Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pozbywają się szpitalnego "dziadka". Jego następca będzie bardziej wydajny

W Nowym Szpitalu w Świeciu rozpoczęła się modernizacja pracowni rentgenowskiej. Remont jest związany z wymianą jednego z aparatów RTG na nowszy i lepszy model.

Udostępnij
rtg

- Wymieniamy najstarszy z naszych aparatów, zakupiony jeszcze w latach 90. Nowe RTG będzie bardziej wydajne i odciąży aparat, z którego obecnie korzystamy - mówi Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala w Świeciu.

Nowy aparat rentgenowski umożliwia wykonywanie zdjęć pacjentom w różnej pozycji. Zdjęcia są robione przy możliwie najniższej dawce promieniowania, a dzięki zastosowanej technologii cyfrowej obrazy RTG są wysokiej jakości.

Aparat został już dostarczony do świeckiego szpitala, ale zanim zostanie zainstalowany i uruchomiony, lecznica wyremontuje pracownię. Zmodernizowane zostaną sala prześwietleń, sterownia i szatnia dla pacjentów.

Reklama
Reklama

- Remont potrwa do końca października. Pracownia ruszy po otrzymaniu niezbędnych zgód. W czasie remontu wszystkie badania RTG są wykonywane w drugiej pracowni, która znajduje się w szpitalu - wyjaśnia Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital.

Oprócz pracowni RTG w szpitalu w Świeciu są jeszcze 3 przyłóżkowe aparaty rentgenowskie.

Jeden jest wykorzystywany na SOR, drugi na oddziale płucnym a trzeci jest użytkowany przez pozostałe oddziały szpitalne. Łącznie w szpitalu w Świeciu wykonuje się około 22 tys. badań RTG rocznie. 

Reklama
Reklama

Nowy aparat RTG kosztuje 617 tys., z czego 550 tys. szpital otrzymał ze środków budżetu państwa przeznaczonych na walkę z Covid-19.

Czy w ślad za modernizację szpitala, idzie poprawa jakości opieki medycznej? Jakie jest Wasze zdanie?

Stary aparat pamięta jeszcze lata 90. Nowy zacznie być używany po zakończeniu remontu pracowni

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Tola

  28 września 2022 10:25

  W świeckim szpitalu nawet

  W świeckim szpitalu nawet najnowocześniejszy sprzęt nie pomoże jak personel ma w d…pacjentów!!!

 2. UN

  28 września 2022 14:00

  Tola chciała byś mieć w dupie

  Tola chciała byś mieć w dupie? Sami pacjenci mają roszczenia do personelu i są ordynarnie a zarazem bezczelni, a po drugie jaka płacą taka praca.

  • T

   28 września 2022 18:57

   To po co pracują na etacie?

   To po co pracują na etacie? Niech idą na swoje. Wtedy będzie jaka praca taka płaca, a nie odwrotnie. Nikt ich na siłę nie zmusza, nikt im na siłę na kierunek lekarski nie kazał iść.

   Co do pacjentów to się zgodzę. „Miłość” jest obustronna często.

 3. Jarek

  29 września 2022 07:42

  To dobra wiadomość dla naszej

  To dobra wiadomość dla naszej społeczności.

 4. Anonim

  30 września 2022 11:06

  a co z dziadkami lekarzami?

  a co z dziadkami lekarzami?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama