Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pomóżmy dzieciom pogorzelców! Potrzebne są ubrania, buty, zabawki. Zbiórkę prowadzą strażacy

Dramat, który dotknął 22 czerwca i 10 lipca mieszkańców Tryla (gmina Nowe) poruszył druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Komorsku.

Udostępnij
czolo-tryl

REKLAMA

W sobotę informowaliśmy, że spłonął – prawdopodobnie w wyniku podpalenia – drewniany budynek gospodarczy w którym pogorzelcy z Tryla składowali pralkę, lodówki, kuchenkę gazową i meble. Były to przedmioty uratowane z pożaru ich domu, który wydarzył się 22 czerwca (pisaliśmy o tym, patrz poniżej). Obydwa budynki znajdowały się tuż koło siebie.

- Koszmar. Jeszcze nie zdążyli odbudować domu, a już spadła na nich kolejna tragedia. I to w odstępie kilkunastu dni. Zaoferowaliśmy pomoc po pierwszym pożarze i teraz również uruchomimy wszelkie dostępne formy, aby wesprzeć poszkodowanych – zapowiada Czesław Woliński, burmistrz Nowego.
REKLAMA

Wartość sprzętu AGD i mebli składowanych w spalonym budynku gospodarczym oszacowano wstępnie na 45 tys. zł (dodatkowe 5 tys. zł to wartość spalonego budynku).

Po pożarze z 22 czerwca, w którym zniszczeniu uległa część domu, siedem mieszających w nim osób, w tym dwoje dzieci, znalazło schronienie u krewnych. Już wtedy ponieśli dotkliwe straty, bo oprócz domu, ucierpiała też część wyposażenia. W sobotę 10 lipca stracili resztę dobytku.

Poruszeni ich losem strażacy zamieścili apel na swojej stronie na Facebooku.
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Nowe i okolic, OSP Mały Komorsk rozpoczyna zbiórkę zabawek, maskotek i ciuszków dla chłopców w rozmiarze 146 i 98 dla pogorzelców z Tryla. Niedawno praktycznie całkowicie spłonął dom w którym mieszkały dwie rodziny, dzisiaj 10.07 spłonęła szopa, w której zostały zgromadzone wszystkie uratowane rzeczy z pożaru domu, spłonęło dosłownie wszystko, bardzo prosimy Państwa o pomoc. Jeżeli ktoś nie ma zabawek i ciuchów, a bardzo chciałby pomóc jest możliwość przekazania pieniędzy – piszą druhowie.

Zbiórka rozpoczyna się w niedzielę 11 lipca w remizie OSP Mały Komorsk. Strażacy proszą o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 664 436 910 lub 669 539 501.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama