Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powiat robi drugie podejście do remontu ulicy Wojska Polskiego. Tym razem się uda?

Urząd marszałkowski w Toruniu zgodził się na przesunięcie do końca 2021 r. rozliczenia przebudowy ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Daje to szansę na realizację inwestycji według pierwotnych założeń.

Udostępnij
wojska-polskiego-22

REKLAMA

W połowie lutego w Powiatowym Zarządzie Dróg otwarto jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu zażądało 42,4 mln zł, podczas gdy powiat ma tylko 12 mln.

Można było wprawdzie ogłosić nowy przetarg, ale oznaczałoby to kolejne stracone tygodnie. Tymczasem przebudowa ulicy musiała być zakończona w czerwcu przyszłego roku, bo inaczej powiat straciłby 5 mln zł unijnego dofinansowania.

Reklama
Reklama

- Wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z wnioskiem o przesunięcie terminu rozliczenia inwestycji do końca przyszłego roku. Musimy więc uporać się z nią najpóźniej do końca października, tak abyśmy mieli około dwóch miesięcy na przedstawienie dokumentów marszałkowi – wyjaśnia Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu.
REKLAMA

Mając więcej czasu, PZD ogłosił drugi przetarg. Firmy mogą składać oferty do 13 marca. Dyrektor wierzy, że tym razem nie będzie takiego przebicia, jak poprzednio, gdy jedyny oferent zażądał 3,5 razy więcej niż powiat miał zarezerwowane.

Inwestycja ma powstać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Przebudowa zakłada powstanie trzech rond na ul. Wojska Polskiego: na skrzyżowaniu z ulicami Chełmińską, Sportową i Wodną. Obejmuje też wymianę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej oraz instalacji elektrycznej i telekomunikacyjnej.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, która zyska też nową nawierzchnię. Oprócz tego po jednej stronie ul. Wojska Polskiego powstanie ścieżka rowerowa (po lewej jadąc w kierunku Przechowa), a po drugiej chodnik. Wymiany doczeka się też oświetlenie.

- W porównaniu z pierwszym przetargiem wydłużyliśmy termin przygotowania projektu z czerwca do lutego przyszłego roku, bo tak krótki okres mógł mieć duży wpływ na cenę i zainteresowanie firm. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby projekt powstawał etapami, które potem od razu będzie realizował wykonawca – zaznacza Adam Meller.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Świetna wiadomość, chociaż

Świetna wiadomość, chociaż utrudnienia drogowe związane z przebudową będą napewno duże

Poprzednio skarbnik powiatu

Poprzednio skarbnik powiatu pomylł się tylko o 30 milionów w wycenie zadania.

Ciekawe ile teraz w przetargu

Ciekawe ile teraz w przetargu wyjdzie kwota o ile nizsza kliepsko to widze po poprzedniej pomyłce z niedoszacowaniem kwoty przez Powiat.

Reklama

Pierwszy przetarg był

Pierwszy przetarg był widocznie źle przygotowany. Jak można szacować inwestycje na 12 mln a wychodzi 42 mln? Przestańcie w tym starostwie na Facebooku siedzieć, a praca się zajmijcie. 

Jak liczy skarbnik Powiatu

Jak liczy skarbnik Powiatu Woźniak to na pewno kwota bedzie nie doszacowana jak poprzednio i przetarg po raz drugi przepadnie. Jak najwięcej takich specjalistów ha ha…

Swieciak zgadzam się z Tobą

Swieciak zgadzam się z Tobą jak skarbnik Powiatu Dariusz Woźniak zamiast pracować w trakcie pracy zajmował się facebookiem i roił kampanie wyborczą, hejterską to jak się można skupić na pracy i wtedy wychodzą takie kwiatki że kwota do przetargu źle policzona.

Reklama

Jakbym się pomylił o taką

Jakbym się pomylił o taką kwotę w szacowaniu od razu szef by mnie wyrzucił z roboty.

Zamiast się ludzie cieszyć

Zamiast się ludzie cieszyć remontem to jeszcze hejtuja dramat co propaganda robi z ludźmi 

Andrzejki, przestańcie

Andrzejki, przestańcie komentowac wlasne teksty. To zenujace

Reklama

takie luksusy na odległości

takie luksusy na odległości lekko ponad 2km, w tym 3 ronda, oświetlenie, wymiana wod-kan, elektryka, internt, chodniki, ścieżka rowerowa i ktoś wyliczył 12mln hahhahaha. Praktykant co dorabia w weekendy i nigdy nie miał doświadczenia w inwestycjach? Chyba, że tak miało być.. żeby coś sie niby działo, ale nic z tego nie wynikło w najbliższych latach

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo