Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Powstanie kolejny blok ŚTBS. Rusza nabór wniosków o najem mieszkań

W dziewięciu budynkach Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego znalazło już mieszkania prawie 300 lokatorów. W tym roku ma ruszyć budowa dziesiątego bloku.

Udostępnij
tbs-um

REKLAMA

Nowy budynek stanie przy ul. Chrobrego, między ulicami Bony i Kazimierza Wielkiego. Będzie zlokalizowany między powstającym gminnym budynkiem z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi dla seniorów, a budującym się osiedlem domów jednorodzinnych stawianych przez prywatnego inwestora.

Z tą różnicą, że blok ŚTBS wyrośnie po drugiej stronie ul. Chrobrego.

- Budynek będzie miał 31 mieszkań. Planujemy rozpoczęcie budowy pod koniec tego roku, a zakończenie pod koniec przyszłego. Na początku 2024 r. rozpocznie się zasiedlanie - wyjaśnia Andrzej Rek, prezes Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
REKLAMA

Jakie warunki trzeba spełnić, aby starać się o mieszkanie w ŚTBS? Przede wszystkim nie możemy mieć na własność żadnego innego mieszkania.

- Ideą powstania i funkcjonowania towarzystwa jest wspieranie mieszkańców gminy Świecie będących w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Oferta adresowana jest więc do osób, które wynajmują lokale na wolnym rynku, albo mieszkają z rodzinami – wyjaśnia prezes.

Wprawdzie mieszkanie w ŚTBS nie będzie naszą własnością, bo będziemy tylko jego najemcami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mieszkali tu latami, a po naszej śmierci, by lokal przejęło nasze dziecko.
REKLAMA

Warunkiem jest wpłacenie tzw. partycypacji, której wysokość jest uzależniona od wielkości mieszkania, ale przez kolejne lata jest ona waloryzowana. Jeśli więc z jakichś względów postanowimy wyprowadzić się z bloku ŚTBS, zostanie nam ona zwrócona, powiększona o kwotę waloryzacji.

Niedawno rozpoczął sie nabór wniosków na najem lokali w bloku przy ul. Chrobrego. Można je pobrać tutaj.

Wnioski należy składać w Referacie Mieszkaniowym Urzędu Miejskiego w Świeciu przy ul. Ciepłej 4 od 25 stycznia do 30 grudnia tego roku.
REKLAMA

Dodatkowe informacji można uzyskać w siedzibie Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kościuszki 9 w Świeciu pod nr tel. 52 33 11 710.

Więcej o kryteriach, jakie muszą spełnić osoby ubiegające się o najem mieszkania w bloku ŚTBS na stronie Urzędu Miejskiego w Świeciu www.swiecie.eu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama