Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Poszukiwania kierowcy auta po śmierci 16-latka. Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku [zdjęcia]

W niedzielę trwały poszukiwania kierowcy samochodu osobowego, który zderzył się z motorowerem w gminie Osie. W wypadku zginął 16-latek jadący jednośladem.

Udostępnij
1aa

Aktualizacja, godz. 9.57
Jak ustaliliśmy, trzeci z mężczyzn podróżujących volkswagenem passatem, został w poniedziałek rano zatrzymany przez policję. Będzie dziś przesłuchiwany w sprawie wypadku.

Jak już wcześniej informowaliśmy (patrz artykuł poniżej), w niedzielę około godz. 16.20 doszło do wypadku w miejscowości Radańska (gmina Osie).

Na trasie między tą miejscowością a Osiem zderzyły się samochód osobowy i motorower (z pierwszych informacji przekazanych przez służby wynikało, że był to motocykl). Motorowerem jechał 16-letni mieszkaniec gminy Osie.

- Kierujący motorowerem 16-latek jechał od Osia w kierunku miejscowości Radańska i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volkswagenem passatem - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie pod nadzorem prokuratora.

Po dojeździe zastaliśmy samochód osobowy oraz motocykl poza drogą w pobliskim polu. Autem podróżowały trzy osoby, z czego jedna została ranna, a dwie zbiegły z miejsca zdarzenia - informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu. - Kierowca jednośladu był w bardzo ciężkim stanie. Osobom poszkodowanym natychmiast została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc.

Droga była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

Po chwili na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji w Osiu. Stan 16-letniego mieszkańca gminy Osie znacznie się pogorszył. Doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Koordynator działań medycznych na miejscu akcji poprosił o zadysponowanie kolejnego Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, po długotrwałej reanimacji, lekarz stwierdził zgon nastolatka jadącego motorowerem.

Poszkodowany pasażer volkswagena passata został przetransportowany do szpitala.

W związku z dwiema osobami, które oddaliły się z miejsca zdarzenia przeszukaliśmy pobliski teren wokół miejsca akcji, jednak bez rezultatów. Decyzją policji, około godz. 19.00, zarządzono poszukiwania osoby zbiegłej z miejsca wypadku - informuje OSP Osie (drugi z trzech uciekinierów z passata został już wcześniej zatrzymany).

Do przeszukania były pobliskie pola uprawne oraz tereny leśne.

Na miejsce dodatkowo zadysponowano zastępy OSP z Osia i Błądzimia ze specjalistycznym dronem przystosowanym do poszukiwań osób zaginionych. Na miejscu pojawiły się też duże siły policji.

Mimo dokładnego przeszukania terenu zarówno z ziemi, jak i z powietrza, kierowcy passata nie udało się odnaleźć.

Około godziny 22.00 zakończyliśmy działania - wyjaśniają druhowie z OSP Osie.

Nowe informacje w sprawie wypadku tutaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama