Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pobił dwie kobiety pięściami i kamieniem. Biznesmena uderzył łopatą w twarz. Awantura przy ulicy Chmielniki

Przerażające sceny rozegrały się w sylwestra przy ul. Chmielniki w Świeciu. Najpierw w mieszkaniu 29-letniej kobiety, a potem w domu Henryka Piotrowskiego, właściciela wytwórni styropianu. W obydwu przypadkach sprawcą był ten sam mężczyzna, który pobił kilka osób.

Udostępnij
pobity-1b

REKLAMA

31 grudnia około godz. 23.50 Henryk Piotrowski zszedł do piwnicy po butelkę szampana. W domu przy ul. Chmielniki w Świeciu, oprócz żony, były jeszcze dwa dwie pary: znajomi i sąsiedzi. W tym gronie zamierzali powitać Nowy Rok.

Reklama
Reklama

Schodząc po schodach Piotrowski usłyszał głośne krzyki i hałasy, które go zaniepokoiły. Postanowił wyjść przed dom, aby zobaczyć, skąd ten rwetes.

Gdy wyjrzał na zewnątrz, zobaczył jak rosły, dziwnie zachowujący się mężczyzna przeskakuje przez ogrodzenie. Aby móc je pokonać, przewrócił śmietnik, po którym wszedł do góry. Piotrowski rozpoznał intruza niezrozumiale bełkoczącego coś o swoim synu i Jezusie.
REKLAMA


- Ostrym tonem zapytałem go, czego tu szuka. Powiedziałem, że to teren prywatny i nie ma prawa na nim przebywać - relacjonuje Henryk Piotrowski, znany w Świeciu przedsiębiorca, właściciel wytwórni styropianu. - W tym momencie wściekły napastnik rzucił się na mnie z łopatą, którą uderzył mnie między oczy. Trysnęła krew. Ja również w obronie zadałem mu kilka ciosów, po których wpadł w krzaki.

Reklama
Reklama

Zajście przed domem biznesmena było drugim rozdziałem w burzliwej nocy napastnika. 33-letni mężczyzna był partnerem 29-letniej kobiety mieszkającej w sąsiednim domu, gdzie wynajmowała mieszkanie od Henryka Piotrowskiego. Z racji sąsiedztwa, przedsiębiorca widywał go od czasu do czasu.
REKLAMA

- Nie sprawiał wrażenia agresywnego - mówi Piotrowski. - Rozmawialiśmy na różne tematy i miałem o nim pozytywną opinię. Opowiadał o swojej pracy ochroniarza w Holandii, o tym że dorabia sobie także jako trener personalny i być może całkowicie się temu poświęci. Pamiętam, że podczas jednej z ostatnich rozmów chwalił się, że uzyskał pozwolenie na broń.

Reklama
Reklama

Nie wiadomo, co zaszło w sylwestrową noc między 33-latkiem, a 29-letnią kobietą, z którą żył od kilku lat. Na pewno uderzył ją w brzuch i w twarz. Potem zacisnął jej ręce na szyi. Kobiecie udało się jednak oswobodzić i uciec. Pobiegła do sąsiedniego domu, skąd wezwano policję.

W tym czasie rozjuszony mężczyzna demolował piętro domu przeszukując kolejne pomieszczenia. Jeśli drzwi były zamknięte, wyłamywał je. W trakcie tego dzikiego rajdu prawdopodobnie wypadł przez balkon i wylądował na trzepaku, który pod wpływem silnego uderzenia złamał się.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Wtedy oszołomiony udał się w kierunku domu Piotrowskiego licząc, że tam schroniła się jego konkubina. Trafił jednak na właściciela posesji, z którym stoczył bijatykę. To jednak nie był koniec.

Agresor postanowił dostać się do domu. Sporych rozmiarów kamieniem wybił szybę w drzwiach i wszedł do środka. Tam zastał żonę i gości biznesmena. Rzucił się na nich z łopatą zrzucając wszystko z zastawionego stołu. Trzymanym w reku kamieniem uderzył w głowę jedną z kobiet.

W momencie, gdy zamachnął się po raz kolejny, aby uderzyć ją ponownie, zjawili się policjanci, którzy go obezwładnili. Gdyby nie to, niewykluczone, że kolejna rana byłaby śmiertelna. Dramatyczne zajście potwierdza policja, która na razie jest bardzo oszczędna w komentarzach.
REKLAMA

Reklama
Reklama

29-letnia kobieta, wynajmująca mieszkanie od Henryka Piotrowskiego powiadomiła policję o godz. 23.50. Powiedziała, że jej 33-letni partner pobił ją i demoluje całe mieszkanie.

- W trakcie zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny. W akcji uczestniczyły dwa patrole, żeby go obezwładnić i przewieźć do szpitala. Na razie nie ma postawionych zarzutów. Funkcjonariusze prowadzą nadal postępowanie. Sprawa jest rozwojowa – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Policja tego nie potwierdza, ale jak wynika z naszych informacji, 33-latek przebywa obecnie w szpitalu psychiatrycznym.  

Zdaniem Henryka Piotrowskiego napastnik zachowywał się jak dziki furiat. Przedsiębiorca podejrzewa, że był on pod wpływem narkotyków.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (72)

  1. Nocny.Furiat

    3 stycznia 2022 13:11

    Nie twarz p. Henryka powinno

    Nie twarz p. Henryka powinno się dać na główną lecz street fightera. Powinien on naprawić ogrodzenie, wstawić szyby, posprzątać, nakryć do stołu i wypłacić 5.000 zł każdemu poszkodowanemu. To w ramach zadośćuczynienia. A w ramach kary w sobotę na rynku 15 razy nieheblowaną dechą w świetle kamer, dronów i fleszy błysków.

    • Xd coo

      3 stycznia 2022 14:42

      5 tys ? Chyba 500 000, co to

      5 tys ? Chyba 500 000, co to jest 5 tys? Dobra whisky?

  2. SZOK

    3 stycznia 2022 13:14

    I TACY LUDZIE MAJĄ POZWOLENIA

    I TACY LUDZIE MAJĄ POZWOLENIA NA BROŃ 🙁 

    • Anonim6900

      3 stycznia 2022 15:04

      Kto ma pozwolenie na broń?

      Kto ma pozwolenie na broń?

      • Dzidzio

        3 stycznia 2022 15:29

        W artrykule masz napisane.

        W artrykule masz napisane. Czyta sie ;(

        • hola hola

          3 stycznia 2022 15:36

          chwalił się, to nie to samo

          chwalił się, to nie to samo co pewność, że miał.

          • Świeciak

            3 stycznia 2022 17:31

            Jeśli faktycznie miał

            Jeśli faktycznie miał pozwolenie,to po takim wybryku je straci na 100%.

  3. mj

    3 stycznia 2022 13:26

    Sądząc po doniesienach

    Sądząc po doniesienach prasowych, miniony rok nie był dla Pana Piotrowskiego łaskawy. Oby nadchodzący rob był dużo lepszy. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

    • jm

      3 stycznia 2022 20:30

      No za dobrze się nie zaczął

      No za dobrze się nie zaczął ale oby resztę miał spoczko

  4. Sprawiedliwi

    3 stycznia 2022 13:28

    Ten przestępca powinien mieć

    Ten przestępca powinien mieć obcięte ręce za takie czyny !!!

  5. Andrzejek

    3 stycznia 2022 13:32

    Pragnę zaznaczyć, że ten

    Pragnę zaznaczyć, że ten kretyn to partner jednej z siatkarek jokera świecie – która do najmądrzejszych również nie należy. 

    • Kokodzambo

      3 stycznia 2022 14:30

      Kto to był ? 

      Kto to był ? 

      • HANS KLOC

        3 stycznia 2022 14:48

        Franc Maurer

        Franc Maurer

    • Hans

      3 stycznia 2022 14:33

      Kto to taki??

      Kto to taki??

    • Irytfvj

      3 stycznia 2022 14:38

      29 letnia siatkarka? Chyba

      29 letnia siatkarka? Chyba była siatkarka?

    • .

      3 stycznia 2022 15:44

      Nie mam pojęcia co to

      Nie mam pojęcia co to „zaznaczenie” miało niby na celu. Mógł być partnerem każdego, a obrażanie ofiary jest nietaktowne. I to bardzo. Mam nadzieję, że to Pan pójdzie po rozumiem do głowy następnym razem i odpuści sobie zbędne komentarze.

  6. Xxx

    3 stycznia 2022 13:59

    Dziwne to ze nie

    Dziwne to ze nie przedstawiono mu zarzutów cóż za opieszałośc prokuratorów….

    • Yg

      3 stycznia 2022 16:02

      Hg

      Hg

  7. Piter

    3 stycznia 2022 14:00

    Jak znam życie świeci sąd

    Jak znam życie świeci sąd każe go na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na rok

    • Maciek

      3 stycznia 2022 17:52

      Znasz się jedynie na tarciu

      Znasz się jedynie na tarciu chrzanu i pchaniu karuzeli pod wiatr

  8. Xxx

    3 stycznia 2022 14:03

    O ile się domyślam na dzień

    O ile się domyślam na dzień dobry są 3 artykuły i pownno grozić mu od 3 do 5 lat a nie zamknięte w psychu skoro osoba jest poszkodowana i są na to dowody

  9. Hallo

    3 stycznia 2022 14:03

    Podwójne usiłowania zabójstwa

    Podwójne usiłowania zabójstwa to już poważna sprawa. 

    • Xxx

      3 stycznia 2022 14:07

      Tak tylko dziwi mnie czemu

      Tak tylko dziwi mnie czemu zamknęli go w psychu może udawać teraz nie poczytalnego

  10. Trzeci oficer

    3 stycznia 2022 14:05

    Świetnie towarzystwo mają

    Świetnie towarzystwo mają nasze siatkarki 

  11. Świecianka

    3 stycznia 2022 14:16

    P. Henrykowi życzę szybkiego

    P. Henrykowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia  oby ten rok był lepszy

  12. tom cruise

    3 stycznia 2022 14:18

    ciekawe czy napastnik byl

    ciekawe czy napastnik byl zaszczepiony na wscieklizne

    • xxx

      3 stycznia 2022 15:03

      Nie, na wściekliznę, nie.

      Nie, na wściekliznę, nie. Dzień wcześniej przeszedł trzydzieste szóste szczepienie na COVIDA

      • haha

        3 stycznia 2022 15:14

        ale super zabawne haha, dawaj

        ale super zabawne haha, dawaj jeszcze i wytnij sobie medal z ziemniaka, ubaw po pachy

      • tadeusz r.

        3 stycznia 2022 17:15

        D-e-b-i-l do entej, ześ jest

        D-e-b-i-l do entej, ześ jest i to przed szczepieniem.

      • Siatkarz szczypiony

        3 stycznia 2022 20:21

        O oooo a ja myślałem że

        O oooo a ja myślałem że trzydzieste piąte ! 

  13. Kto

    3 stycznia 2022 14:31

    Jak się nazywał ten bandzior

    Jak się nazywał ten bandzior

    • CAPTCHA

      3 stycznia 2022 15:06

      Nazywa się Tadeusz Wencel.

      Nazywa się Tadeusz Wencel.

  14. yyy

    3 stycznia 2022 14:31

    ktoś wie co to za koleś?

    ktoś wie co to za koleś?

    • Stanisław

      3 stycznia 2022 15:04

      Tak, to Olgierd Żwirski.

      Tak, to Olgierd Żwirski.

  15. Jan

    3 stycznia 2022 14:32

    I teraz polezy tydzień w

    I teraz polezy tydzień w psychu i tak to się skończy!!! Polskie sądy?!! Powinien być aresztowany na dzień dobry!

  16. KAMIKAZE

    3 stycznia 2022 14:33

    To prawda, że Pan Piotrowski

    To prawda, że Pan Piotrowski dość srodze został doświadczony przez los w tym roku, życzę na 2022r. więcej szczęśliwych dni. Myślę, że Policja powinna zweryfikować informację o pozwoleniu na posiadanie broni i czym prędzej zadbać o to by je cofnięto, a jeśli jest ona w posiadaniu tego łobuza odebrać ją. Co do całego opisywanego zajścia to należy cieszyć się, że nikt nie stracił życia. Co z tym zrobi wymiar sprawiedliwości trudno przewidzieć, bo adwokaci czasami czynią cuda.

  17. Nowianin

    3 stycznia 2022 14:35

    Takie rzeczy tylko w Świeciu.

    Takie rzeczy tylko w Świeciu… Aż warto nie czytać. 

    • Zdziwiony

      3 stycznia 2022 15:31

      Wiesz duże powiatowe miasto

      Wiesz duże powiatowe miasto,mieszkając na wiosce powinieneś się cieszyć,że coś z pańskiego stołu skapnie. Tak poważnie co to ma za znaczenie

    • HANS KLOC

      3 stycznia 2022 17:58

      Całe szczęście w Świeciu to

      Całe szczęście w Świeciu to tylko jednostkowy przypadek. W Nowem natomiast telewizory z okien na chodnik wyskakyją, wilki psy porywają, w nocy po „mieście” trzeba się poruszać z latarką, uwaleni młodzieńcy w swych poszpachlowanych „betach” ciągle dachują na tym samym zakręcie, a czterech gniewnych masakruje wracającego z akcji strażaka. Przyznaj, takie wieści tylko w Nowego, tak trochę jak z dzikiego zachodu, nie? hehe

      • Patrz na siebie klocku

        4 stycznia 2022 11:43

        Przynajmniej coś dzieje. W

        Przynajmniej coś dzieje. W Świeciu to ino śmierdzący zapach. Od tego aż motorem się zabijaja jak tam przejeżdżają. 

        • HANS KLOC

          4 stycznia 2022 18:05

          Taaa, w Świeciu to się dzieje

          Taaa, w Świeciu to się dzieje, nowe drogi i ulice budują, ronda, osiedla, parkingi, przedszkola, oświetlenie na nowe wymieniają, firmy się rozrastają i wzmacniają swój potencjał, ludzie do kina chodzą, na koncerty, cyklicznie odbywają się koncerty i wystawy, a w Nowem co? Leśne ścieżki asfaltują…  hehe Porównałbym to trochę tak jak w US porównuje się New York State z New Jersey State.

  18. Masakra...

    3 stycznia 2022 15:11

    Uderzyć kobietę, okładać

    Uderzyć kobietę, okładać starsze osoby co się dzieje w tej naszej Polsce? I taki typiarz dostanie wyrok w zawiasach?… Proponuję p. Piotrowskiemu kupić gaz do obrony własnej, by następnym razem obronić się przed najaranym głupkiem… Zdrowia życzę 

    • Aom

      3 stycznia 2022 18:18

      Słabo Najarany jak nie mógł

      Słabo Najarany jak nie mógł przeskoczyć płotu 

  19. Czytelnik

    3 stycznia 2022 15:33

    Ale głupi jest 

    Ale głupi jest 

  20. Olo

    3 stycznia 2022 17:35

    Co to za rosly trener

    Co to za rosly trener personalny? Dajcie namiary co człowiek będzie unikał….

  21. popisali się

    3 stycznia 2022 17:49

    to nie byl pierwszy raz kiedy

    to nie byl pierwszy raz kiedy ten gnoj byl agresywny juz wtedy paulina powinna go wywalic ale nie bo ona piotrusia kocha.

  22. Kicz

    3 stycznia 2022 17:54

    Ćpun w Niderlandach

    Ćpun w Niderlandach zaopatruje się w dragi a tu przyjezdza i naćpany starszych ludzi teroryzuje. Odrazu dozywocie za usiłowanie zabójstwa. Doklepać jeszcze za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków i posadzić na cfelowni. Nie widzę innej opcji dla tego zwyrodnialca!

  23. swiecianka

    3 stycznia 2022 18:04

    kiedy pierwszy raz mialam

    kiedy pierwszy raz mialam okazje spotkać tego psychola od razu wiedziałam ze cos z nim nie tak. szczegolnie jego ogromne ciagoty do narkotykow i wyjasnianie wszystkiego agresja. mam nadzieje ze do konca zycia nie wyjdzie z pierdla albo sam sie zabije zwyrol… a dziewczyna wiedziala ze siedzi z cpunem i predzej czy pozniej bomba wybuchnie takze niech sie cieszy ze jej nie zabil. szkoda pozostalych niewinnych ludzi ktorzy ucierpieli…

  24. Zenek

    3 stycznia 2022 19:21

    Jak do tego doszło ?
    nie wiem

    Jak do tego doszło ?

    nie wiem

  25. Ania

    3 stycznia 2022 19:30

    Gdzie ta dziewczyna miała

    Gdzie ta dziewczyna miała oczy ?  Całe Świecie wie co to za ćpun…

    • ania2

      3 stycznia 2022 19:39

      ale idiotka z ciebie. ty nie

      ale idiotka z ciebie. ty nie wiesz kto to jest a nagle cale swiecie wiedzialo a chujjjj ze nikt typa w swieciu nie zna bo jest z bydgoszczy i nawet na miescie sie nie pokazywal w swieciu.idz pisz ksiazke gdzie indziej debilko

      • Hahahaha

        3 stycznia 2022 20:12

        g…o   wiesz… Piotrusia

        g…o   wiesz… Piotrusia cpuna każdy zna…ma dziewucha rację.

        • tsa

          3 stycznia 2022 20:43

          to jak wyglada skoro tak go

          to jak wyglada skoro tak go znacie idiotki

          • Trzeci oficer

            3 stycznia 2022 21:27

            I w Bydgoszczy i w Świeciu

            I w Bydgoszczy i w Świeciu wszyscy znają tego pajaca co to miał się za nie wiadomo kogo a wielu wiedziało czym naprawdę się zajmowal

  26. Anonim

    3 stycznia 2022 19:34

    CZy Pan Heniu będzie dalej

    CZy Pan Heniu będzie dalej chodził na mecze Jokera jak mu Nieudolny podrzucił takie dwa egzemplarze z którymi od trzech lat są problemy?? Chodza słuchy że ten zwyrol miał byc nowym trenerem przygotowania siłowego tego wspaniałego klubu. Brawo Endrju!!!

  27. Genio

    3 stycznia 2022 20:28

    Myślę że w imprezie

    Myślę że w imprezie sylwestrowej uczestniczyli od początku wszyscy , no i wywiązała się awantura !! Alko na mefedron lub innne gówno to trzepie gary !!

    • Asie

      3 stycznia 2022 20:40

      A mnie po nocach niedźwiedzie

      A mnie po nocach niedźwiedzie gonią, straszne. 

  28. Klawisz

    3 stycznia 2022 20:52

    Czerwony mundurek i

    Czerwony mundurek i zapraszamy do celi . Szczególnie niebezpieczny bandyta. Zapewne dostanie wyrok bez zawiasów. Życzę zdrowia wszystkim którzy ucierpiało przez tego zwierzaka.

  29. Wiktoria

    3 stycznia 2022 20:52

    Mixtape p56 Label 2 (dudek

    Mixtape p56 Label 2 (dudek p56) – Taki klimat :)). 

    • Straight Outta Compton

      3 stycznia 2022 21:54

      Idealnie dopasowany kawałek :

      Idealnie dopasowany kawałek 🙂

  30. Pola

    3 stycznia 2022 21:25

    Ona wróci do niego  wiadomo

    Ona wróci do niego  wiadomo że łobuz kocha najmocniej 

  31. GAP.

    3 stycznia 2022 21:44

    GUPEK

    GUPEK

  32. Hitman

    4 stycznia 2022 01:22

    Imie i nazwisko s***a

    Imie i nazwisko skurwysyna poproszę. Upoluje go i oskòruję

    • 4 stycznia 2022 07:33

      Ależ proszę: Tadeusz Wencel

      Ależ proszę: Tadeusz Wencel wel Wyrek.

  33. Wierny kibic

    4 stycznia 2022 01:39

    Ja czekam na oficjalny

    Ja czekam na oficjalny komunikat klubu w spawie zawodniczek Joker Świecie ? Jako mieszkśmiec ŚwieCIA  chce  żeby zawodniczka wraz z parterem zasiliła inny klub i inne miasto. a Wszysykie inne panie powinny się dobrze zastanowić. Bo ktoś Wam płci za reprezentacje a nie za burdy ! Pozdawiam wszystkie firmy które utrzymują to dziadostwo. gratulacje i szczęśliwego nowego roku ! 

  34. Marc

    4 stycznia 2022 05:38

    Brawo za wydanie pozwolenia

    Brawo za wydanie pozwolenia na broń temu panu..

  35. XYZ

    4 stycznia 2022 15:14

    Zadymiarz powie że jest z

    Zadymiarz powie że jest z władzą i po wszystkim.

  36. Anika

    4 stycznia 2022 18:43

    Czemu nikt nie mówi wprost,

    Czemu nikt nie mówi wprost, że to partner jednej z Jokerek Świecie i że trwała impreza sylwestrowa u dziweczyn. Przebadani na obecność narkotyków powinni być wszyscy uczestnicy imprezy. Nasze siatkarki nie są święte.

  37. Heinrich Himmler

    4 stycznia 2022 19:44

    Ich empfehle Zyklon b

    Ich empfehle Zyklon b

  38. Zbulwersowany

    4 stycznia 2022 23:00

    Kiedy prawo przestanie

    Kiedy prawo przestanie chronić sprawców? O ile jestem w stanie zrozumieć zasadę domniemania niewinności w trakcie procesu o tyle po wyroku powinien zostać podany do wiadomości publicznej wraz z wizerunkiem. Więzienia jeśli do nich trafiają też są sanatoriami dla takich zwyrodnialcow. 

    • Cóż

      4 stycznia 2022 23:36

      Ogólnie  wiadomo że  to była 

      Ogólnie  wiadomo że  to była  lipa…

  39. Ona

    5 stycznia 2022 16:07

    Oby dziewczyna się opamiętała

    Oby dziewczyna się opamiętała i zostawiła go!!!