Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Potrącenie pieszego w Świeciu. Policja wystawiła sprawcy wysoki mandat

Poszkodowany pieszy trafił do szpitala. Policja ukarała mandatem kierowcę samochodu.

Udostępnij
policjapogotowie

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, 5 stycznia około godz. 13.00 przy skrzyżowaniu ulic Grzymisława i Kopernika w Świeciu został potrącony 46-letni mężczyzna. 

Reklama
Reklama

- Kierowca dostawczego renaulta traffica, wykonując manewr skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który w tym momencie znajdował się na przejściu - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Kiewdy podawaliśmy pierwszą informację na temat potrącenia pieszego 46-latka, nie było wiadomo, w jakim jest stanie. Od tego zależało czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wykroczenie czy przestępstwo. A co za tym idzie - jaka kara spotka sprawcę.

Reklama
Reklama

- Uznano to za wykroczenie, bo obrażenia, jakich doznał pieszy, nie wymagają pobytu w szpitalu dłuzszego niż siedem dni - wyjaśnia Joanna Tarkowska.
REKLAMA

Winny kolizji 64-letni kierowca samochodu dostawczego nie stanie więc przed sądem. Został za to ukarany mandatem zgodnie z obowiązujacym od 1 stycznia taryfikatorem.

Reklama
Reklama

- Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu sprawca dostał mandat w wysokości 1,5 tys. zł - mówi oficer prasowy świeckiej policji.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pieszy sami się proszą żeby

Pieszy sami się proszą żeby rozjechać ich raczej ten co wymyślił chore przepisy też .Stoją nie kiedy przed przejściem na pieszych a nie przechodzą tylko rozmawiają oraz się tak ubierają że nie są widoczni jak jest zła pogoda.Lepiej w Polsce być pieszym niż kierowcą.

Przedmówca na radcę, dla

Przedmówca na radcę, dla ochrony siedzenia kierowcy czyli mojej mam kamerę w samochodzie. Nie raz dosłownie przy wtargnął na przejście, wykonał nagły zwrot i nie patrząc czy ktoś jedzie.

Jak każdy będzie jechał

Jak każdy będzie jechał przepisowo tyle ile trzeba to napewno sie nic nie stanie. Mi nie szkodzi sie zatrzymać i przepuścić. 

Kamery na przejściach

Kamery na przejściach pozakładać.

Dawniej uczono aby się oglądać zarówno przed wejściem jak i podczas przechodzenia przez przejście.

Dziś mamy wysyp „niezniszczalnych” w każdym przedziale wiekowym. Nie wchodzi a włazi byle jak byle wejść za nic mając swoje życie. Bez kamerki ani rusz. Policja powinna się tym zainteresować bo póki co to wolna amerykanka jest. Zero zainteresowania.

Każdy kierowca może być pieszym ale nie każdy pieszy może być kierowcą…

Reklama

Tylko patrzec jak piesi i

Tylko patrzec jak piesi i rowerzyści będą mieli pierwszeństwo przed rozpędzonym pociągiem.Niewiadomo co w tych chorych głowach się wykluje.

Kierowcy to potencjalni

Kierowcy to potencjalni zabojcy, wiekszosci kierujacych znalazlo prawo jazdy w chipsach. Proponuję zawieszanie prawka po 10 latach i obowiazkowe powtorne testy. Jak można dawac takim ludziom auto i pozwalac zabijac na drogach?

Wmawiają pieszym że zawsze

Wmawiają pieszym że zawsze mają pierszeństwo to chyba celowe działanie władz aby kasować z mandatów.

Tylko w Polsce takie cyrki w

Tylko w Polsce takie cyrki w innych krajach kierowcy ustępują pieszym pierwszeństwa i nikt nie przeżywa, że musi się zatrzymać. A wiadomo też, że na każdym przejściu dla pieszych nie będą stawiać sygnalizacji aby pieszy mógł spokojnie przejść na drugą stronę. 

Reklama

k*** z granicą to jest

Kurwa z granicą to jest normalka że pieszego się przepuszcza ! A tu jeszcze buraków ale po woli się to zmienia ! Przecież kierowca też jest pieszym i rowerzystą  ! 

Buraki z csw bardzo rzadko

Buraki z csw bardzo rzadko zatrzymują się przed przejściem, kultura tu nie obowiązuje.

Trzy razy potrącono mnie

Trzy razy potrącono mnie przez kierującego samochodem i za każdym razem policja próbowała udowodnić mi winę ,chociaż za każdym razem byłem poszkodowany.Pierwszym razem kierująca maluchem wyjeżdżała z parkingu za SP1 i nawet nie spojrzała w prawą stronę ,chociaż skręcała w prawo tylko obserwując pojazdy z lewej strony zje,dzajace z górki ruszyła z impetem i potrąciła mnie kiedy jechałem rowerem.Policjant tylko stwierdził że gdyby kierowca był pod krawatem to wmowilby mi winę .Co prawda sąd przyznał mi rację a kierująca dostała mandat (słownie)pięćdziesiąt złotych chociaż 21 dni byłem poturbowany i zniszczony całkowicie rower .W drugim przypadku kierujący wymusił mi pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Krasickiego na ulicę Słowackiego po której się poruszałem a policjant sprawdzał moje hamulce przy rowerze jakby to było istotne w przypadku kiedy kierowca z impetem we mnie wjechał.Tu znowu nie odbyło się bez wizyty na SOR i cierpienia a rower następny na złom.Kierowca też otrzymał mały mandat chociaż tłumaczył się że deszczu spowodował że mnie nie widział.W trzecim przypadku kierowca nie zatrzymał się przed pasami przy targowisku na Mariankach i uderzył we mnie kiedy przechodziłem aż poleciałem mu na maskę.Policjantka kazała mi poszukać świadków zdarzenia gdyż kierowca po całym zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku.Dopiero jak poinformowałem że przecież jest kamera na pobliskim bloku to dopiero zaczęli działać.Powiem tak wielu kierowców kiedy widzą że pieszy dochodzi do pasów przyśpieszają swoje samochody a jak ich się uda zapytać dlaczego się nie zatrzymali to tłumaczą się że nie udałoby im się już zatrzymać przy tej prędkości w takim krótkim czasie.W Belgii,Nederlandach czy Szwecji gdyby taki kierowca coś takiego zrobił to by poszedł siedzieć do więzienia a Polska jest ciągle dzika i brak szacunku dla człowieka.Kazdy pieszy czy cyklista ma świadomość że nie ma szans w konfrontacji z jakimkolwiek pojazdem silnikowym ale przejścia dla pieszych to jedyne miejsce gdzie pieszy ma prawo być bezpieczny na ulicy.

CSW – cały samochód

CSW – cały samochód wieśniaków

Reklama

Popiream co niektóre powyższe

Popiream co niektóre powyższe wypowiedzi. Jeżdżę i widzę co się dzieje. Też jak każdy kierowca kiedyś byłem pieszym. Uczono nas już od zerówki, potem w szkole podstawowej jak mamy zachowywać się na pasach. Jeśli zbliżamy się do przejścia należy się zatrzymać, spojrzeć w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Nic nie nadjeżdża – przechodzimy! Niby to takie proste. W rzeczywistości rzadko lub wcale nie widzę takiego zachowania. Tak jak już ktoś wspomniał nie ma reguły w przedziale wieku, czy to też facet czy kobieta, choć osobiscie widzę więcej kobiet, które dosłownie wbijają na pasy często tuż przed samochodem. Mam na myśli głównie matki z dzieckiem w wózku, z telefonem przy uchu. Często również stoją przy samych pasach  starsze kobiety, które wybierają sobie takie bezsensowne miejsce na pogaduszki! Ile razy zatrzymuję się i ustępuję takim. I co? Nic.. kobieta zdziwiona o co mi chodzi, patrzy a nie ma zamiaru za nic przejść na drugą stronę. Czasem od niechcenia któraś machnie – pokazując jedź dalej. Jak już jesteśmy w temacie bardzo proszę o rozwagę wszystkich pieszych. Samochód się w miejscu nie zatrzyma. Brak wyobraźni u ludzi mnie przeraża. Jeszcze jedno! Wybierajcie sobie inne miejsca na pogaduchy moje drogie Panie i nie wprowadzajcie Nas kierowców w błąd. 

Jeszcze raz się k….wo nie

Jeszcze raz się k….wo nie zatrzymasz jak dzieciaki idą do szkoły to staranuje twoje auto na kredyt blond szmato !!!!! Dzieciaki stoją chcą przejść a to kur…..isko się nie zatrzymuje !!!!

Według mnie najgorzej przed

Według mnie najgorzej przed przejściami zachowują się kierowcy kobiety. Stojąc z 3 latkiem przed przejściem jest tragedia. Facieci się zatrzmują, czy to stary czy młody. A kobity klapki na oczach, póki nie depniesz na pasy to mają to w du…

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo