Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pożar w biurowcu Mondi. Strażacy musieli wyważyć drzwi. Ogień spowodował spore straty

W gaszeniu pożaru i usuwaniu jego skutków brały udział cztery zastępy straży.

Udostępnij
biurowiec-mondi

REKLAMA

We wtorek tuż po godz. 18.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze ma drugim piętrze biurowca Mondi Świecie. Zagrożenie nie było duże, bo ogień udało się szybko ugasić, ale spowodował spore straty. Ich wartość oszacowano wstępnie na 50 tys. zł.

Reklama
Reklama

- Aby wejść do biura, gdzie pojawił się ogień, trzeba było wyważyć drzwi. Doszło tam do zwarcia instalacji elektrycznej klimatyzatora - relacjonuje asp. Marcin Klemański z komeny powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Rozebrano część sufitu nad klimatyzatorem i oddymiono całe piętro.

Reklama
Reklama

Zniszczeniu uległy klimatyzator, instalacja wentylacyjna i elektryczna oraz kasetony sufitowe w biurze i na korytarzu. Znacznemu okopceniu uległo też remontowane biuro. Akcję zakończono po dwóch godzinach.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (24)

  1. 71+

    11 sierpnia 2021 08:24

    Spore straty? Nie żartujcie

    Spore straty? Nie żartujcie sobie. 50 tyś zł. to jest, jak splunięcie dla takiego kolosa, jakim jest Mondi. Jako były pracownik mogę tylko współczuć elektrykowi. 

  2. Kreml

    11 sierpnia 2021 08:29

    Teraz zacznie się tropienie i

    Teraz zacznie się tropienie i egzekucja winnych. Bo w Mondi zawsze winny jest człowiek, tylko i wyłącznie człowiek. 

    • XDD

      11 sierpnia 2021 09:31

      Jeśli zwarcie w instalacji

      Jeśli zwarcie w instalacji fabrycznej nie było spowodowane wadą materiału to winny był człowiek. Wiem, że wygodnie jest, kiedy nikt nic od Ciebie nie chce, ale witamy w rzeczywistości. To nie przedszkole.

      • Uuuuu

        11 sierpnia 2021 12:09

        Buuuuu ale powiało spiną…

        Buuuuu ale powiało spiną… Proponuję wyluzować poślady…. Człowiek  czy instalacja każdy może czasem nawalić… No chyba że siedzisz cały dzień przed fonem i straszysz w komentarzach. Ze Teraz pół pracowników mondi powinno się bać…. 

  3. marek krajarka

    11 sierpnia 2021 08:50

    Co to dla nich… pewnie

    Co to dla nich… pewnie nawet sie nie zorientowali bo zapewny byli zajecie podwyzszaniem norm dla brygad aby wycisnac ile sie da z ludzi. Praca tam to juz jest na pograniczu psychicznego wyrabania. Nie ma sie co dziwic ze mlodzi przychodza na miesiac dwa i robia ewakuacje malo kto chce zycie zmarnowac dla korpo na 3zmiany od pon do niedzieli. 

    Zostali tylko Ci ktorzy sa stworzeni do posluszenstwa pewnie sami zaszczepieni i maskowce.

    • Paweł Maszynista

      11 sierpnia 2021 22:51

      Sam tam pracowałeś i to nie

      Sam tam pracowałeś i to nie krótko i nagle obrażasz wszystkich. Nawet tych co prcuja nie długo. Nie płacz, bo takich firm gdzie musisz zapie..  za śmieszny pieniądz jest pełno. Gdyby tego zakładu nie było to sporo ludzi za śmieszne pieniądze by pracowało u prywaciazy którzy jeszcze bardziej msja pracowników gdzieś. A komentarzem nie wprowadzisz podwyżek dla pracowników.

    • Pracownik

      13 sierpnia 2021 10:13

      Przyjacielu ja np nie

      Przyjacielu ja np nie zaszczepiłem się i się nie zaszczepię pracuję tu i jest ok nikt na mnie presji nie wywiera to ludzie sami prą do rekordów by się kierownictwu przypodobać i nagrodę za 5 dych dostać ale takich znajdziesz w każdym zakładzie uwierz mi w każdym znajdzie się pajac który musi pokazać że przekroczy normę w akordzie a potem ździwiony że musi więcej za te same pieniądze tyrać . Pewnie presja jakaś jest wywierana ale robić swoje i olać kierowników co mogą zrobić? Pare zł z premi wezmą? Niedługo się to skończy bo każda maszyna ma jednak swoją maksymalną wydajność . Pozdrawiam i nie obrażaj wszystkich

  4. Biegacz

    11 sierpnia 2021 08:53

    A mi się podoba w Mondi.

    A mi się podoba w Mondi. Pracuję w klimatyzowanym biurze, pensja zawsze na czas, darmowa kawa i sporo innych bonusów. Lepszej pracy dającej takie szanse rozwoju pewnie bym w Świeciu nie znalazł. 

    • kolega

      11 sierpnia 2021 08:56

      „Uprzejmie donosze”

      „Uprzejmie donosze” „uprzejmie się podlizuję” = Mam lepiej.

    • ;-))

      11 sierpnia 2021 09:44

      Czyli sam się przyznajesz że

      Czyli sam się przyznajesz że w du..e byłeś i g..o widziałeś. 

    • swiecie

      11 sierpnia 2021 10:15

      ty musisz byc baran

      ty musisz byc baran

    • Maxi-Kazik

      11 sierpnia 2021 11:01

      No ale teraz już nie masz

      No ale teraz już nie masz klimatyzowanego biura bo się spaliło. Pensja to pikuś ale tej darmowej kawy to ci zazdroszczę… bym pił i pił. A jaką w ogóle kawę mają? Bo ja tylko Astra… Wiem, boli mnie ta bieda 🙁

    • Strażak

      11 sierpnia 2021 13:54

      Klimatyzacji już nie masz 🙁

      Klimatyzacji już nie masz 🙁

    • Rommel

      11 sierpnia 2021 15:42

      ! Wypoczywam całe życie , a

      ! Wypoczywam całe życie , a inni pracują bym ją mógł wypoczywać !

  5. be

    11 sierpnia 2021 09:13

    a gdzie była zakładowa straż

    a gdzie była zakładowa straż pożarna, skoro wypowiada się PSP, 

  6. Łuki Łuki

    11 sierpnia 2021 11:08

    Robię tam kilka lat. Szału

    Robię tam kilka lat. Szału nie ma. Tyle…

  7. Komiks

    11 sierpnia 2021 11:11

    Ja doszedłem na szczyt i

    Ja doszedłem na szczyt i jestem zadowolony. Na maszynie jest super.

    • Android

      11 sierpnia 2021 11:51

      Na szczycie . Pierwszy do

      Na szczycie . Pierwszy do podpierdalania ,a inne firmy za was robią 

  8. lokietka

    11 sierpnia 2021 11:52

    mnie zona zostawila przez

    mnie zona zostawila przez mondi i system czterobrygadowy 

    czasem warto nie poswiecac sie dla pracy kosztem rodziny.

    • ToxicF***er

      11 sierpnia 2021 13:26

      No co ty? Mi mówiła co innego

      No co ty? Mi mówiła co innego.

      • Zdziwiony

        11 sierpnia 2021 14:09

        E tam, bierzesz takie z

        E tam, bierzesz takie z przebiegiem

    • Że co?

      13 sierpnia 2021 10:18

      I to zakład jest winny ? Ja

      I to zakład jest winny ? Ja pierdziu . 

  9. gnat

    11 sierpnia 2021 11:53

    też się pytam po co straż

    też się pytam po co straż zakładowa skoro woła się państwową

  10. I love.Mondi