Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pożar na osiedlu Miasteczko. Mieszkańcy ewakuowali się w środku nocy

Nie była to spokojna noc dla lokatorów budynku przy ul. Tucholskiej w Świeciu.

Udostępnij
pozar-czolo_x

REKLAMA

O pożarze w parterowym budynku przy ul. Tucholskiej 7 w Świeciu strażacy zostali powiadomieni w poniedziałek tuż po godz. 2.30. Ogień pojawił się na korytarzu, pomieszczenia w budynku były mocno zadymione.

Reklama
Reklama

- Dziesięciu mieszkańców ewakuowało się już wcześniej, jeszcze przed naszym przyjazdem – relacjonuje mł. asp. Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Po ugaszeniu ognia, strażacy sprawdzili kamerami termowizyjnymi, czy nie ma dodatkowych zagrożeń. Skontrolowali również i oddymili pomieszczenia.

Reklama
Reklama

- Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej na korytarzu, w wyniku czego zniszczeniu uległa również stojąca tam lodówka. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał – informuje Dariusz Sadowczyk.
REKLAMA

Lokatorzy postanowili, że wrócą do swoich mieszkań, mimo że dla bezpieczeństwa odłączono prąd.

Reklama
Reklama

Straty w budynku przy ul. Tucholskiej 7 oszacowano wstępnie na 5 tys. zł. W akcji uczestniczyły trzy zastępy z komendy powiatowej w Świeciu i jeden zastęp OSP Przechowo.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (53)

  1. Anonim

    27 września 2021 08:20

    Wiadomo Miasteczko 🙂

    Wiadomo Miasteczko 🙂

    • Anonimka

      27 września 2021 08:24

      Palnij się w lep 

      Palnij się w lep 

    • Miasteczkowy

      27 września 2021 08:25

      Masz coś do Miasteczka?

      Masz coś do Miasteczka?

      • Rafi

        27 września 2021 08:31

        13 dzielnica. Obstawić płotem

        13 dzielnica. Obstawić płotem i drutem kolczastym. Wieże strażnicze co 30 metrów. 

        • Ona

          27 września 2021 09:47

          A ty się dobrze czujesz ?

          A ty się dobrze czujesz ? Teraz miasteczko jest spokojne , kiedyś może nie było,  teraz gorszy syf jest w swieciu niż tu pajacu . A co to robi ,ze miasteczko? W swieciu nie ma pożarów? Chciałeś błysnąć ,coś nie pyklo 

          • Rafi

            27 września 2021 10:48

            Ta spokojne. Ostatnio

            Ta spokojne. Ostatnio przechodziłem tam to widziałem i słyszałem jak spokojnie. Tam patrol policji powinien być zawsze na każdej klatce. 

          • Ona

            27 września 2021 10:58

            Tak ? A co takiego się stało?

            Tak ? A co takiego się stało? A do Świecia policja nie jeździ? Wez chłopie daj sobie na wstrzymanie , albo jak taki mądry to napisz na fb komentarz na extra swiecie , anie anonimowo. Mieszkam na miasteczku i jakoś nic nie słyszę i nie widzę.  

          • Rafi

            27 września 2021 11:03

            Ooo Dżesika chce wystawić

            Ooo Dżesika chce wystawić mnie swojemu Sebastiankowi. To Ty laskaka musisz dać na wstrzymanie bo aż Cie dusi od moich baitow xD

          • No chory

            27 września 2021 11:43

            Haha wystawić?  Wystawić to

            Haha wystawić?  Wystawić to można psa na wystawę;) 

          • Rafi

            27 września 2021 11:56

            A masz takiego na wystawę?

            A masz takiego na wystawę? Poka bydlaka 🙂 

          • Hmm

            27 września 2021 12:11

            Cb

            Cb

          • Rafi

            27 września 2021 12:15

            Aż taki duży nie jestem anne

            Aż taki duży nie jestem anne się staram. 

    • Anonim

      27 września 2021 08:26

      Głupi komentarz. Zwarcie

      Głupi komentarz. Zwarcie instalacji elektrycznej może zdarzyć się wszędzie. 

      • Rafi

        27 września 2021 08:32

        Ale na miasteczku częściej 

        Ale na miasteczku częściej 

        • Mati

          27 września 2021 09:31

          Tempa pało pierwszy raz się

          Tempa pało pierwszy raz się zdarzylo ale w twojej głowie chyba codziennie zwarcie jest 

          • Rafi

            27 września 2021 10:54

            A Ty skąd wiesz ze pierwszy

            A Ty skąd wiesz ze pierwszy raz? 

        • Ona

          27 września 2021 09:49

          Że co ? To proszę napisać

          Że co ? To proszę napisać kiedy było zwarcie elektryczne ostatni raz ? Oprócz wczoraj,  bo ja sobie nie przypominam a widzę, że Ty jesteś lepiej poinformowany niz mieszkańcy 

          • Rafi

            27 września 2021 10:53

            Jak daje zwarcie na

            Jak daje zwarcie na miasteczku. To z komina od mondi czarny dym leci. Stąd wiem kiedy jest zwarcie. 

          • Cyz

            27 września 2021 21:58

            No debil 😀 

            No debil 😀 

  2. Jagoda

    27 września 2021 08:55

    Dlaczego wszystkich mierzycie

    Dlaczego wszystkich mierzycie jedną miarą .Mieszkają tam rodziny z dziećmi które dobrze się prowadzą mają pracę dbają o swoje dzieci  a jak byście byli na bierzecą to „elementów „jest coraz mniej

    • Fela

      27 września 2021 09:03

      Bo w Świeciu dla niektórych

      Bo w Świeciu dla niektórych tylko ,,królewskie osiedle,,to porządni a reszta to patola

  3. Tytus

    27 września 2021 09:34

    Mua  widocznie często tam

    Mua  widocznie często tam przebywasz że jesteś tak bardzo  dobrze zorientowana co tam się dzieje.

    • Kolega

      27 września 2021 09:36

      Bywa bywa i obyta w temacie
      Bywa bywa i obyta w temacie

  4. Anony

    27 września 2021 09:40

    Uwiez mi że na osiemsetlecia

    Uwiez mi że na osiemsetlecia się więcej dzieje tylko że tego nie widać 

  5. On

    27 września 2021 09:51

    Zwarcie elektryczne ,bo się

    Zwarcie elektryczne ,bo się zdarzyć wszędzie ,nie mamy na to wpływu niestety , nie mówię o podpaleniach ,bo to już co innego jest . A wszyscy tak piszą że miasteczko zabić dechami,  a wszyscy ciągną tu jak do miodu , w swieciu gorszy syf jest ! Tylko tego tak nie widac ,bo jest parę osiedli . 

    • Paul

      27 września 2021 15:22

      Ale kto to są ci wszyscy co

      Ale kto to są ci wszyscy co niby tam ciągną  jak do miodu – chyba Ci się coś pomyliło nie sądzę by ktoś z marianek zamieniłby się z kimś z miasteczka

      • Haha

        27 września 2021 20:36

        A byś się zdziwiła;) , nie

        A byś się zdziwiła;) , nie wiesz nie pisz głupich komentarzy , bo ja akurat tu mieszkam i wiem to raz , dwa samochody z chłopakami wiecznie tu jeżdżą,  ciekawe po co , skoro to takie zle osiedle i zabić je dechami 

  6. Oła

    27 września 2021 10:09

    Jak zwykle na miasteczku psy

    Jak zwykle na miasteczku psy wieszają, a w mieście to jest taki spokój że strach chodzić, a tak w ogóle ten barak już dawno powinien być wyburzony, bo zagraża ludziom, kto to widział żeby wtych czasach jeszcze takie lokale były, 

    • Ona

      27 września 2021 10:15

      Dokładnie tak,  z tym też się

      Dokładnie tak,  z tym też się zgodzę, że powinni zburzyć,  ZGM powinny się wstydzić takiego lokalu 

  7. Mieszkaniec bl. 19

    27 września 2021 10:31

    Współczuję lokatorom budynku,

    Współczuję lokatorom budynku, ale czy to jest powód, żeby o tej porze budzić mieszkańców oś. Kościuszki włączając przeraźliwe syreny?

    • Strazak

      27 września 2021 10:42

      W przechowie też syrena wyła

      W przechowie też syrena wyła ale jakoś tam nikomu to nie przeszkadzalo. A na Kościuszki przeszkadza – typowy polak co byś nie zrobił to będzie źle. Syrena nie wyła po to żeby sobie powyć ale w jakimś celu. 

    • Ona

      27 września 2021 11:00

      To wyprowadz się gdzieś do

      To wyprowadz się gdzieś do lasu , tam będziesz spokój miał.  A kupując mieszkanie na przeciwko straży to myślałeś, że dla ciebie specjalnie nie będą włączać syren ? 

      • Anonim

        27 września 2021 11:14

        My tu mieszkamy kilkadziesiat

        My tu mieszkamy kilkadziesiat lat i zawsze byl spokoj strażnice postawili stosunkowo nie dawno ale skąd ty możesz o tym wiedzieć za smarkata jesteś

        • ...

          27 września 2021 11:45

          I co związku z tym ? Straz

          I co związku z tym ? Straz musi mieć gdzieś lokal ,byłoby to na Mariankach, to te same komentarze byłyby więc nikomu nie dogodzi się 

      • Mieszkaniec bl. 19

        27 września 2021 13:51

        Tępa dzido, na oś. Kościuszki

        Tępa dzido, na oś. Kościuszki mieszkam od 1974 roku, a Ratownika „uruchomili” w tym roku. Do lasu nie ma zamiaru się wyprowadzać. Powód? Nie zamierzam siedzieć na drzewie, jak ty.

  8. SG

    27 września 2021 10:33

    Lodówka na korytarzu?

    Lodówka na korytarzu?

    • Ps

      27 września 2021 10:44

      A może ktoś remont robił i

      A może ktoś remont robił i wystawił 

  9. Ktoś

    27 września 2021 10:42

    Siódemka to siódemka i nic z

    Siódemka to siódemka i nic z tym nie zrobimy. Patologię wygnać na Kościuszki,a nie wszystkich patusów na miasteczko sprowadzać. Największy problem to ci z baraków

  10. Glazer

    27 września 2021 10:58

    Lodówka podpięta na lewo w

    Lodówka podpięta na lewo w korytarzu i teraz szok że zwarcie dało. Kontrole zrobić patologi. Miasteczko to jednak stan umysłu i od lat się tam nic nie zmieniło 

    • Ona

      27 września 2021 11:02

      Haha to mi poprawiłeś nastrój

      Haha to mi poprawiłeś nastrój,  lodówka nie podłączona do prądu dala zwarcie haha no gorszego debilizmu to nie słyszałam.  Miasteczko teraz zrobiło się  bardzo spokojne 😉 a z tego co słyszałam i czytałam to w swieciu ludzie boją się chodzić po ciemku ,anie na miasteczku 

      • Gizio

        27 września 2021 11:22

        Akurat porządni mieszkańcy

        Akurat porządni mieszkańcy miasteczka dobrze wiedzą że tam na lewo prąd pobieracie i ściema że nie była podłączona nie przejdzie

        • To chodź sprawdz

          27 września 2021 11:47

          Widzę że dobrze poinformowany

          Widzę że dobrze poinformowany jesteś,  a jak bym Ci napisala ,że to jednak nie zwarcie a podpalenie? To też przez ciągnięty prąd na lewo ? Skończymy bo widzę, że to jak walka z wiatrakami , niech każdy zajmie się swoją du.. milego dnia 

  11. Kapuś Łoboda

    27 września 2021 11:30

    Łobodowa wielka bogaczka
    Łobodowa wielka bogaczka zaoszczędziła na lodowce i zrobiła zwarcie jebana wiesniara

    • Haha

      28 września 2021 13:02

      Je… konfidentke

      Je… konfidentke

    • debil

      28 września 2021 16:33

      czytaj imbecylu, że to barak

      czytaj imbecylu, że to barak a nie blok, od kiedy w bloku są „korytarze”? jest klatka schodowa 😉

  12. Sąsiad

    27 września 2021 13:19

    Ta lodówka od dawna nas

    Ta lodówka od dawna nas drażniła ale że somsiad prąd ciągnie na lewo to się teraz dowiedziałem. Jak zrobili zwarcie to będą pokrywać koszty napraw

    • Ha

      27 września 2021 13:53

      Pokryją koszty i Tobie

      Pokryją koszty i Tobie słownik kupia ,bo aż oczy bolą 

  13. Yogi

    27 września 2021 20:46

    Tak się składa że mieszkania

    Tak się składa że mieszkania na Miasteczku są coraz bardziej poszukiwane fajna okolica

    • Szwelcu z jezewa

      28 września 2021 09:58

      Co Ty pierdolisz
      Co Ty pierdolisz

  14. Dzbanek

    27 września 2021 21:44

    Kiedy wkoncu zburzą ten barak

    Kiedy wkoncu zburzą ten barak bo zagraża życiu wszystkim mieszkańcom, strach w takiej ruderze mieszkać a zgm co robią nic

    • Ona

      27 września 2021 23:35

      Dokładnie tak , ale wiem, że

      Dokładnie tak , ale wiem, że zgm mają jeszcze gorsze mieszkania niż na baraku , najgorsze to to , że strach bo coraz częściej podpalenia , najpierw budziaki w kwietniu gdzie ludzie trzymają opał,  potem gumolit na klatce schodowej , potem kibel w ubikacji publicznej i teraz to , 

  15. HANS KLOC

    27 września 2021 22:39

    To nie było zwarcie, to stara

    To nie było zwarcie, to stara kiełbasa z tej lodówki uległ samozapłonowi. 

  16. Wks

    28 września 2021 12:43

    To wina Tuska 

    To wina Tuska