Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pożar w Grucznie. Co dalej z pogorzelcami i budynkami?

Wszyscy pogorzelcy z Gruczna znaleźli już tymczasowy dach nad głową. Kiedy będą mogli wrócić do swoich mieszkań? Tego na razie nie wiadomo. Pod znakiem zapytania stoi też przyszłość budynku, w którym mieściła się piekarnia.

Udostępnij
img_3613

REKLAMA

Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy pogorzelcy mają już zapewniony dach nad głową. Jedna z seniorek skorzystała z gościnności rodziny. Druga otrzymała lokal w Grucznie z zasobów Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Kiedy we wtorek pisaliśmy o sytuacji pogorzelców, nie było jeszcze wiadomo, gdzie znajdzie lokum trzyosobowa rodzina.

- Zaoferowaliśmy pomoc, ale nie skorzystali z niej - mówi Marcin Kulewski, szef zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Świeciu. - Nie chodziło o standard. Mieszkanie było świeżo po remoncie, ale nieumeblowane. Nie dysponujemy lokalami z pełnym wyposażeniem. Dlatego ci państwo przyjęli pomoc od jednej z mieszkanek Gruczna, która wynajęła im lokal z meblami, nadający się do zamieszkania od zaraz.
 REKLAMA

Czy i kiedy lokatorzy budynku, który ucierpiał na skutek pożaru przylegającej do niego piekarni, będą mogli wrócić do swoich mieszkań?

- Trudno powiedzieć - przyznaje Jarosław Klonowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Stropy bardzo mocno nasiąkły wodą podczas akcji gaśniczej. Nie wiemy, jak odbije się to na ich kondycji. Konieczna będzie odpowiednia analiza. Większą wiedzę na ten temat będziemy mieli dopiero za miesiąc. Na razie budynek jest całkowicie wyłączony z użytkowania.

Co z budynkiem, w którym znajdowała się piekarnia? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prawdopodobnie zapadnie decyzja o jej rozbiórce. Po tym, jak uległo zniszczeniu wyposażenie zakładu oraz dach, obiekt nie ma większej wartości.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Gość

  26 lutego 2021 09:41

  A to nie jest tak ze

  A to nie jest tak ze piekarnia miala zostac zamknieta? Moze miała sie spalić?

 2. Nauczycielka

  26 lutego 2021 10:00

  Szkoda że miejscowy ksiądz

  Szkoda że miejscowy ksiądz nie przyjął pogorzelców taka duża plebania i jeszcze większy dom katechetyczny!?!?;! O jakie tu miłosierdzie chodzi ???

  • Mieszkanka

   26 lutego 2021 16:01

   No faktycznie sprawdzian z

   No faktycznie sprawdzian z miłosierdzia oblali by prawie wszyscy księża których znam. 

   • Agnieszka

    27 lutego 2021 14:38

    No ,no ,ciekawe czy

    No ,no ,ciekawe czy Mieszkanka i Nauczycielka zdały egzamin z miłosierdzia ?

 3. Zosia

  26 lutego 2021 10:07

  Mieszkanka Gruczna pokazała

  Mieszkanka Gruczna pokazała że można i przyjęła rodzinę pogorzelców, można ? Można i to jest pomoc bliźniemu w potrzebie tak uczy p Jezus a nie kaiadz

 4. Mieszkaniec gminy

  26 lutego 2021 10:45

  Ciekawe jak spojrzy na to

  Ciekawe jak spojrzy na to ubezpieczyciel?? 

 5. Anka

  27 lutego 2021 14:30

  Dajcie spokój księdzu ,

  Dajcie spokój księdzu , przecież kady z pogorzelców ma dzieci i dorosłe wnuki ,rodzina powinna pomóc w pierwszej kolejności 

 6. Trzeci oficer

  27 lutego 2021 19:42

  Ten cały GS to żenada. Tylko

  Ten cały GS to żenada. Tylko wyprzedaja majątek byle jakoś dotrwać do emerytury 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama