Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Po remoncie Wojska Polskiego kierowców i pieszych czekają zmiany w pobliżu szkoły

- Podobno po modernizacji ul. Wojska Polskiego w Świeciu nie będzie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 5. Czemu miałaby służyć ta zmiana?  - dopytują się Czytelnicy. Powiatowy Zarząd Dróg zaprzecza, ale zapowiada zmiany innego rodzaju.

Udostępnij
przejscie-sp-5

REKLAMA

- Jeśli po remoncie ulicy Wojska Polskiego zniknie przejście dla pieszych przy "piątce", to gdzie miałyby przechodzić dzieci mieszkające np. w okolicach ulicy Chełmińskiej? - zastanawiają się mieszkańcy Przechowa.

Reklama
Reklama

Okazuje się, że to tylko plotka, która jednak w ostatnim czasie dość mocno zyskała na popularności.

- Być może wzięła się stąd, że przy przejściu, które oczywiście pozostanie, nie planujemy sygnalizacji świetlnej, jak to było dotychczas - tłumaczy Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Pojawi się za to azyl dla pieszych, czyli wysepka pomiędzy pasami.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Dlaczego zrezygnowano ze świateł?

- W sytuacji, gdy z obu stron ruch spowalniać będą ronda, kolejne spowolnienie w postaci sygnalizacji wpływałoby niekorzystnie na płynność ruchu - argumentuje dyrektor. - Nowe rozwiązanie będzie bezpieczne i funkcjonalne, zarówno dla pieszych, jak i kierowców - zaznacza.

Zmianie ulegnie też usytuowanie jednego z przystanków autobusowych. Do tej pory znajdowały sie one dokładnie naprzeciwko. W niedalekiej przyszłości jeden z nich zostanie przesunięty bliżej szkoły.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
62 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie rozumiem dlaczego będzie

Nie rozumiem dlaczego będzie dwa przejścia dla pieszych na odcinku 50 m?To spowalnia ruch!!

Ludzie -kużwa niech najpierw

Ludzie -kużwa niech najpierw skączą ,a to potrwa ze 3 lata,do tego czasu zmienią się rządy na lepsze i będzie git.Może jeszcze będziemy w UE ,albo w czarnej d…e.To zależy tylko od NAS!

Maja w glebokiej dupi.

Maja w glebokiej dupi.,bezpieczenstwo dzieci w przechowie tak bylo i jest powodzenia  zycze rodzica z dziecmi na tej wyspie  bezpieczenstwo na miare swiecia.

Nareszcie wywalą te światła.

Nareszcie wywalą te światła. Tylko ruch spowalniają. Od kiedy pierwszeństwo na pasach ma zawsze pieszy to światła na takich pojedyńczych przejściach bez skrzyżowań nie mają sensu. 

Reklama

Robole z mondi co w święta i

Robole z mondi co w święta i weekendy pracują jeżdżą WTA i we WTA segregować tych pracowników produkcji i wywalać na glogowko z ich petami za 20 30 tys na kredo. 

Ja bym szkołę zburzył i

Ja bym szkołę zburzył i postawił na rondzie ruch byłby sprawniejszy

Ciekawe jak dzieciaki będą

Ciekawe jak dzieciaki będą przechodzić do szkoły, co rondo ma wspólnego z bezpieczeństwem, przy szkołach gdzie są pasy muszą być światła, to tylko są dzieci, jak dojdzie do nieszczęścia to już będzie za późno 

po co tam światła.. skoro

po co tam światła.. skoro piesi i tak mają pierwszeństwo. czyli.. mają umowne zielone światło z tym, że muszą uważać na samochody. a samochody na pieszych.

Reklama

Wystarczy nauczyć dzieci jak

Wystarczy nauczyć dzieci jak mają się zachowywać na przejściu bez świateł i one sobie świetnie poradzą. Ale leniwym madkom łatwiej nacisnąć guziczek i czekać na zielone niż porozmawiać z dzieckiem. Maluch w wieku szkolnym szybko się takich rzeczy uczy i je rozumie.

Piszcie sobie piszcie

Piszcie sobie piszcie najmądrzejsi wszyscy.Światła powinny tam być a co ma do tego spasiona matka itd .Wy ludziska ze Świecia zachowujecie się jak bydło tylko każdego obrażacie. Już to widzę jak to bydło wchodzi na pasy masakra z wami 

Tyle lat światła były i było

Tyle lat światła były i było dobrze a teraz jak powstaną ronda to nagle będą spowalniały ruch… To jest żenujące. To nie światła tylko ronda będą spowalniały ruch ponieważ nie ma drogi alternatywnej a ruch jest spory i ciągle wzrasta. Najlepiej wywalić wszystkie przejścia w przechowie i dać 70 albo i lepiej. Pan Meller dobrze wie co się będzie działo i próbuje to jakoś połatać ale nie tędy droga, nie kosztem bezpieczeństwa dzieci. Jak to usprawni ruch jak te światła zapalały się tylko jak ktoś nacisnął guzik czyli defacto jak ktoś chciał przejść. Teraz i tak kierowca się będzie zatrzymywał jak ktoś będzie chciał przejść. Napiszę tak. Po remoncie każda osoba która zostanie tam potrącona, nie ważne czy z winy pieszego czy kierowcy, będzie winą tego kto podjął decyzję o likwidacji świateł. Ten pomysł byłby trafiony gdyby w Polsce obowiązywała jakaś kultura jazdy (i pieszych) 

Ja bym zlikwidował to

Ja bym zlikwidował to przejście i zrobił zupełnie inne rozwiązanie. Po prostu zbudował szkole po drugiej stronie drogi. Dzieci nie musiałyby przechodzić przez pasy. Jedni. By chodzili do szkoły z lewej strony drudzy z prawej strony.  Widzicie najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze

Reklama

Większość przejść dla

Większość przejść dla pieszych jest bez świateł i każdy sobie radzi. Dzieci przy innych szkołach też nie mają problemu z przechodzeniem przez zebrę. Nawet przy szkole specjalnej nie ma specjalnego traktowania i nie ma żadnych potrąceń. 

tam jest przejście na

tam jest przejście na przejściu! po co aż dwa w tej okolicy! zjeżdzasz z ronda i ktoś może ci na d…e wylądować bo zatrzymujesz się na pzejściu! bez sensu to przejście jest za blisko ronda

jakby ktoś myślał o

jakby ktoś myślał o bezpieczeństwie dzieci i innych pieszych to by tam zrobił przejście bezkolizyjne, kładka albo tunel pod jezdnią

zlikwidowane światła dobre i

zlikwidowane światła dobre i to ale lepiej by było z tych dwuch przejść co som przed i za przystankiem zrobić tylko jedno

to jeszcze tylko rok się

to jeszcze tylko rok się pomeczymy

Mieszkańców przechowa

Mieszkańców przechowa przymusowo wysiedlić, teren zaorać i przekazać mondi. Problemy się skończą. Zresztą całe miasto tak można zaorać, oczywiście oprócz 800lecia i nowych marianek bo tam mieszka elyta a reszta to plebs

Niedouczeni ludzie piszą że

Niedouczeni ludzie piszą że tam jest wzmożony ruch ze względu na zakłady produkcyjne. Tylko że z ronda na świecie jest zakaz wjazdu dla ciężarówek za wyjątkiem zaopatrzenia którego codziennie w sklepach szukacie. Dzieciaki które chodzą tam do szkoły chyba jednak są mądrzejsze od swoich rodziców i wiedzą jak przejść przez jezdnię gdy nie ma świateł. 

Usunąc to przejscie przy

Usunąc to przejscie przy rondzie, a zostawic to przy szkole, niekoniecznie ze światłami i skończcie się kłócić. 

zrobić tylko jedno przejście,

zrobić tylko jedno przejście, po co dwa co kilkanaście metrów i tam jest za ciasno na dwa, ktoś dobrze to napisał 

niepotrzebne dwa przejścia bo

niepotrzebne dwa przejścia bo pieszych już tyle nie ma co kiedyś. już nie jeżdżą 4 autobusami do młynów i mleczarni i tabunami nie przechodzą przez przejścia, kto może to jeździ samochodem

po co te światła przy

po co te światła przy zjeździe do TESCO! rano nic stamtąd nie wyjeżdża a na czerwonych światłach czeka z 10 samochodów! włączać to tylko w szczycie

Levitra Nuovo
Levitra Nuovo

Canadian Pharcharmy
Canadian Pharcharmy

Cialis 5 Mg Costo
Cialis 5 Mg Costo

Propecia Contraindications
Propecia Contraindications Androgenetic Alopecia

prix levitra liege
prix levitra liege

Ventajas De Propecia
Ventajas De Propecia

Trusted Online Pharmacy
Trusted Online Pharmacy Cialis

Keflex Absesed Tooth
Keflex Absesed Tooth

Cialis 5 Mg Precio
Cialis 5 Mg Precio

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Styl życia

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Wiadomości

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Sport

Krzysztof Zieliński zastąpi na stanowisku prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, który żegna się z zasiadaniem we władzach klubu, po tym, jak został zawieszony przez...

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo