Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policja szuka młodego uciekiniera. Matka jest w więzieniu, a rodzeństwo w domu dziecka

To już druga ucieczka 17-latka ze Świecia. Razem z rodzeństwem został zabrany z domu, po tym, jak ich matka trafiła do więzienia.

Udostępnij
dom-dziecka

REKLAMA

W piątek 13 listopada około godz. 19.00 policja dostała zgłoszenie o ucieczce z pogotowia opiekuńczego 17-letniego Mateusza.

- To jego kolejna ucieczka. Dzień wcześniej został zatrzymany po tym, jak samowolnie oddalił się z Domu Dziecka w Bąkowie – wyjaśnia asp. szt. Agnieszka Żokowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

42-letnia Justyna Ż., matka 17-latka, trafiła do więzienia. Liczyła, że uda jej się odroczyć wykonanie wyroku, bo ma kilkoro dzieci. Miała już jednak na tyle bogatą kartotekę, na którą składały się drobne przestępstwa, że sąd stracił cierpliwość i po popełnieniu przez nią kolejnego przestępstwa, nie zastosował tym razem kary w zawieszeniu.
REKLAMA

4 listopada trafiła do więzienia, a dzieci zabrano następnego dnia do domu dziecka. W tym czasie opiekował się nimi najstarszy, 20-letni syn kobiety.

17-letni Mateusz po kilku dniach uciekł z Bąkowa, ale został zatrzymany i umieszczony na razie w pogotowiu opiekuńczym w Świeciu. Spędził tam raptem jeden dzień i znowu uciekł. Policja szuka chłopaka w Świeciu i okolicach, gdzie ma krewnych i znajomych. Na razie bez rezultatu.

Blisko 15 lat temu Justynie Ż. groziło odebranie praw rodzicielskich. Miała wtedy dwoje dzieci. Sprawa odbiła się głośnym echem w powiecie świeckim i zbulwersowała wielu mieszkańców.
REKLAMA

30 grudnia 2005 r. Justyna Ż., mieszkająca wtedy na starym mieście w Świeciu, zostawiła 2-letniego Mateusza i 5-letniego Fabiana pod opieką 18-letniego sąsiada. Sama pojechała do znajomych do Nowego świętować sylwestra. Jej konkubent, ojciec chłopców, przebywał wtedy za kratkami.

Chłopakowi, który miał pilnować dzieci, szybko znudziła się rola niani. Upewniwszy się, że mają co jeść i pić, poszedł witać 2006 r. Przez blisko trzy dni, dzieci były bez żadnej opieki.

2 stycznia sąsiedzi, zaalarmowani płaczem chłopców, wezwali policję. Umieszczono ich w Domu Dziecka w Bąkowie (gmina Warlubie).
REKLAMA

W maju 2006 r. Sąd Rejonowy w Świeciu odrzucił wniosek o pozbawienie Justyny Ż. praw rodzicielskich. Pozostawienie 5-letniego Fabiana i 2-letniego Mateusza bez opieki uznano za incydent.

Zdaniem sądu, wcześniej dobrze wywiązywała się z roli matki, chociaż uznano za naganne, że pojechała bawić się w sylwestra, zamiast opiekować się synami. Kilka dni później obydwaj chłopcy wrócili do matki. W następnych latach pojawiły się kolejne dzieci.

Do sprawy wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (43)

 1. Radek

  14 listopada 2020 13:34

  I teraz wszyscy postawieni na

  I teraz wszyscy postawieni na nogi bo taki pajac wycieczke sobie zrobil. Zlapac i do dupy nakopac!!!! A nie ludzi angazowac

  • Gość

   14 listopada 2020 15:08

   Bardzo łatwo ocenic i

   Bardzo łatwo ocenic i krytykować. To rodzice (oboje) powinni za wszystko odpowiedzieć.  Ten chłopak wychowywał się w szcególnie trudnych warunkach.

   • Poszukiwany Mateusz M

    14 listopada 2020 15:13

    Wkoncu ktoś normalny 

    Wkoncu ktoś normalny 

  • Jacek

   15 listopada 2020 05:56

   Wiele razy czytam Twoje wpisy

   Wiele razy czytam Twoje wpisy buraki,ekspercie od gówna,sram ci na mordę. 

   • Jolo

    15 listopada 2020 13:03

    Nadrsj se do mordy

    Nadrsj se do mordy

 2. Fuks

  14 listopada 2020 15:03

  Chlopak ma 17 lat , 3

  Chlopak ma 17 lat , 3 ucieczka i radz sobie sam. Po kiego uja starac mu się pomóc na siłę. Matka tez bawi się za podatników pieniądze. Odebrać prawa rodzicielskie pozbawić świadczeń socjalnych i rob co chcesz. Tak to jest jak za pieniadze podatników tworzy się rodzinę na siłę. Ludzie za to płacą i są nie rzadko w gorszej sytuacji finansowej jak takie nieudacznicy. 

 3. Bliski widz

  14 listopada 2020 15:35

  Odnosząc się do waszej bzdury

  Odnosząc się do waszej bzdury: „Jej konkubent, ojciec chłopców, przebywał wtedy za kratkami.” -.

  1. Ojciec gdy żyl to nigdy nie było takiej sytuacji, aby zostały same czy cokolwiek. Kochal je bardzo I nigdy by nie pozwolił ich skrzywdzić Zawsze były dla niego na pierwszym miejscu.

  2. W tym przypadku nie był w więzieniu, tylko w szpitalu przebywał.

  3. Gdyby nie „Justyna Ż” – domiewam że nadal by żył i wychował tych chłopaków na porządnych ludzi. Bardzo dobrze znalem ojca, nigdy nie dopuściłby do takiej sytuacji.

  Gdy odszedł wtedy poszło z górki, i w tym momencie zabrali dzieciaków. Szkoda mi jest ich ale jak widzę to na ludzi jeszcze moga wyjsc. Starszy dosc przyzwoicie się zachowuje i mógłby pomoc zaopiekować się rodzeństwem. 

  • Poszukiwany Mateusz M

   14 listopada 2020 15:40

   Nie gdyby Justyna z tylko

   Nie gdyby Justyna z tylko inną kurwa przez którą brał coś i nawet nie widział co ale tak to dziękuję za taki komentarz

   • Radek

    14 listopada 2020 15:48

    A ty co bierzesz? 

    A ty co bierzesz? 

   • Bliski widz

    14 listopada 2020 17:26

    Małolat, za mody jesteś i za

    Małolat, za mody jesteś i za malo wiesz. Byłeś jeszcze w pieluszce jak to się działo. Mam 1000 argumentów, które to potwierdzą kto jak co jak i kiedy. Siwy zawsze was trzymał krótko i nie pozwalal sobie wejść na głowę. Wszystko co szło do sądu brał na siebie, wiem więcej niż sobie wyobrażasz. Mogę Ci wrzuć oficjalnie nr klatki, mieszkania, osoby, miejsca gdzie co kiedy kto zawinął. Proszę Cię co jak co, ale nie wciskaj mi bzdur ze Justyna nie jest niczemu winna. Zajmij kontakt z Starszym i uloz sobie życie. Wyrwij się od niej bo nic nie osiągniesz. Nigdy nie jest za późno. Ps. ( chcociaz mogłeś miec odwagę iść do Twej babci na cmentarz. ) 

    • Mateusz

     14 listopada 2020 19:08

     Z jednej strony prawda z

     Z jednej strony prawda z drugiej nie i wiem jak było bo jak tata by żył by było inaczej A jeśli chodzi o to że mama to wykonczyla to nie prawda więc się nie udzielę jestem jego synem więc więcej 

 4. No nie wierze

  14 listopada 2020 16:19

  Co pan za głupoty pisze o

  Co pan za głupoty pisze o zmarłych źle się nie mówi ale ojciec dzieci pił codziennie miał gdzieś te dzieci pół życia w kryminale i on by miał wychować dzieci na dobrych ludzi .

  • Bliski widz

   14 listopada 2020 17:29

   Kryminał kryminałem, może

   Kryminał kryminałem, może powiedz mi czy wiesz czemu wiedział, z jakich przyczyn powodów ? No wiec trzym p** skoro mało wiesz. Pil nie zaprzeczę, ale pracowal, opiekował się, mial swoje w głowie. A kryminał tylko dlatego ze chronił dupe Justynie tak jest prawda. 

   • No nie wierze

    14 listopada 2020 17:39

    Oj wiem i to bardzo dużo .,..

    Oj wiem i to bardzo dużo .,…. A wulgaryzmy zostaw dla siebie 

    • Sąsiad

     14 listopada 2020 17:45

     Witam, widzę ktoś tu próbuje

     Witam, widzę ktoś tu próbuje się wypowiedzieć. Co tam Pan/Pani wie dużo ? Może się podzieli informacjami zobaczymy ile z tego jest prawdą.

     • Do sąsiada

      14 listopada 2020 17:50

      To co ja wiem to by książkę

      To co ja wiem to by książkę napisał ….a na forum pisac o kims to nie jest Ferre, a wracając do ojca dzieci fakt gdy on żył nigdy nie poszły do domu dziecka. Justyna jaka była wiemy wszyscy …

     • Sasiad

      14 listopada 2020 18:14

      Co racja to racja. Wiem

      Co racja to racja. Wiem wszystko.

     • Sąsiad 2

      14 listopada 2020 23:28

      A jaka  była  wszyscy znają 

      A jaka  była  wszyscy znają  a  nie  na piszą 

 5. Przechodzien

  14 listopada 2020 17:21

  Sądzę że to był on około

  Sądzę że to był on około godziny 13 dzisiaj czyli w sobotę idąc na działkę na stare miasto zaczepił mnie chłopak koło mostu na starym mieście koło zamku i pytał się o drogę do Chełmna był ubrany w szarą bluzę z kapturem czarne spodnie i białe skarpetki i miał zamiast butów laczki i to mnie zaciekawiło szybko szedł i chyba później gdzieś dzwonił 

  • I gitara

   15 listopada 2020 06:02

   Nie jesteś zbyt inteligentny

   Nie jesteś zbyt inteligentny cfoku,kazdy swiecianin zna drogę do Chełmna…. A że szedł w kapcikach to, napewno wracał z deczna,jest przecież tak ciepło 🙂

 6. Gość

  14 listopada 2020 18:32

  W artykule napisane ;że sąd

  W artykule napisane ;że sąd stracił cierpliwość, matka ma bogatą kartotekę itd.Zastanawiam się jak to było możliwe,że te dzieci tak długo były z taką matką.która wielokrotnie zawiodła.A jakie działania podjęła opieka społeczna żeby pomóc dzieciom i poprawić ich los.Pewnie dawała i nie wymagala.

 7. Anonim

  14 listopada 2020 18:37

  Powodzenia Mateusz

  Powodzenia Mateusz

  • Mateusz

   14 listopada 2020 18:59

   Dzięki 

   Dzięki 

 8. Mama

  14 listopada 2020 19:55

  Nasz sąd taki jest. Patologia

  Nasz sąd taki jest. Patologia, molestowanie, cpanie, dzieci głodzone, zawszawione, maltretowane – to nie jest powód do ratowania w naszym kraju. Dopiero gdy wydarzy się tragedia jest reakcja. Opieka Społeczna robi co może, ale to sąd podejmuje takie a nie inne decyzję. Nie macie pojęcia ile wniosków o zabezpieczenie dzieci jest odrzucane i dzieci wracają do tych marginesów społecznych… Straszne to, ale prawdziwe. 

  • Aga

   14 listopada 2020 21:38

   Słucham akurat w tej rodzinie

   Słucham akurat w tej rodzinie Dzieci zawsze były zadbane ,najedzone i bardzo ladnie ubrane więc zanim ktokolwiek się wypowie zastanowić się Oki dzieci nie są bledem rodziców które popełniają i trzeba czasami pomagać Ale karma wraca 

   • Ola

    14 listopada 2020 23:23

    a co ma ubranie do tego co

    a co ma ubranie do tego co przechodziły w domu ? Była tam pani ? Widziała warunki ?? 500+było to dzieci chodziły ubrane ale co z tego jak w domu patologia !!!! 

    • Aga

     15 listopada 2020 08:16

     Dlaczego tak obrzydliwie

     Dlaczego tak obrzydliwie piszecie oj wróci do ciebie karma ….zycze Ci tego nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj Oczywsicie że byłam w domu nie jedne dzieci chcialby tak mieć  A że rodzice czasami się pogubił dostała karę może akurat zmadrzeje 

 9. Foscio

  14 listopada 2020 20:16

  Leszek mestwina skład paczki

  Leszek mestwina skład paczki będzie wysyłał teraz do zk. 

 10. Xd

  14 listopada 2020 21:20

  Darujcie sobie te zbędne

  Darujcie sobie te zbędne komentarze.W ten sposób w niczym nie pomagacie. Każdy się wypowiada w komentarzach ale nikt w oczy nie powie.Wszyscy wszystko widzą ale nic nie zgłaszają.Tylko dupe smarujecie.Sprawia wam to jakaś satysfakcję czy może myslicie,że ulepszycie świat???

 11. Ssp

  14 listopada 2020 22:02

  Co wy za smieci tu gadacie

  Co wy za smieci tu gadacie wogole nie macie pojecia ani o nim ani o jego rodzinie to nie wi pi co gadacie takie glupoty spojrzcie na siebie a ne wpieprzacie sie w nie swoje sprawy 

  • Człowiek

   14 listopada 2020 22:22

   Dokładnie je#ać tych którzy

   Dokładnie je#ać tych którzy nie rozumieją innych i po prostu oceniają książkę po okładce , po prostu brak słów na was , ludzie zajmijcie się sobą bo widać że psycha wam siada , klawiatura napewno już lata w telefonie bo nie wiecie co napisać xD pozdro od córki żabsona

 12. Yogi

  14 listopada 2020 22:27

  Ale się patola dorwala do

  Ale się patola dorwala do klawiatury. I każdy zna prawdę prawdziwsza od innych.

  • Znajomy

   14 listopada 2020 23:19

   Co ty możesz  k…a wiedzieć

   Co ty możesz  k…a wiedzieć tylko tyle co ułyszłałes odezwał  się miś  yogi 

  • Jebać Disa

   16 listopada 2020 16:04

   Co ty k… wiesz człowieku

   Co ty k… wiesz człowieku wiesz o naszym życiu. Nie w…… sie wiem że mama i tak nas odzyska bo nas kocha a my ją bym mogła być tu 5 razy i tak mamie to bym wybaczyła bo ją kocham a wy tylko potrawicie komentowac! Śmieczni jesteście z tymi komentarzami. Zamiast nas siepierać to wy jeszcze obrażacie moją mamę dla mnie jesteście nikim. Nie czujecie to co ja i moja mama wiem że tęskni bardzo za mną a ja za nią. Jestem teraz w domu dziecka i jak myślicie że jak widzie takie komentarze o mamie to bym chciała żebyście żebyście tu przyjechali i powiedzieli mi to prosto w twarz, bym jechała z wam jak z psami. Nara córka J.Ż córeczka mamy ❤️

 13. Gość

  14 listopada 2020 22:53

  Flaczego usunięto mój

  Flaczego usunięto mój komentarz? Szczerze dobierzcie się do du… Opieka świecka wszystko manipuluje a z osobami ccp nie którymi jest n ty. Bliskie koleżeństwo. 

 14. Świecianka

  14 listopada 2020 23:01

  Szkoda tylko tych mlodszych

  Szkoda tylko tych mlodszych dzieci!!! Rodziców się nie wybiera ale trauma przez jaka przeszły będąć w domu rodzinnym będzie się za nimi ciągNela do końca życia! Mateusz to duży chłopak napewno sobie poradzi! dobrze że trafili do Bąkowa tam super opieka i warunki. Widać ze opiekunowie dają im wszystko!! 

 15. Domi

  15 listopada 2020 18:43

  Po co obrzucacie Justynę

  Po co obrzucacie Justynę błotem?

  Zawsze starała się dzieciom dać wszytsko.

  Nie ważne jak i gdzie zarabiała ważne że dzieci nie chodziły brudne głodne czy obdarte.!

  Nie jedna matka poleczka ubiera dzieci w szmaty a ma więcej 500 plus niż miała Justyna. Chore głowy. 

  • Jebać Disa

   16 listopada 2020 18:53

   Ma pani/panu rację dziękuję

   Ma pani/panu rację dziękuję ❤️❤️ wiem pani/panu co do jest zycie. Nikt nie rozumie naszego życia ☹️ ale by się nimi nie obchodzimy ❤️. Córeczka mamusi ❤️❤️❤️ J.Ż

 16. Daro

  16 listopada 2020 03:35

  Opieka hahaha ważne oni mogą

  Opieka hahaha ważne oni mogą więcej olali system chuja pomogli

 17. Anonim.

  16 listopada 2020 10:05

  Takie komentarze są naprawde

  Takie komentarze są naprawde zbędnę można zostawić to dla siebie

 18. Nie wierzę

  16 listopada 2020 11:04

  I to są właśnie TE dzieci, co

  I to są właśnie TE dzieci, co to będą zasuwały na moją emeryturę, i na które muszę teraz płacić podatki, żeby było na 500+. A dla mamusi na emeryturkę bo urodziła darmozjady ale ich nie wychowała. A jak dobrze pójdzie, to jeszcze dorobi następne. Bardzo się cieszę z jej dziecioróbstwa, bo ono zapewni moją przyszłość ha, ha, ha.

 19. XD

  16 listopada 2020 16:02

  j*** disa 

  Jebać disa 

 20. Anonimowa

  16 listopada 2020 20:55

  Może trochę empatii ludzie!

  Może trochę empatii ludzie! Jak widać te komentarze czytają Dzieci, o których mowa w artykule… Pomyślał ktoś jak One się czują… 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama