Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policjanci sprawnie udzielili pomocy kobiecie, która dostała ataku epilepsji

Policjanci ze świeckiej komendy pomogli kobiecie, która podczas wycieczki autokarowej nagle źle się poczuła. Aspirant szt. Arkadiusz Lauda i sierż. szt. Adrian Maryniak, udzielili 57-latce pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę służbom medycznym.

Udostępnij
policjanci

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po 16.00 na autostradzie A1. Policjanci ruchu drogowego ze Świecia patrolowali właśnie Miejsce Obsługi Podróżnych w Gajewie kiedy podszedł do nich mężczyzna prosząc o pomoc.

- Mundurowi natychmiast pobiegli we wskazane miejsce - relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Jak się okazało, w autobusie, jadącym na wycieczkę, jedna z podróżujących kobiet prawdopodobnie dostała ataku epilepsji. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania poszkodowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwali karetkę.
REKLAMA

Jeden z podróżujących mężczyzn pomógł mundurowym i przytrzymał głowę kobiecie. Ci, z kolei otoczyli ją opieką, zadbali o komfort, prosząc pozostałych podróżnych o opuszczenie pojazdu i kontrolowali czynności życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Jak instruuje rzeczniczka w tego typu sytuacji należy ochronić głowę poszkodowanego zabezpieczając go przed dodatkowymi urazami np. używając do tego dostępnej odzieży lub miękkich przedmiotów. Nie należy krępować jego ruchów. Po ataku należy ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do jego stanu zdrowia lub właściwego sposobu działania wezwijmy odpowiednie służby, dzwoniąc na numer telefonu alarmowego 112.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Anonim

  14 października 2021 18:28

  Brawo Panowie.

  Brawo Panowie.

 2. Dyrektorka D. K.

  15 października 2021 09:36

  Wojt Warlubia!

  Wojt Warlubia!

 3. ajajajjjjjjjjjjjjjjjjjj

  16 października 2021 00:35

  za dużo na konsoli gra 

  za dużo na konsoli gra 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama