Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powiat zakupił laptopy dla uczniów i nauczycieli

Na początku przyszłego tygodniu do szkół, których organem prowadzącym jest powiat, trafią nowe laptopy. 

Udostępnij
laptopy

REKLAMA

W miniony wtorek do Starostwa Powiatowego w Świeciu dotarła pierwsza tura 26 z 40 zamówionych laptopów. Będą one wykorzystywane do zajęć edukacyjnych prowadzonych w formie zdalnej.

- Komputery otrzymają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele - tłumaczy Bożena Szydłowska, dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego. - Największe zapotrzebowanie złożył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu. Tam trafi 10 komputerów, siedem dla uczniów i trzy dla nauczycieli.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Dwa mniej otrzyma Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu. Pozostałe laptopy zostaną przekazane Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem (7 sztuk), I LO w Świeciu (6 sztuk), Zespłowi Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu (5 sztuk) i Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu (4 sztuki).

Dyrektorzy szkół zostali upoważnieni przez zarząd powiatu do zawierania umów użyczenia tego sprzętu z nauczycielami i uczniami pełnoletnimi lub opiekunami uczniów niepełnoletnich, którzy nie mają w domach własnego sprzętu komputerowego i nie mogą uczestniczyć w lekcjach online.
REKLAMA

Po zakończeniu okresu epidemii i przywróceniu normalnych zajęć w szkołach, laptopy staną się własnością wymienionych placówek.

Projekt w całości finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To naszych nauczycieli co

To naszych nauczycieli co zarabiają po 4000-5000 a w szkołach specjalnych jeszcze więcej nie stać na komputery? Dziw nad dziwy. To co robili do tej pory? Nic?? Tłumaczyli się, że nie mają laptopa i dlatego nie mogą robić lekcji? 

Sprzęt ze szkół starczyło

Sprzęt ze szkół starczyło wypożyczyć a nie kupować sobie głosy z naszych pieniędzy dość marnowania funduszy .

Po pierwsze – powiat dokonał

Po pierwsze – powiat dokonał tylko zamówienia wiedząc, że dostanie 100% zwrotu z budżetu państwa w ramach zorganizowanej przez państwo akcji (nie hejtować politycznie)

po drugie – nie wykazali od siebie kompletnie NIC czekając na działania ogólnopolskie, zero inicjatywy własnej

po trzecie – gdzie zmysł ekonomiczny skarbnika powiatu, który twierdził, że potrafi pozyskiwać fundusze i dotacje zewnętrzne a teraz NIC na pomoc???

po czwarte – powiat zawsze chwali się wraz ze swoimi dyrektorami jak wspaniale mają wyposażone szkoły, a teraz brakuje sprzętu??? Tyle pracowni informatycznych ma niby ZSP i inne szkoły podległe powiatowi,  a teraz MUSZĄ dostać laptopy, aby móc pracować?

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Styl życia

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo