Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powiat robi drugie podejście do remontu ulicy Wojska Polskiego. Tym razem się uda?

Urząd marszałkowski w Toruniu zgodził się na przesunięcie do końca 2021 r. rozliczenia przebudowy ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Daje to szansę na realizację inwestycji według pierwotnych założeń.

Udostępnij
wojska-polskiego-22

REKLAMA

W połowie lutego w Powiatowym Zarządzie Dróg otwarto jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu zażądało 42,4 mln zł, podczas gdy powiat ma tylko 12 mln.

Można było wprawdzie ogłosić nowy przetarg, ale oznaczałoby to kolejne stracone tygodnie. Tymczasem przebudowa ulicy musiała być zakończona w czerwcu przyszłego roku, bo inaczej powiat straciłby 5 mln zł unijnego dofinansowania.

Reklama
Reklama

- Wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z wnioskiem o przesunięcie terminu rozliczenia inwestycji do końca przyszłego roku. Musimy więc uporać się z nią najpóźniej do końca października, tak abyśmy mieli około dwóch miesięcy na przedstawienie dokumentów marszałkowi – wyjaśnia Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu.
REKLAMA

Mając więcej czasu, PZD ogłosił drugi przetarg. Firmy mogą składać oferty do 13 marca. Dyrektor wierzy, że tym razem nie będzie takiego przebicia, jak poprzednio, gdy jedyny oferent zażądał 3,5 razy więcej niż powiat miał zarezerwowane.

Inwestycja ma powstać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Przebudowa zakłada powstanie trzech rond na ul. Wojska Polskiego: na skrzyżowaniu z ulicami Chełmińską, Sportową i Wodną. Obejmuje też wymianę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej oraz instalacji elektrycznej i telekomunikacyjnej.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, która zyska też nową nawierzchnię. Oprócz tego po jednej stronie ul. Wojska Polskiego powstanie ścieżka rowerowa (po lewej jadąc w kierunku Przechowa), a po drugiej chodnik. Wymiany doczeka się też oświetlenie.

- W porównaniu z pierwszym przetargiem wydłużyliśmy termin przygotowania projektu z czerwca do lutego przyszłego roku, bo tak krótki okres mógł mieć duży wpływ na cenę i zainteresowanie firm. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby projekt powstawał etapami, które potem od razu będzie realizował wykonawca – zaznacza Adam Meller.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

 1. Mieszkam w Świeciu

  6 marca 2020 07:53

  Świetna wiadomość, chociaż

  Świetna wiadomość, chociaż utrudnienia drogowe związane z przebudową będą napewno duże

 2. Sylwia1

  6 marca 2020 08:10

  Poprzednio skarbnik powiatu

  Poprzednio skarbnik powiatu pomylł się tylko o 30 milionów w wycenie zadania.

  • Bla

   6 marca 2020 09:31

   A co ma skarbnik do wyceny?

   A co ma skarbnik do wyceny?

   Skarbnik zabezpiecza kwote, ktorą podadzą mu projektanci i kosztorysanci, a rada powiatu zaakceptuje to na sesji.

 3. Drogowiec

  6 marca 2020 08:12

  Ciekawe ile teraz w przetargu

  Ciekawe ile teraz w przetargu wyjdzie kwota o ile nizsza kliepsko to widze po poprzedniej pomyłce z niedoszacowaniem kwoty przez Powiat.

 4. Swieciak

  6 marca 2020 08:13

  Pierwszy przetarg był

  Pierwszy przetarg był widocznie źle przygotowany. Jak można szacować inwestycje na 12 mln a wychodzi 42 mln? Przestańcie w tym starostwie na Facebooku siedzieć, a praca się zajmijcie. 

  • Kret

   6 marca 2020 10:33

   Widząc kwotę przetargu to

   Widząc kwotę przetargu to jasno widać że wUM jest kret który donosi miejscowym  o przetargach  .NIE MAJĄC KONKURENCJI podbijają kwoty, uszczuplając budżet na inne projekty.

   • Swieciak

    6 marca 2020 11:16

    UM to Urząd Miasta, a za ten

    UM to Urząd Miasta, a za ten przetarg odpowiada starosta i skarbnik z powiatu, a więc Starostwo Powiatowe. Nie pisz głupot. 

 5. Skarbnik

  6 marca 2020 08:14

  Jak liczy skarbnik Powiatu

  Jak liczy skarbnik Powiatu Woźniak to na pewno kwota bedzie nie doszacowana jak poprzednio i przetarg po raz drugi przepadnie. Jak najwięcej takich specjalistów ha ha…

 6. Stop siedzenia podczas pracy na facebooku

  6 marca 2020 08:18

  Swieciak zgadzam się z Tobą

  Swieciak zgadzam się z Tobą jak skarbnik Powiatu Dariusz Woźniak zamiast pracować w trakcie pracy zajmował się facebookiem i roił kampanie wyborczą, hejterską to jak się można skupić na pracy i wtedy wychodzą takie kwiatki że kwota do przetargu źle policzona.

  • Bla

   6 marca 2020 09:34

   To zglos sie do

   To zglos sie do kosztorysantow i rady powiatu. 

   Co ma skarbnik do tego?

   Robi to co mu powiedzą i zatwierdzą na radzie!

   • Anonim

    6 marca 2020 15:00

    Dokładnie!

    Dokładnie!

 7. Gdzie my żyjemy

  6 marca 2020 08:20

  Jakbym się pomylił o taką

  Jakbym się pomylił o taką kwotę w szacowaniu od razu szef by mnie wyrzucił z roboty.

  • Marko

   6 marca 2020 09:58

   Pewnie jakby pomyłka była na

   Pewnie jakby pomyłka była na korzyśc szefa, to by nie wywalił. 

  • Lew

   6 marca 2020 10:39

   To powinien cię wywalić że

   To powinien cię wywalić że takie głupoty piszesz nie znając meritum sprawy.

 8. oPsss

  6 marca 2020 10:08

  Zamiast się ludzie cieszyć

  Zamiast się ludzie cieszyć remontem to jeszcze hejtuja dramat co propaganda robi z ludźmi 

 9. Tomasz1

  6 marca 2020 11:04

  Andrzejki, przestańcie

  Andrzejki, przestańcie komentowac wlasne teksty. To zenujace

  • Tadeusz Pogodny

   6 marca 2020 18:06

   Nie dopuszczasz myśli ze

   Nie dopuszczasz myśli ze ktokolwiek moze krytykować boskiego Darka Tomusiu? Kochasz go?

 10. seba

  6 marca 2020 16:48

  takie luksusy na odległości

  takie luksusy na odległości lekko ponad 2km, w tym 3 ronda, oświetlenie, wymiana wod-kan, elektryka, internt, chodniki, ścieżka rowerowa i ktoś wyliczył 12mln hahhahaha. Praktykant co dorabia w weekendy i nigdy nie miał doświadczenia w inwestycjach? Chyba, że tak miało być.. żeby coś sie niby działo, ale nic z tego nie wynikło w najbliższych latach

  • Nosiciel wszy

   7 marca 2020 12:48

   Nam tesz zrobiliśta z chałupy

   Nam tesz zrobiliśta z chałupy melina dla denaturowcuf zamiast normalny dom

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama