Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Po zderzeniu cysterny i samochodu ciężarowego, obwodnica była przejezdna dopiero we wtorek rano

Zablokowana obwodnica Świecia i ogromne korki na ulicach miasta, to efekt kolizji na obwodnicy. Policja podaje przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Udostępnij
c1

REKLAMA

Do zderzenia cysterny przewożącej olej napędowy i ciężarówki załadowanej wapnem doszło w poniedziałek około godz. 18.40 na drodze krajowej nr 5 na tymczasowym rondzie między Świeciem a Kozłowem (pisaliśmy o tym tutaj).

- Kierowca renault magnum jadący w kierunku Bydgoszczy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z cysterną marki Volvo - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

50-letni sprawca został ukarany mandatem. Ani jemu, ani 26-letniemu kierowcy cysterny nic sie nie stało. Strażacy do 4.00 rano przepompowywali paliwo. Na szczęście nie było groźby eksplozji.
REKLAMA

Po wykonaniu czynności przez policjantów, ciężarówki zostały usunięte z jezdni. Dopiero we wtorek około 6.00 rano obwodnica była znowu ptrzejezdna.

W tym czasie cały ruch samochodów odbywał się przez Świecie, także tirów, które z powodu remontu ul. Wojska Polskiego w Przechowie, jeździły objazdem ulicami prowadzącymi przez osiedle domków jednorodzinnych, co powodowało ogromne korki.

Na razie nie znamy jeszcze wysokości strat spowodowanych kolizją na obwodnicy.
REKLAMA

Korki w Przechowie spowodowane przez kolizję na obwodnicy / Fot. nadesłane i KP PSP

REKLAMA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama