Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pożar samochodu wyrwał ludzi ze snu [zdjęcia]

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Udostępnij
Samochód stał tuż przy wejściu do klatki schodowej / Fot. nadesłane

OGŁOSZENIE WYBORCZE

REKLAMA

Zgłoszenie o pożarze samochodu nadeszło w piątek 19 minut po północy. Na miejsce zadysponowano dwie jednostki. Gdy strażacy przybyli na ul. Żwirki i Wigury w Świeciu, zastali palącego się volkswagena caddy.

Reklama
Reklama

- Ogień obejmował komorę silnika oraz cały przedział pasażerski - informuje Michał Goliński, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. - Samochód był zaparkowany na chodniku, nieopodal wejścia do klatki chodowej.

Działania strażaków polegały nie tylko na gaszeniu ogania, ale też przeszukaniu wnętrza samochodu, czy przypadkiem w środku kogoś nie ma. W tym celu strażacy siłowo otworzyli drzwi auta.

Jak podają strażacy, prawdopodobnie było to podpalenie. Sprawę bada policja. Straty oszacowano wstępnie na około 20 tys. zł.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (21)

 1. Ccc

  22 września 2023 11:51

  I skończyło się jeżdżenie po chodniku hehehe

  • Anonim

   22 września 2023 14:47

   Podpalenie

 2. Piroman

  22 września 2023 12:18

  Nie słuchał aby jeździć po chodniku to ma

  • Ccc

   22 września 2023 12:31

   Chyba aby nie jeździć.

 3. Lokator

  22 września 2023 13:01

  Pod Sam blok auta stawiają trawa zniszczona brak słów

 4. Obserwator osiedla

  22 września 2023 13:18

  A co to ma do rzeczy? Miejscy strażnicy, łącznie ze swoim szefem, nie są od tego, żeby pilnować przestrzegania, przez kierowców prawidłowości parkowania. Panie główny strażniku miejski, bardzo często widzę pana pędzącego do starostwa nie reagującego na nieprawidłowo parkujące, między blokami 163 i 167A samochody ograniczające wjazd na parkingi między blokami. Panie burmistrzu, czy nie nadszedł czas, żeby przyjrzeć naczelnemu strażnikowi.

  • Obserwator

   23 września 2023 00:27

   Zgadzam się

  • Naczelny

   23 września 2023 07:35

   Pocałuj misia w trąbkę .

 5. włodek2026

  22 września 2023 13:34

  Czyżby ukraińcy rozpoczeli rozpierdol na naszych terenach.

  • 👎

   23 września 2023 22:17

   😡

 6. Marian

  22 września 2023 13:41

  Są tacy którzy gdyby mogli, to z lenistwa na 4 piętro by wjechali. Nie ma miejsca na parkingu przed blokiem to stawiają gdzie popadnie. Nie przejdą 100 metrów z sąsiedniego parkingu bo korona z głowy spadnie. Śmierdzące lenie.

 7. kamil

  22 września 2023 14:40

  a czemu on stał na chodniku? wy tam tak parkujecie?XDD

 8. Marian

  22 września 2023 14:54

  Czemu to murzyński biegacz jest.

  • Kik

   22 września 2023 18:45

   Mucze. Czemu był z Gruzji

 9. Ja

  22 września 2023 21:23

  „W piątek 19 minut po północy…”.Hm..to jaki mamy dziś dzień?

  • Marian

   22 września 2023 21:33

   Czego się spodziewać po tym brukowcu. Tu rzetelność dziennikarska nie istnieje.

   • O my God

    22 września 2023 21:34

    Skoro coś wydarzyło się po północy to znaczy ze już jest następny dzień. Jeśli to wydarzyło się w 19 minut po północy to mamy piątek geniuszu. Jakby napisali w piątek o 10.19 to też bys pytał jaki mamy dziś dzień? Jezu!

   • Mr Ox

    25 września 2023 09:16

    Oj Marianie szkoda że nie miałeś odwagi podpisać się z imienia nazwiska. Chciałbym wiedzieć co za matoł w tym wieku nie zna się na zegarku. I tacy debile mają prawo wyborcze.

 10. Sylwek

  22 września 2023 21:40

  Dokładnie o my God. A zaraz znalazl sie Marian drugi nierozgarniety. Byle cos napisac w komentarzu bez pomyślunku

 11. Marian

  23 września 2023 06:45

  No dokładnie.

 12. Świecianka

  23 września 2023 13:21

  Oj ludzie ludzie… Ciągle coś się dzieje na osiedlach ale nikt nie reaguje. Jak już to jedna czy dwie osoby, ale wtedy to one są narażone na nieprzyjemności ze strony niekulturalnych czy wandali. Każdy mieszkaniec potrafi tylko między sobą cicho komentować jak coś się dzieje podejrzanego. A najbardziej już po tragedii. A potem wielkie halo gdy napad, wybuch czy ogień i ze strachu przed zagrożeniem ktoś dzwoni po pomoc. Inaczej to po co dzwonić. Kiedyś jak ktoś robił coś nie tak, to inni brali takiego za chabety i wyjaśnili, że tu nie ma miejsca na jakieś wybryki. I taki delikwent musiał być grzeczny bo inaczej narażał się wielu mieszkańcom. Dziś pozwala się na niestosowne zachowania i takie są rezultaty, jak ten z samochodem.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama