Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie i powalone drzewa. Strażaków czeka ciężka noc

Trwa gaszenie pożaru, który wybuchł w gospodarstwie w Michalu (gmina Dragacz). Jednocześnie do komendy straży pożarnej w Świeciu z całego powiatu spływają jedno za drugim zgłoszenia o kolejnych powalonych drzewach i odłamanych konarach.

Udostępnij
pozar-iustro

REKLAMA


Z całą pewnością strażaków, zarówno z komendy powiatowej w Świeciu, jak i druhów z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, czeka ciężka noc. W tej chwili nadal walczą z pożarem, który wybuchł w jednym z gospodarstw w Michalu koło Dragacza.

W ogniu stanęły stodoła i garaż. W akcji gaśniczej, która rozpoczęła się około godz. 19.40, bierze udział aż 10 zastępów straży pożarnej. Na razie nic nie wiadomo na temat skali zniszczeń i przyczynie pożaru. Cały czas trwają działania.
REKLAMA


Równocześnie strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru, który wyrządza szkody w całym powiecie. W ciągu ostatnich kilku godzin przyjęto już 60 zgłoszeń i raczej na tym się nie skończy.

Niemal wszystkie prośby o pomoc związane są z powalonymi drzewami i obłamanymi gałęziami tarasującymi drogi lub zagrażającymi budynkom.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama