończcie się kłócić. 

 21. POPIERAM

  2 sierpnia 2021 18:34

  zrobić tylko jedno przejście,

  zrobić tylko jedno przejście, po co dwa co kilkanaście metrów i tam jest za ciasno na dwa, ktoś dobrze to napisał 

 22. racja

  2 sierpnia 2021 18:42

  niepotrzebne dwa przejścia bo

  niepotrzebne dwa przejścia bo pieszych już tyle nie ma co kiedyś. już nie jeżdżą 4 autobusami do młynów i mleczarni i tabunami nie przechodzą przez przejścia, kto może to jeździ samochodem

 23. elektryk

  3 sierpnia 2021 09:20

  po co te światła przy

  po co te światła przy zjeździe do TESCO! rano nic stamtąd nie wyjeżdża a na czerwonych światłach czeka z 10 samochodów! włączać to tylko w szczycie

 24. Stromectol

  28 sierpnia 2021 22:05

  Levitra Nuovo
  Levitra Nuovo

 25. priligy tablets online

  16 września 2021 05:23

  Canadian Pharcharmy
  Canadian Pharcharmy

 26. Lasix

  21 września 2021 20:23

  Cialis 5 Mg Costo
  Cialis 5 Mg Costo

 27. Zithromax

  26 września 2021 08:25

  Propecia Contraindications
  Propecia Contraindications Androgenetic Alopecia

 28. Neurontine

  7 października 2021 13:56

  prix levitra liege
  prix levitra liege

 29. Prednisone

  11 października 2021 13:24

  Ventajas De Propecia
  Ventajas De Propecia

 30. Viagra

  2 listopada 2021 06:49

  Trusted Online Pharmacy
  Trusted Online Pharmacy Cialis

 31. buy propecia in uk

  9 listopada 2021 14:21

  Keflex Absesed Tooth
  Keflex Absesed Tooth

 32. prednisolone 20 mg tablet

  11 listopada 2021 22:33

  Cialis 5 Mg Precio
  Cialis 5 Mg Precio

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama