Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ponad 4 tysiące maseczek trafiło już do mieszkańców gminy Świecie. A to nie koniec

- Chcemy, żeby maseczki ochronne trafiły nie tylko do seniorów, ale do jak największej liczby mieszkańców – deklaruje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Udostępnij
maseczki-burmistrz

REKLAMA

Z wnioskiem o bezpłatne przekazanie maseczek najstarszym mieszkańcom Świecia wystąpiły do burmistrza 9 kwietnia koalicyjne kluby Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego i Koalicji Obywatelskiej.

- Pomysł bardzo mi się spodobał, bo idea jest szczytna – skwitował w rozmowie z Extra Świecie burmistrz Krzysztof Kułakowski.

Reklama
Reklama

Część maseczek gmina dostała z puli zamówionej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, część zakupiono w prywatnych hurtowniach.
REKLAMA

Już 10 kwietnia pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu rozdały seniorom na ulicach miasta około 300 maseczek.

- Jednocześnie pracownicy Wydziału Polityki Społecznej przystąpili do pakowania i wysyłania pocztą maseczek dla posiadaczy Świeckiej Karty Seniora. W ubiegły czwartek wysłano ostatnią partię z 3,5 tys. sztuk – mówi burmistrz.

Reklama
Reklama

Co ze starszymi osobami, które nie mają karty seniora?

- Pamiętamy o nich – zapewnia Kułakowski. – Sukcesywnie, w miarę jak trafiają do nas kolejne zamówione maseczki, przekazujemy je Ośrodkowi Pomocy Społecznej, którego pracownice doskonale wiedzą, gdzie w podległych im okręgach mieszkają osoby powyżej 60. roku życia. Kolejnych kilkaset sztuk trafiło do klubów seniora i stowarzyszenia amazonek – wylicza burmistrz.
REKLAMA

Gmina kolportuje też maseczki przez sołtysów. Partia 300 sztuk trafiła do sołtysa Polskiego Konopatu, Terespola i Drozdowa.

Reklama
Reklama

- W pierwszej kolejności zaopatrujemy w nie osoby najstarsze, bo są w największej grupie ryzyka. Docelowo jednak chciałbym, aby trafiły one nie tylko do seniorów, ale też do pozostałych mieszkańców gminy, w tym osób niepełnosprawnych – zapewnia Krzysztof Kułakowski.
REKLAMA

Maseczki to towar niemal pierwszej potrzeby i producenci nie nadążają z ich wyrobem.

- Systematycznie dokupujemy kolejne partie i będziemy je rozdawać za darmo także młodszym mieszkańcom, m.in. pod marketami – zapowiada burmistrz Świecia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. Aga

  21 kwietnia 2020 11:16

  a co z sołtysem w Grucznie?

  a co z sołtysem w Grucznie? działa czy nie działa?

  • yoyo

   21 kwietnia 2020 15:38

   Składa rowery!

   Składa rowery!

  • 123

   21 kwietnia 2020 21:03

   Przecież jest napisane, że na

   Przecież jest napisane, że na razie trafiły do tych 3 wymienionych sołectw więc później będą kolejne… 

 2. Hanka

  21 kwietnia 2020 11:36

  A na miasteczko jakoś jeszcze

  A na miasteczko jakoś jeszcze nie dotarły  maseczki

  • Ona

   21 kwietnia 2020 20:47

   Dotrą jak się skończy wirus

   Dotrą jak się skończy wirus pewnie 

  • Jeronimo

   22 kwietnia 2020 12:00

   Na Miasteczku dezynfekują się

   Na Miasteczku dezynfekują się doskonale od wewnątrz!

 3. Anonim

  21 kwietnia 2020 12:43

  A dlaczego ja jako senior i

  A dlaczego ja jako senior i niepelnosprwny nie otrzymalem maseczki, podobno odp. instytucje maja wykazy takich osob i dostarczaja maseczki osobiscie

  • Tak

   21 kwietnia 2020 16:16

   Urzędy nie mają wykazów osób

   Urzędy nie mają wykazów osób niepełnosprawnych czy starszych, ponieważ jest to nie zgodne z RODO, bo nie ma zasadności prowadzenia takich list. Ot dlatego 😛

 4. Maras

  21 kwietnia 2020 17:24

  To do kogo się zgłosić aby

  To do kogo się zgłosić aby dostać maseczkę jako senior jak nie ma Ciebie na żadnej liście ?

 5. 123

  21 kwietnia 2020 21:08

  Gmina wie do kogo dac bo

  Gmina wie do kogo dac bo przecież ma listy wyborców a tam są pesele i wylowi seniorów proszę trochę poczekać. Wszyscy chcą być pierwsi… przecież  tak się nie da tego załatwić. Jaka nie byłaby jedność zawsze będą niezadowoleni… co za ludzie szok.

 6. Marysia

  22 kwietnia 2020 10:22

  Kiedy dostanę maseczkę ,

  Kiedy dostanę maseczkę , jestem schorowana i na emeryturze .

 7. Kazio

  22 kwietnia 2020 11:51

  Jeżeli burmistrz zajmuje się

  Jeżeli burmistrz zajmuje się maseczkami i ma czas na zdjęcia to stanowisko burmistrza jest naprawdę odpowiedzialne i wymagające ! Brak słów…

 8. Tola

  22 kwietnia 2020 17:06

  Jeśli trzeba nosić maseczki

  Jeśli trzeba nosić maseczki,to powinny być wydawane bezpłatnie każdemu mieszkańcowi!!!W końcu na coś płacimy ubezpieczenia I podatki!!!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama