Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci ze Świecia zachęcali młodzież do służby w policji [zdjęcia i wideo]

 „Zostań kimś wyjątkowym” to hasło przewodnie kampanii, której celem jest promocja pracy w policji. Niedawno o zaletach służby w tej formacji mogli posłuchać uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu.   

Udostępnij
mlodzi-w-policji-czolo-1

- Praca w policji jest trudna i odpowiedzialna, ale zrazem fascynująca i ciekawa - tymi słowami jeden z policjantów rozpoczął spotkanie w komendzie z goszczącą tam młodzieżą Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu.

Spotkanie zostało podzielone na kilka etapów. Pierwsza część odbyła się na sali odpraw, gdzie młodzieży zaprezentowano film promocyjny, a następnie Justyna Steinke i Małgorzata Tymczak z zespołu kadr komendy w Świeciu omówiły zasady i terminy najbliższych rekrutacji do służby w policji.

Z kolei asp. szt. Jarosław Godlewski, kierownik "patrolówki", zajmujący się również wyszkoleniem strzeleckim, zaprezentował różne jednostki broni i omówił ich budowę oraz specyfikę.

Reklama
Reklama

- Z osobami zainteresowanymi wstąpieniem w nasze szeregi rozmawiał również st. sierż. Bogusz Czyżniewski, technik kryminalistyki, zdradzając niektóre tajniki swojego zawodu. Opowiedział, jak zabezpiecza się ślady i jakim sprzętem się posługuje - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Kolejna część wizyty odbyła się na dziedzińcu komendy. Tam przewodnicy psów, mł. asp. Jarosław Jesionkowski i mł. asp. Damian Trochowski, przedstawili gościom psa patrolowego wabiącego się Doren”oraz psa tropiącego Emira.

- Głównym zadaniem psa tropiącego jest odnajdywanie osób zaginionych i tropienie sprawców przestępstw, natomiast psa patrolowego działania prewencyjne. I ta zdolność zwierząt została zaprezentowana młodzieży - wyjaśnia Joanna Tarkowska.

Reklama
Reklama

Policjanci przybliżyli młodzieży charakter codziennej służby przewodnika. Szczególną uwagę zwrócili na obowiązki, jakie niesie za sobą praca z czworonogiem. Mundurowi są odpowiedzialni za swoje psy, ich kondycję oraz systematyczne szkolenie.

- Służba z psami wiąże się z ciężką pracą fizyczną i ogromną odpowiedzialnością. Mimo tego czerpią ze swojej pracy wiele satysfakcji, co więcej zyskali wspaniałych przyjaciół - dodaje oficer prasowy świeckiej policji.

Zainteresowani służbą w policji mogą zapoznać się ze szczegółami rekrutacji tutaj.

Zobacz poniżej galerię zdjęć i wideo.

https://www.youtube.com/watch?v=pWJEOMcip-E&t=2s
Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama