Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pożar budynku przy ulicy Wojska Polskiego w Świeciu

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł przy ul. Wojska Polskiego.

Udostępnij
pozar

Aktualizacja, godz. 21.38

Straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze o godz. 20.38.

Paliła się drewniana przybudówka koło budynku, w którym mieści się hurtownia płytek ceramicznych przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu (na odcinku między ul. Laskowicką a Solidarności, w pobliżu remizy OSP Ratownik).

Istniało zagrożenie, że płomienie z palącej się przybudówki obejmą również budynek hurtowni. Po około 40 minutach strażakom udało się jednak opanować ogień.

- W tej chwili trwa dogaszanie pożaru. Na razie nie mamy informacji, co było jego przyczyną i jak duże wyrządził szkody - mówi ogniomistrz Michał Goliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Na miejsce skierowano pięć zastępów straży: trzy z komendy powiatowej oraz dwa z Ochotniczej Strazy Pożarnej Ratownik i Przechowo.

Nowe informacje na temat pożaru tutaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama