Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pomogli uczniowie SP nr 7, "katolika" i harcerze. Kolejny transport darów pojechał na Ukrainę [zdjęcia]

W środę wyruszył ze Świecia na Ukrainę następny transport z pomocą. Tym razem dla oddziałów obrony terytorialnej, walczących od ponad miesiąca z rosyjskim najeźdźcą.

Udostępnij
czolo-sp-7

- Bus jest wyładowany po sufit wojskowym ekwipunkiem, żywnością i lekami. Korzystamy ze sprawdzonych kontaktów, więc mamy pewność, że dotrze bezpośrednio do broniących Ukrainy - informuje Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie w Świeciu.

Znalazły się w nim m.in. artykuły, które podarowali w miniony weekend mieszkańcy robiący zakupy w Kauflandzie.

- Harcerze, którzy prowadzili zbiórkę, spotkali się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony personelu sklepu i wielką ofiarnością kupujących - podkreśla Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie i jednocześnie zachęca do kontaktu punkty handlowe i usługowe, w których można by w przyszłości zorganizować podobne akcje.

Całą masę darów przekazała Szkoła Podstawowa nr 7 w Świeciu, gdzie od kilku tygodni uczniowie prowadzili własną zbiórkę.

Pomysłowością wykazała się również Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu, w której z okazji Dnia Gofra, uczniowie piekli i rozdawali słodkie przysmaki, zbierając jednocześnie pieniądze na pomoc Ukrainie.

Dziękujemy również innym szkołom i przedszkolom, które współdziałają z naszym komitetem. Macie naprawdę wielkie serducha - czytamy na facebookowym profilu SKPU.

Przypominamy, że wciąż działa punkt zbiórki darów w pawilonie handlowo-usługowym przy ul. Wyszyńskiego 15 w Świeciu. Punkt jest czynny do poniedziałku do czwartku w godz. 14.00-18.00.

Osoby, firmy i instytucje zainteresowane współpracą ze Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie w Świeciu mogą kontaktować się za pośrednictwem profilu na Facebooku tutaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Matka

  31 marca 2022 13:29

  A te maski po co ? Widać

  A te maski po co ? Widać gdzie w domu dziwolągi.

 2. Ojciec.

  31 marca 2022 14:31

  Bo w sobotę były jeszcze

  Bo w sobotę były jeszcze obowiązkowe? 

 3. ktoś

  31 marca 2022 20:30

  Maski są po to zeby się głupi

  Maski są po to zeby się głupi dziwili

 4. Super

  31 marca 2022 22:46

  Bardzo pożyteczna akcja z

  Bardzo pożyteczna akcja z pochwałą dla opiekunów! 🙂 

 5. Dzon

  2 kwietnia 2022 06:12

  Ta pani w żółtym sweterku

  Ta pani w żółtym sweterku,apetyczna, śliczna umowilbym się z nią

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama