Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie "czyścicieli" myjni z pieniędzy

Po artykule o włamywaczach na samoobsługowej myjni samochodowej w Grucznie, dostaliśmy informację, że do podobnego zdarzenia miało dojść również na jednej z myjni w Świeciu.

Udostępnij
zlodzieje-myjnia

Jak już informowaliśmy (patrz artykuł poniżej), w w piątek 9 czerwca około godz. 2.00 w nocy na samochodowej myjni saamobsługowej w Grucznie pojawiło się dwóch włamywaczy.

Właściciel udostępnił w mediach społecznościowych nagranie z kamer monitoringu.

Widać na nim dwóch zamaskowanych mężczyzn. Podczas, gdy jeden z nich próbował dostać się do automatu przyjmującego monety na jednym z trzech stanowisk, drugi stał obok na czatach.

Mężczyzna usiłował dostać się do zawartości automatu przy pomocy młotka.

Zaskoczył ich jednak alarm, zainstalowany na myjni i uciekli, zanim cokolwiek ukradli.

Jak informuje właściciel myjni w Grucznie, prawdopodobnie odjechali srebrnym peugeotem w stronę Bydgoszczy.

Sprawa została zgłoszona policji, która prowadzi dochodzenie pod kątem usiłowania kradzieży z włamaniem.

Po naszym pierwszym artykule, otrzymaliśmy informcję, że w ostatnich dniach okradziono jedną z myjni samochodowych w Świeciu.

- W przypadku myjni w Grucznie mogę potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce. Natomiast nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia w sprawie próby kradzieży czy kradzieży w Świeciu - zapewnia mł. asp. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policja prosi o kontakt osoby, które były świadkami próby kradzieży w Grucznie lub mają jakiekolwiek informacje na ten temat osobiście lub pod nr tel. 47 75 252 00.

Zobacz poniżej nagranie z monitoringu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. UN

  12 czerwca 2023 12:13

  Jest monitoring na którym

  Jest monitoring na którym widać potencjalnych złodzieju, trzeba udostępnić a koledzy się znajdą.  Samochód udał się w kierunku Bydgoszczy a po drodze nie ma monitoringu? No policjanci weźcie się do tego procederu porządnie.

 2. Wanda

  12 czerwca 2023 14:43

  Zgadzam się że Policja ma się

  Zgadzam się że Policja ma się wziąć sama do roboty bo ci z kryminalnych że Świecia to tylko najlepiej aby im podać wszystko na tacy,a oni to najlepiej się odnajdują i są fachowcami w jeżdżeniu i lansowaniu się po miescie,ponadto najwazniejsze to zalatwiac swoją prywatę lub jeździć do swoich domów w trakcie służby i co tego przełożeni nie widzą na czele z tym pseudo komendancikiem od kryminalnych-żenda!

  • Kpt.Sowa

   12 czerwca 2023 21:12

   Jak masz dowody Wanda to je

   Jak masz dowody Wanda to je przedstaw na komendzie a nie anonimy na portalu wypisujesz.Slużba kryminalna ma 100%wykryc i 99% skuteczności karania za przestępstwa .

   • Wanda

    13 czerwca 2023 08:31

    Oj chyba ktoś z policjantów

    Oj chyba ktoś z policjantów został urażony,no ale prawda boli. A ta wykrywalność waszą to grunt slupeczki mają się zgadzać!dowody   mam przedstawicn Komendzie chyba jakiś żart,aby to zamietli pod dywan !to pójdzie wyżej o wiele wyżej bo nie tylko ja mam dowody na to ale też i inni. 

 3. Jan

  13 czerwca 2023 08:52

  W dzisiejszych czasach, już

  W dzisiejszych czasach, już powinni być za kratami! Wystarczy sprawdzić jakie telefony o tej porze logowały się w tej strefie, każdy smartfon ma różne aplikacje, które go śledzą.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama