Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Popijał u kolegi na kwarantannie, a potem uciekł ze szpitala. Szukała go policja

- W niedzielę około godz. 13.30 na Dużym Rynku dwóch policjantów zatrzymało mężczyznę. Byli w kombinezonach ochronnych i maskach. Potem przyjechała karetka i zabrała go. Czyżby znowu ktoś uciekł z kwarantanny? – pyta nasz Czytelnik.

Udostępnij
policja-koronawirus

REKLAMA

Sprawdziliśmy. Jak się okazuje, w sobotę po południu policja została powiadomiona o libacji w mieszkaniu, którego lokator odbywa kwarantannę, bo niedawno wrócił z zagranicy.

- Pił alkohol z kolegą. Nie wiadomo czy osoba objęta kwarantanną ma koronawirusa, czy nie, ale drugi z mężczyzn przebywający w jego towarzystwie znalazł się w grupie ryzyka. Dlatego został zabrany do szpitala w Świeciu – wyjaśnia sierż. szt. Damian Ejankowski, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Policja nie podaje, w jakiej miejscowości miała miejsce popijawa na kwarantannie. Mężczyzna, który trafił do szpitala, nie zamierzał czekać na dalszy rozwój wypadków. Po spędzeniu nocy na oddziale i wytrzeźwieniu postanowił… uciec.
REKLAMA

Kiedy w szpitalu zorientowano się, że jeden z pacjentów bez pytania „podziękował” za pobyt, powiadomiono policję.  

- Po krótkich poszukiwaniach, 37-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy na Dużym Rynku. Trafił z powrotem do szpitala – relacjonuje Damian Ejankowski.

Reklama
Reklama

To nie pierwszy tego typu przypadek w Świeciu, chociaż poprzednio chodziło o naruszenie warunków kwarantanny. W marcu pisaliśmy o 43-latku, który - mimo że był objęty kwarantanną - poszedł sobie do banku Millennium. Został zatrzymany, a placówkę trzeba było zamknąć i zdezynfekować.
REKLAMA

Kilka dni później mieszkaniec osiedla Miasteczko w Świeciu, również odbywający kwarantannę, opuścił samowolnie mieszkanie. Sąsiedzi powiadomili policję. Mężczyzna zaczął szarpać się z patrolem ubranym w kombinezony ochronne, maski i gogle. W końcu „zapakowali” go do karetki i pojechał do szpitala.

Za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu chorobom zakaźnym, za niepoddanie się kwarantannie lub naruszenie jej warunków można zapłacić nawet 30 tys. zł grzywny.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Lać pałą po łbie i patrzeć

Lać pałą po łbie i patrzeć czy równo puchnie

widać, że Pan Andrzej lubi

widać, że Pan Andrzej lubi przecinki ;D 

Oj ludwik i po co ci to było 

Oj ludwik i po co ci to było 

Co za pajac

Co za pajac

A niech płacą jak na tyłku

A niech płacą jak na tyłku usiedziec nie potrafią! 

To trzeba mieć najebane zeby

To trzeba mieć najebane zeby łazić na kwarantanie te ludzie sami sobie to robią 

Czemu go nie zastrzelono. Po

Czemu go nie zastrzelono. Po co ryzykować  3000 tysięcy zgonów w Świeciu. Tyłu Tyłu  w Świeciu może umrzeć wynika z analiz zarażenia populacji. Tak więc widzisz sąsiada który nie przestrzega kwarantanny , dzwoń. Zadbaj o nas wszystkich.

Nie do tego  szpitala, do

Nie do tego  szpitala, do tego  drugiego go zamknąć a zamiast wódy kaftanik na dwa tygodnie.

W kaftan takich i do klatki.

W kaftan takich i do klatki.

To na Dużym Rynku czy policja

To na Dużym Rynku czy policja nie podaje miejscowości ? To w niedzielę czy jednak w sobotę? Trochę pokręcone. 

Typowe niedoje…banie

Typowe niedoje…banie mózgowe. Odstrzelić na miejscu. 

Zamknięć nieroba do pierdla 

Zamknięć nieroba do pierdla 

Naczelny Prezes RP w

Naczelny Prezes RP w otoczeniu ochroniarzy opłacanych z budżetu, może bez żadnego trybu włóczyć się po – zamkniętych dla innych ludzi – Powązkach, to, czy można potraktować, jako polacy nic się nie stało? Sq*wienie pislamistów w swej głupocie przerasta szczyty Himalajów.

Ona to uwielbia gdy jesteś za

Ona to uwielbia gdy jesteś za granicą .

Długa broń i strzelać..nie po

Długa broń i strzelać..nie po to by ranić.

Zastraszone marionetki ze

Zastraszone marionetki ze świecia śmiać się z was chce… Pewnie to grupa ryzyka bo wątpię aby młodzi pisali takie kretyńskie komentarze przepełnione strachem przed wirusem który 90% ludzi przechodzi bez objawów.

Przez właśnie tych ludzi zaniedbanych z chorobami lub palaczy nałogowych mamy ten syf strachu i zastraszania społeczeństwa. Siedzą w tych domach i się trzęsą donoszą uprzejmie na policję na sąsiadów którzy wychodzą z domów bo chcą poczuć świeżego powietrza. 

Panstwo po pierwsze palaczy w ogóle nie powinno leczyć to gorszy sort ludzi którzy nie mogą sobie poradzić ze swymi problemami dlatego pala. 

Po drugie ludzie młodzi i zdrowi mają już tego dość co widać na forach na yt. Próby wymuszania siedzenia 2 domu.. Podkreślam próby bo rozkazywać tu nie mogą bo ustawy na to nie ma tylko śmieszne rozporządzenia które tylko może prosić o przestrzeganie ale nie może narzucić. Tylko że dla wyżej wspomnianej grupy ryzyka i palaczy to starczy bo się o swoje dupy boją. I piszą następnie tu komentarze pelne strachu i tym podobnych atakując ludzi zdrowych ciałem i widzących ta cała propagandę która się teraz szerzy w mediach radiu itp.

Żenada 

Ja to wiem to był na pewno

Ja to wiem to był na pewno Placek

easy ways to make money
easy ways to make money imgclick will easily make money sharing photos friends social free file upload make money online how to make extra money from home how to make money on youtube

best way to make money online how to make money blogging make money make money online fast make money blogging

https://www.fresher.ru/elz/# – make money online

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama