Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powiat ma problem z dalszą przebudową ulicy Wojska Polskiego i remontem ulicy Mickiewicza

Unieważniono przetarg na wykonanie projektu dalszej przebudowy ulicy Wojska Polskiego oraz Mickiewicza w Świeciu. Nie wpłynęła ani jednak oferta, co jest sporym zaskoczeniem.

Udostępnij
wp-remont

- Zwykle w przypadku trudnych inwestycji pojawiają się zapytania od firm - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - W tym przetargu nie było ani jednego, co też można zrozumieć, jeśli zaplanowana praca jest stosunkowo oczywista, a za taką można w zasadzie uznać modernizację ul. Mickiewicza i dalszą przebudowę ul. Wojska Polskiego. Tym większym zaskoczeniem było dla nas to, gdy okazało się, że nie wpłynęła ani jedna oferta - przyznaje dyrektor.

Co to oznacza? Trudno wyrokować. Być może decyduje o tym liczba prowadzonych w tej chwili inwestycji drogowych.

- Na pewno mniej wysiłku kosztuje przygotowanie dokumentacji do drogi biegnącej przez pola niż w mieście, gdzie jednak mogą pojawić się różne niespodzianki - ocenia Adam Meller. - Z drugiej strony, nasza oferta jest dość atrakcyjna finansowo. Zarezerwowaliśmy na ten cel 750 tys. zł - zwraca uwagę.

Reklama
Reklama

Plany zakładają dalszą przebudowę ul. Wojska Polskiego na odcinku od Enei do ul. Świętopełka oraz modernizację ul. Mickiewicza.

W tej inwestycji tak naprawdę nie chodzi tylko o samą nawierzchnię, a o to, co znajduje się pod ziemią, czyli wszystkie instalacje, których stan jest pewną niewiadomą.

Chodzi m.in. o instalacje wodne czy kanalizacyjne. Obawy budzi przede wszystkim stan podziemnej infrastruktury na ul. Mickiewicza.

Reklama
Reklama

- Być może zadanie trzeba będzie podzielić na dwie części, ogłaszając odrębne przetargi na Wojska Polskiego i Mickiewicza - zastanawia się dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - Decyzja w ten sprawie należeć będzie do zarządu powiatu.

Szacowany koszt inwestycji to 40 mln zł. To kwota na dziś. Ile faktycznie będzie ona kosztowała, okaże się po przetargu. Prawdopodobnie zostanie on ogłoszony w 2024 r.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. xxx

  13 maja 2022 12:58

  Jeśli ten odcinek będą

  Jeśli ten odcinek będą wykonywać takie papudraki, jak w Przechowie, to nawet tych 70 milionów nie starczy. Będzie przekręt jak tych 70 milionów na wybory. W przechowie jeden szcza pod krzewem, gdzie widzą to matki z dziećmi, stojące w korku… Trzech się patrzy, jeden młody w telefonie, a jeden pracuje. Skrzyżowanie przy Orlenie tak wąskie, że nie ma jak osobówką przejechać, a gdzie dopiero ciągnik siodłowy. Na dodatek nie potrafią wyrónać asfaltu pod wiaduktem. I zdejmijcie w końcu ten znak „ślepa uliczka” z ulicy wodnej, bo jest już przejezdna gamonie. Kabaret – inaczej tego nazwać nie można. 

  • zzz

   13 maja 2022 14:55

   A te matki to czym takie

   A te matki to czym takie zbulwersowane, czego nie widziały?

  • Spec

   13 maja 2022 23:12

   Zgadzam się całkowicie.

   Zgadzam się całkowicie.

 2. Świeciak

  13 maja 2022 14:14

  I dobrze. Przynajmniej

  I dobrze. Przynajmniej odpoczniemy po tym co dzieje się w Przechowie 

 3. Dorn

  14 maja 2022 06:43

  Ale będą mieli ledowe

  Ale będą mieli ledowe oświetlenie o które  tak dlugo plakali

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama