Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Postawiono zarzuty kasjerkom podejrzanym o wyprowadzenie z miejskiej kasy ponad 500 tys. zł

Działające w zmowie trzy pracownice wydziału finansowego Urzędu Miejskiego w Świeciu przez pięć lat systematycznie podbierały pieniądze z kasy. Uzbierało się tego ponad pół miliona złotych. Właśnie Prokuratura Rejonowa w Tucholi, która przejęła sprawę, postawiła im zarzuty.  

Udostępnij
um-nowe-foto

REKLAMA

Portal Extra Świecie jako pierwszy informował 7 kwietnia o wykryciu nieprawidłowości przez wydział finansowy. Sprawę wyprowadzenia pieniędzy z miejskiej kasy przejęła prokuratora w Tucholi, ponieważ jedna z podejrzanych była spokrewniona z pracownicą prokuratury w Świeciu. Mogło to rzutować na obiektywizm postępowania. Prowadzący dochodzenie prokurator intensywnie zabrał się do pracy, dzięki czemu stosunkowo szybko zgromadzono materiał dowodowy pozwalający postawić zarzuty: Ewie M. Marlenie P. i Marii Ch., która w momencie ujawnienia przestępstwa była już na emeryturze. Ona też zwróciła 100 tys. zł. dość mętnie tłumacząc, dlaczego to robi.

Reklama
Reklama

REKLAMA

Byłe już kasjerski usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw przywłaszczenia mienia znacznej wartości na szkodę miasta i gminy Świecie oraz uczynienia z tego stałego dochodu przez okres kilku lat.

Reklama
Reklama

Wobec kobiet zastosowano dozór policji i poręczenia majątkowe. Co ciekawe, jedna z nich, teoretycznie nadal jest pracownikiem Urzędu Miejskiego w Świeciu. Wprawdzie burmistrz zwolnił ją dyscyplinarnie, gdy sprawa wyszła na jaw, ale ta odwołała się do Sądu Pracy, który przywrócił ją na stanowisko. Z miejskimi pieniędzmi nie ma jednak żadnego kontaktu, ponieważ stale przebywa na zwolnieniu lekarskim.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

  1. Mieszkaniec

    2 sierpnia 2021 11:32

    Widać w Tucholi prokurator w

    Widać w Tucholi prokurator w pracy pracuje, nie to co w Swieciu. 

  2. Anonim

    2 sierpnia 2021 12:08

    Ten Sąd Pracy też zajebisty

    Ten Sąd Pracy też zajebisty

    • zaciekawiona

      2 sierpnia 2021 14:15

      Sąd pracy miał rację, nie

      Sąd pracy miał rację, nie można zwolnić z pracy dyscyplinarnie jak nie ma postawionych zarzutów  i udowodnionej winy, trochę logiki

  3. Mistrz

    2 sierpnia 2021 13:29

    W normalnym cywilizowanym

    W normalnym cywilizowanym kraju burmistrz podałby się do dymisji. No ale stołki zasiadane kasę przynoszą no to po co?

    Tam w tym urzędzie ręka rękę myje, nie takie matactwa tam się odbywają. Patologia!!! 

    • 2 sierpnia 2021 14:57

      Tak,tak ja nawet widziałem na

      Tak,tak ja nawet widziałem na własne oczy, pod urząd, do piwnic wjechała ciężarówka załadowana ciężkimi skrzyniami, no i już nie wyjechała. Dziwne, prawda?

  4. do mistrza

    2 sierpnia 2021 14:19

    Twoja logika jest porażająca

    Twoja logika jest porażająca ha ha ha ….. powinieneś się nazywać „misztsz” lepiej by pasowało. To za kradzież pracownika Mondi zwolnij np. prezesa – nie wiem co bierzesz ale to odstaw. a jak chcesz by Twój kandydat był Burmistrzem to po prostu zagłosuj na niego w wyborach. Te dyskusje schodzą na taki poziom, że nawet komentarzy nie chce się czytać. Zrobiłem to po długim czasie…..

    • Mondziakk1

      2 sierpnia 2021 19:49

      co kogo obchodzi Mondi? to

      co kogo obchodzi Mondi? to jest prywatna firma i może robić z pieniędzmi co chce. Co innego publiczne fundusze w urzędzie, tutaj burmistrz powinien się wytlumaczyć i ponieść konsekwencje

  5. kononwicz

    2 sierpnia 2021 15:25

    należy się 100 zł grzywny lub

    należy się 100 zł grzywny lub 15 lat więzienia się należy się

  6. Andrzej Drewniak

    2 sierpnia 2021 18:00

    Powinno być jak w

    Powinno być jak w średniowieczu : kradniesz obciąć rękę , zabiłeś lub okaleczyłeś oko za oko itd .  W Polsce się liczy tylko nieuchronność kary o ile się ja udowodni a nie skutek odstraszający .Co niby tym złodziejką zrobią? Dostaną 2 lata w zawieszeniu i 5 lat zakazu pracy z pieniędzmi. Ta co na zwolnieniu udaje kleptomankę i nawet tego nie będzie miała , bo podczas badań psychiatrycznych biegły stwierdzi że nawet mu długopis ukradła chociaż w kieszeni miała cztery.Nie ma co gadać musiały być na tyle głupie że je na tym złapano.Rozejrzyjcie się wokoło ile złodzieji  jest na świecie i nikt im nic nie zrobi.Ewa M to moja sąsiadka i codziennie sobie nordikwalking trenuje , pewnie do celi nie ćwiczy tężyzny tylko na wycieczkę po Skandynawii.

  7. Ilonka

    2 sierpnia 2021 20:52

    Miasto powinno spłacić za te

    Miasto powinno spłacić za te panie należność i załatwić im pracę w PKO w kasie, albo dać auto, żeby zwozily utargi z marketów. Kropka. 

  8. Edward

    2 sierpnia 2021 21:05

    Burmistrz to powinien wyj***

    Burmistrz to powinien wyjebać skarbnika. Kto za to odpowiedzialny był przez tyle lat się nie kapneli coś tu śmierdzi.

  9. Ewam

    2 sierpnia 2021 21:45

    Ciekawe co teraz zrobią w

    Ciekawe co teraz zrobią w Urzędzie, jak odzyskają skradzione pieniądze, czy w ogóle ktoś miał nad tymi pieniędzmi nadzór? No jaka kara może spotkać te panie? Chyba najgorszą jest utrata pracy i środków do życia, czy sobie z tym poradzą?  Czy wiedziały o konsekwencjach tego co robiły? I to przez tyle lat? Niepojęte… 

  10. Miko

    2 sierpnia 2021 22:00

    Wyrok zapadł.Każda odpowie za

    Wyrok zapadł.Każda odpowie za ten czyn .Tylko podlegały pod panią kierownik która wymijającą odpowiedzia  nie poniosła żadnej odpowiedzialności i najmniejszy włos jej nie spadł. A mimo to zasiada w radach nadzorczych podległym spółkom .Dziękuję za taką osobę

  11. Dziadek

    3 sierpnia 2021 05:45

    Do zusu jajko podnietki niech

    Do zusu jajko podnietki niech d…odpracują ssajac emerytom wory.

  12. On

    3 sierpnia 2021 06:44

    Totalny brak nadzoru Panie

    Totalny brak nadzoru Panie burmistrzu 

  13. niepisomatołek

    3 sierpnia 2021 09:17

    Szanowne gówniarstwo,

    Szanowne gówniarstwo, zawryjcie swoje przemyślenia, bo pusty śmiech mnie ogarnia czytając wasze przemyslenia. 

  14. Abcdef

    3 sierpnia 2021 20:08

    Ta pani nie ma ani wstydu ani

    Ta pani nie ma ani wstydu ani honoru. Nie dość, że kradła, to jeszcze ciągnie kasę na chorobowym. Trochę godności! Ciekawe zresztą na co jest taka chora. Lekarz oczywiście w łapę pewnie dostał i wystawia bez problemu zwolnienie. Wstydź się podła babo.

  15. Bolo

    3 sierpnia 2021 21:32

    Kto to jest Ewa M

    Kto to jest Ewa M