Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Potrącenie pieszego w Świeciu. Policja wystawiła sprawcy wysoki mandat

Poszkodowany pieszy trafił do szpitala. Policja ukarała mandatem kierowcę samochodu.

Udostępnij
policjapogotowie

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, 5 stycznia około godz. 13.00 przy skrzyżowaniu ulic Grzymisława i Kopernika w Świeciu został potrącony 46-letni mężczyzna. 

- Kierowca dostawczego renaulta traffica, wykonując manewr skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który w tym momencie znajdował się na przejściu - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Kiewdy podawaliśmy pierwszą informację na temat potrącenia pieszego 46-latka, nie było wiadomo, w jakim jest stanie. Od tego zależało czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wykroczenie czy przestępstwo. A co za tym idzie - jaka kara spotka sprawcę.

- Uznano to za wykroczenie, bo obrażenia, jakich doznał pieszy, nie wymagają pobytu w szpitalu dłuzszego niż siedem dni - wyjaśnia Joanna Tarkowska.
REKLAMA

Winny kolizji 64-letni kierowca samochodu dostawczego nie stanie więc przed sądem. Został za to ukarany mandatem zgodnie z obowiązujacym od 1 stycznia taryfikatorem.

- Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu sprawca dostał mandat w wysokości 1,5 tys. zł - mówi oficer prasowy świeckiej policji.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (27)

 1. Powiat

  8 stycznia 2022 11:42

  Pieszy sami się proszą żeby

  Pieszy sami się proszą żeby rozjechać ich raczej ten co wymyślił chore przepisy też .Stoją nie kiedy przed przejściem na pieszych a nie przechodzą tylko rozmawiają oraz się tak ubierają że nie są widoczni jak jest zła pogoda.Lepiej w Polsce być pieszym niż kierowcą.

  • do kret-na11

   8 stycznia 2022 17:06

   oczywiscie k.retynie, ze

   oczywiscie k.retynie, ze lepiej byc pieszym, bo od razu sie umrze bedac potracnym przez cymbala w aucie, jakos kierowce chroni karoseria, pieszy nie ma zadnej ochrony, a to kierowcy powoduja 95 procent wypadkow na przejsciach

   • XD:)

    9 stycznia 2022 17:09

    Więc kto powoduje te

    Więc kto powoduje te pozostałe 5% no i przydało by się wiedzieć skąd masz takie dane?

 2. Zulu hula

  8 stycznia 2022 12:15

  Przedmówca na radcę, dla

  Przedmówca na radcę, dla ochrony siedzenia kierowcy czyli mojej mam kamerę w samochodzie. Nie raz dosłownie przy wtargnął na przejście, wykonał nagły zwrot i nie patrząc czy ktoś jedzie.

 3. Anonim

  8 stycznia 2022 13:03

  Jak każdy będzie jechał

  Jak każdy będzie jechał przepisowo tyle ile trzeba to napewno sie nic nie stanie. Mi nie szkodzi sie zatrzymać i przepuścić. 

  • Karabain

   8 stycznia 2022 13:27

   Może kiedyś trafi się Tobie

   Może kiedyś trafi się Tobie delikwent z owczarkiem koło dworca PKS. Stoi przyczajony, jak chcesz go puścić to nie wchodzi jak ruszasz startuje.

   Trzymaj nerwy na wodzy w takim przypadku. No nie da się. 

  • Doma

   8 stycznia 2022 18:43

   Nawet jadąc przepisowo bywaja

   Nawet jadąc przepisowo bywaja przypadki w których nie da się na „juz” zatrzymać. Miedzy innymi w sytuacji utrudnień poprzez zjawiska atmosferyczne np . śnieg,  oblodzenie jezdni, mokre liście, piasek, ulewny deszcz z porywistym wiatrem itd. Wiec nie zawsze pomimo chęci się wyhamuje.  Tak samo jak kierowcy muszą uważać na pieszych,piesi powinni uważać na kierowców. Zasada ograniczonego zaufania 🙂 

   • Bart

    8 stycznia 2022 21:52

    Ale jadąc przepisowo nie może

    Ale jadąc przepisowo nie może być sytuacji w której nie jesteś w stanie się zatrzymać. Bo przepisy mowia ze przed przejściem masz zwolnić tak aby bezpiecznie zatrzymać pojazd w razie pojawienia się pieszego. Wiec jak mamy snieg to przy przejściach jechać np. 20 zamiast 50.

    • Marek 63

     9 stycznia 2022 11:59

     Ty wyobrażasz sobie taką

     Ty wyobrażasz sobie taką jazdę, jeżeli co 500 m jest przejście dla pieszych. Jestem za tym, że pieszy ma pierwszeństwo, żeby nie było. Dla równowagi, żeby nie tylko dyscyplinować kierowców, wprowadzić 1000 zeta za przełażenie poza przejściem. 

 4. Karabaian

  8 stycznia 2022 13:24

  Kamery na przejściach

  Kamery na przejściach pozakładać.

  Dawniej uczono aby się oglądać zarówno przed wejściem jak i podczas przechodzenia przez przejście.

  Dziś mamy wysyp „niezniszczalnych” w każdym przedziale wiekowym. Nie wchodzi a włazi byle jak byle wejść za nic mając swoje życie. Bez kamerki ani rusz. Policja powinna się tym zainteresować bo póki co to wolna amerykanka jest. Zero zainteresowania.

  Każdy kierowca może być pieszym ale nie każdy pieszy może być kierowcą…

 5. Kolejarz

  8 stycznia 2022 14:39

  Tylko patrzec jak piesi i

  Tylko patrzec jak piesi i rowerzyści będą mieli pierwszeństwo przed rozpędzonym pociągiem.Niewiadomo co w tych chorych głowach się wykluje.

  • samcia

   8 stycznia 2022 17:13

   Kolejarz, czy wykolejony?

   Kolejarz, czy wykolejony?

   • Maniek

    9 stycznia 2022 12:02

    Jak jesteś samcia to nie

    Jak jesteś samcia to nie przerywaj, jedź dalej, bo się grzejesz

 6. Polonezz5

  8 stycznia 2022 17:22

  Kierowcy to potencjalni

  Kierowcy to potencjalni zabojcy, wiekszosci kierujacych znalazlo prawo jazdy w chipsach. Proponuję zawieszanie prawka po 10 latach i obowiazkowe powtorne testy. Jak można dawac takim ludziom auto i pozwalac zabijac na drogach?

  • Lukas

   9 stycznia 2022 12:03

   Weź nie pij więcej 

   Weź nie pij więcej 

 7. tomi

  8 stycznia 2022 18:31

  Wmawiają pieszym że zawsze

  Wmawiają pieszym że zawsze mają pierszeństwo to chyba celowe działanie władz aby kasować z mandatów.

 8. Iva

  8 stycznia 2022 19:20

  Tylko w Polsce takie cyrki w

  Tylko w Polsce takie cyrki w innych krajach kierowcy ustępują pieszym pierwszeństwa i nikt nie przeżywa, że musi się zatrzymać. A wiadomo też, że na każdym przejściu dla pieszych nie będą stawiać sygnalizacji aby pieszy mógł spokojnie przejść na drugą stronę. 

  • Lokalny

   8 stycznia 2022 20:04

   Woli przypomnienia ten pieszy

   Woli przypomnienia ten pieszy nie znajdował się na przejściu dla pieszych, tylko parę metrów od przejścia przechodził na szago

   • Iva

    8 stycznia 2022 21:48

    Cytując „Kierowca dostawczego

    Cytując „Kierowca dostawczego renaulta traffica, wykonując manewr skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który w tym momencie znajdował się na przejściu – mówi podkom. Joanna Tarkowska,” czyli był na przejściu dla pieszych. 

 9. Hans

  8 stycznia 2022 20:15

  k*** z granicą to jest

  Kurwa z granicą to jest normalka że pieszego się przepuszcza ! A tu jeszcze buraków ale po woli się to zmienia ! Przecież kierowca też jest pieszym i rowerzystą  ! 

 10. Cch

  8 stycznia 2022 23:48

  Buraki z csw bardzo rzadko

  Buraki z csw bardzo rzadko zatrzymują się przed przejściem, kultura tu nie obowiązuje.

 11. Arsen Lupin

  9 stycznia 2022 00:16

  Trzy razy potrącono mnie

  Trzy razy potrącono mnie przez kierującego samochodem i za każdym razem policja próbowała udowodnić mi winę ,chociaż za każdym razem byłem poszkodowany.Pierwszym razem kierująca maluchem wyjeżdżała z parkingu za SP1 i nawet nie spojrzała w prawą stronę ,chociaż skręcała w prawo tylko obserwując pojazdy z lewej strony zje,dzajace z górki ruszyła z impetem i potrąciła mnie kiedy jechałem rowerem.Policjant tylko stwierdził że gdyby kierowca był pod krawatem to wmowilby mi winę .Co prawda sąd przyznał mi rację a kierująca dostała mandat (słownie)pięćdziesiąt złotych chociaż 21 dni byłem poturbowany i zniszczony całkowicie rower .W drugim przypadku kierujący wymusił mi pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Krasickiego na ulicę Słowackiego po której się poruszałem a policjant sprawdzał moje hamulce przy rowerze jakby to było istotne w przypadku kiedy kierowca z impetem we mnie wjechał.Tu znowu nie odbyło się bez wizyty na SOR i cierpienia a rower następny na złom.Kierowca też otrzymał mały mandat chociaż tłumaczył się że deszczu spowodował że mnie nie widział.W trzecim przypadku kierowca nie zatrzymał się przed pasami przy targowisku na Mariankach i uderzył we mnie kiedy przechodziłem aż poleciałem mu na maskę.Policjantka kazała mi poszukać świadków zdarzenia gdyż kierowca po całym zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku.Dopiero jak poinformowałem że przecież jest kamera na pobliskim bloku to dopiero zaczęli działać.Powiem tak wielu kierowców kiedy widzą że pieszy dochodzi do pasów przyśpieszają swoje samochody a jak ich się uda zapytać dlaczego się nie zatrzymali to tłumaczą się że nie udałoby im się już zatrzymać przy tej prędkości w takim krótkim czasie.W Belgii,Nederlandach czy Szwecji gdyby taki kierowca coś takiego zrobił to by poszedł siedzieć do więzienia a Polska jest ciągle dzika i brak szacunku dla człowieka.Kazdy pieszy czy cyklista ma świadomość że nie ma szans w konfrontacji z jakimkolwiek pojazdem silnikowym ale przejścia dla pieszych to jedyne miejsce gdzie pieszy ma prawo być bezpieczny na ulicy.

  • zorro

   9 stycznia 2022 05:46

   Niezła łajza musi z Ciebie

   Niezła łajza musi z Ciebie być …lepiej nie wychodź  na ulicę.

 12. Pieszy

  9 stycznia 2022 09:07

  CSW – cały samochód

  CSW – cały samochód wieśniaków

 13. Armagedon

  9 stycznia 2022 11:07

  Popiream co niektóre powyższe

  Popiream co niektóre powyższe wypowiedzi. Jeżdżę i widzę co się dzieje. Też jak każdy kierowca kiedyś byłem pieszym. Uczono nas już od zerówki, potem w szkole podstawowej jak mamy zachowywać się na pasach. Jeśli zbliżamy się do przejścia należy się zatrzymać, spojrzeć w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Nic nie nadjeżdża – przechodzimy! Niby to takie proste. W rzeczywistości rzadko lub wcale nie widzę takiego zachowania. Tak jak już ktoś wspomniał nie ma reguły w przedziale wieku, czy to też facet czy kobieta, choć osobiscie widzę więcej kobiet, które dosłownie wbijają na pasy często tuż przed samochodem. Mam na myśli głównie matki z dzieckiem w wózku, z telefonem przy uchu. Często również stoją przy samych pasach  starsze kobiety, które wybierają sobie takie bezsensowne miejsce na pogaduszki! Ile razy zatrzymuję się i ustępuję takim. I co? Nic.. kobieta zdziwiona o co mi chodzi, patrzy a nie ma zamiaru za nic przejść na drugą stronę. Czasem od niechcenia któraś machnie – pokazując jedź dalej. Jak już jesteśmy w temacie bardzo proszę o rozwagę wszystkich pieszych. Samochód się w miejscu nie zatrzyma. Brak wyobraźni u ludzi mnie przeraża. Jeszcze jedno! Wybierajcie sobie inne miejsca na pogaduchy moje drogie Panie i nie wprowadzajcie Nas kierowców w błąd. 

 14. Sadysta

  9 stycznia 2022 17:17

  Jeszcze raz się k….wo nie

  Jeszcze raz się k….wo nie zatrzymasz jak dzieciaki idą do szkoły to staranuje twoje auto na kredyt blond szmato !!!!! Dzieciaki stoją chcą przejść a to kur…..isko się nie zatrzymuje !!!!

 15. xxx

  9 stycznia 2022 22:29

  Według mnie najgorzej przed

  Według mnie najgorzej przed przejściami zachowują się kierowcy kobiety. Stojąc z 3 latkiem przed przejściem jest tragedia. Facieci się zatrzmują, czy to stary czy młody. A kobity klapki na oczach, póki nie depniesz na pasy to mają to w du…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama