Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Prezes: Wiele opinii o Nowym Szpitalu jest krzywdzących i nieprawdziwych

Według Przemysława Leśniewskiego, prezesa Nowego Szpitala w Świeciu, który podczas środowej sesji relacjonował jego działalność w 2020 i połowie 2021 r., lecznica dobrze sobie radzi w trudnej, covidowej rzeczywistości. Natomiast wiele negatywnych uwag dotyczących jej funkcjonowania jest krzywdzących, a nierzdako nieprawdziwych. - Skoro tak, to dlaczego ludzie idą tam z lękiem? - dopytywał radny Grzegorz Goral.  

Udostępnij
sesja-powoat

REKLAMA

Większa część prezentacji na temat sytuacji w Nowym Szpitalu w Świeciu w 2020 i połowie 2021 r., jaką przedstawił prezes lecznicy w czasie środowej sesji Rady Powiatu Świeckiego, poświęcona była działalności w czasie pandemii. Zwłaszcza nowym wyzwaniom, z jakimi musiał zmierzyć się szpital i jego personel.

Reklama
Reklama

- Praca przez kilka godzin w kombinezonie, który nie przepuszcza powietrza, była czymś niezwykle trudnym - tłumaczył Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala, prezentując zdjęcia pielęgniarek i salowych pracujących na oddziale płucnym - Panie były wymordowane.

W sumie na oddziałach przebywało 960 osób z rozpoznaniem Covid-19. Równocześnie warto podkreślić, że lecznica odpowiada za ponad 9 tys. szczepień.

Z nieukrywaną satysfakcją prezes opowiadał o inwestycjach. Największa z nich, to kosztująca 7,8 mln zł termomodernizacja. W tym świetle za szczególnie krzywdzące uznał krytykę szpitala, która w jego ocenie często bywa pozbawiona podstaw. Ba, okazywała się nawet zwyczajnym kłamstwem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- W jednym z internetowych wpisów pojawiła się dość szczegółowa informacja, że pacjentowi obcięto niewłaściwą nogę - opowiadał Przemysław Leśniewski. - Wszystko sprawdziliśmy i okazało się, że to nieprawda. Gdy zaczęliśmy bardziej dociekać, wpis zniknął.

Za wydumane trudno jednak uznać uwagi, którę chwilę później przedstawili radni powiatowi.

Reklama
Reklama

Jako pierwsza głos zabrała radna Katarzyna Kaczmarek-Sławińska. Zapytała prezesa czy zdarza mu się konsumować szpitalne posiłki.

Odpowiedź brzmiała "tak".

- Robię to wybiórczo, bo nie jem mięsa - mówił Leśniewski.
REKLAMA

Reklama
Reklama


Prezes zaznaczał, że jedzenie dostarczane przez firmę kateringową jest pod stałą kontrolą dietetyka.

- Co do jego smaku, musimy mieć świadomość, że jest to żywienie zbiorowe i nie ma możliwości takiego doprawiania, jak każdy by sobie tego życzył. Poza tym szpital pełni funkcję edukacyjną. Posiłki z niższą zawartością soli i cukru są zdrowsze - argumentował.

Z kolei radny Dariusz Wolski dopytywał o pacjentkę, która pozwała szpital i wygrała w sądzie pierwszej instancji wysokie odszkodowanie. Chodzi o przypadek pani Beaty, która wybudziła się z narkozy w czasie operacji (pisaliśmy o tym w Extra Świecie).
REKLAMA

Reklama
Reklama

Radny chciał ustalić czy zarząd szpitala przeprosił pacjentkę za to, co się stało i czy odpowiedzialni za to pracownicy ponieśli jakieś konsekwencje. Na te pytania radny nie otrzymał odpowiedzi. Nie było też zgody przewodniczącego radny, aby w imieniu szpitala to rada powiatu przeprosiła za błąd popełniony na sali operacyjnej.

Była też mowa o długim oczekiwaniu na SOR i niemiłych medykach. Zdaniem prezesa, czas oczekiwania jest znacznie krótszy niż w niektórych bydgoskich szpitalach, gdzie potrafi on wynosić 6-8 godzin.

Reklama
Reklama

- Przyjeżdżający do nas pacjenci są zaskoczeni tym, że przebiega to tak sprawnie - twierdził prezes Nowego Szpitala w Świeciu. - Co do empatii, prowadzimy w tej sprawie rozmowy z personelem.
REKLAMA

Do dość powszechnego wizerunku szpitala nawiązał też radny Grzegorz Goral. Bazując na rozmowie ze swoją znajomą tłumaczył, że wielu mieszkańców powiatu po prostu boi się udać na leczenie do świeckiego szpitala. W dużej mierze właśnie ze względu na relacje na linii pacjent-personel.

Reklama
Reklama

- Proszę powiadamiać mnie o takich nieprawidłowościach, będziemy reagować i wyjaśniać każdy konkretny przypadek - zapewniał prezes Leśniewski.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (44)

 1. Gory

  27 października 2021 16:48

  A co na temat pracy szpitala

  A co na temat pracy szpitala mówiła pani starosta, która była jedną z osób, która tą prywatna spółkę do Świecia wpuściła? Jest zadowolona? A co mówił na ten temat Dariusz Woźniak, którego pani Studzińska wyznaczyła jako członka rady nadzorczej szpitala i który kasuje za to co miesiąc dodatkowe pieniądze? Jest zadowolony? To są dla mnie ważne sprawy, bo że radni nie boją się mówić prawdy na sesji to wiemy od dawna, ale nikt ich nie słucha. 

  • senior

   27 października 2021 17:25

   Szczególnie, kiedy wypowiada

   Szczególnie, kiedy wypowiada się radny Grzegorz Gorol opierający się na opinii, jakiejś jego niezidentyfikowanej znajomej. Jakie to PiSlamskie. Takim, jak ty „członkom” proponuję zaniechać pisania głupot.

  • Anonim

   28 października 2021 09:20

   PANIE DARIUSZU WOZNIAK.JEZELI

   PANIE DARIUSZU WOZNIAK.JEZELI ZA RADE NADZORCZA PANU DODATKOWO PLACA TO NIECH PAN SPRAWUJE TEZ NADZOR NAD POKRZYWDZONYMI I NIEZADOWOLONYMI,NIECH PAN POWOLA STOWARZYSZENIE DLA TAKICH OSOB,ZEBY NA BIEZACO PRZYJMOWAC ZGLOSZENIA…A TAK NAPISZA COS W ESWIECIE CZY NSWIECIE,POJAWIA SIE KOMENTARZE I CO?POPISZA,POPISZA,PANI RZECZNIK PRZEPROSI I PRZESTANA DO NASTEPNEGO RAZU,BEZ ZADNEGO SKUTKU.LICZE NA PANA W KONCU POTRZEBNA INICJATYWE 

 2. NOBEL

  27 października 2021 16:54

  Cokolwiek by Prezes nie mówił

  Cokolwiek by Prezes nie mówił zawsze będzie bronił swego, każdy wie jak wygląda prawda zresztą czego można sie spodziewać po opiece Powiatowej ? Trudne przypadki i tak odsyłane są do Grudziądza albo Bydgoszczy i płacimy za to my podatnicy a piniądze zostają po nas nie w Świeciu  , czy nie można tego zmienić?

  • Ona1

   27 października 2021 20:36

   Czy ty w ogóle masz

   Czy ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie o systemie opieki zdrowotnej? Świecie to szpital powiatowy. Nie ma tu oddziałów specjalistycznych. Dlatego, aby ratować zdrowie i życie sa wysyłani do szpitali wyższej referencyjności.  Jakie Twoje „piniondze ” zostają w Świeciu? Co Ty gadasz ?

   • Do Ona 1

    28 października 2021 09:32

    W takim razie nic tylko

    W takim razie nic tylko cieszyć sie że mamy 25 km od nas Grudziądz i 45 km Bydgoszcz bo mogło być gorzej np po 100 km tylko problem mają ludzie którzy nie mają czym tam dojechać 

 3. Mieszkaniec

  27 października 2021 16:54

  Inwestycje super ale SOR w

  Inwestycje super ale SOR w tym szpitalu to dramat. Długi czas oczekiwania pomimo tego że są pustki. A jak już przyjmą to antybiotyk i do domu bez żadnych badań.

 4. Rafi

  27 października 2021 17:03

  Na SOR trzeba zabrać namiot

  Na SOR trzeba zabrać namiot opał i prowiant na 2 dni. Jak dożyjesz to znaczy że jesteś godny przyjęcia. Jak nie to oznacza że nie było ratunku i tak

  • Piter

   27 października 2021 19:17

   Moordo hahaha xdd

   Moordo hahaha xdd

   • Rafi

    28 października 2021 19:08

    Dzięki byku. Staram się

    Dzięki byku. Staram się trolowac ile się da ale tym razem musiałem napisać prawdę xD

 5. Aga

  27 października 2021 17:05

  Jest bardzo źle i tyle

  Jest bardzo źle i tyle.Przecież prezes nie przytaknie. Pani Starosto proszę zrób ciś z tym. Przegoń tę spółkę w diabły. 

 6. Anonim

  27 października 2021 18:53

  zeby wiedzic jak robi sie

  zeby wiedzic jak robi sie biznes na sluzbie zdrowia trzeba obejrzec dostepny w internecie MAGAZYN SLEDCZY ANITY GARGAS z dn.4 stycznia 2017r o GRUPIE NOWY SZPITAL ze Szczecina,polecam,bo wtedy  mozna zrozumiec w co nas wpakowaly panie Kempinska i Studzinska.A ja mam pytanie do p.Studzinskiej dlaczego mimo tak duzego niezadowolenia z uslug tego szpitala oszczedzajacego na pacjentach,kto odpowiada za przedluzenie umowy ze spolka do 2039r zamiast zakonczenia wsolpracy za uchybienia,ktore mialy i maja tam miejsce… 

 7. Kazimierz

  27 października 2021 18:59

  A ja wierzę panu prezesowi że

  A ja wierzę panu prezesowi że jest zadowolony ze szpitala. Ludzie tylko narzekają a jak pan prezes mówi, że to wymysły to mu wierzę bo czemu miałby wprowadzać opinię publiczną w błąd. Dziś coraz trudniej o prawdomównych ludzi. 

 8. Anonim

  27 października 2021 19:20

   a ja proponuje sonde czy p

   a ja proponuje sonde czy p,prezes mowi prawde albo powtorzyc znowu sonde czy jestes zadowolony/a z uslug naszego szpitala?

  • Mieszkaniec gminy

   27 października 2021 19:36

   Taka sonda nie będzie

   Taka sonda nie będzie obiektywna bo będą głosować tylko niezadowoleni. 

 9. Mieszkanka od zawsze

  27 października 2021 19:58

  A co z głośno obwieszczonymi

  A co z głośno obwieszczonymi podwyżkami dla ratowników medycznych?? Ostatnio rozmawiałam z jednym z Nich i chyba jako jedyni w województwie nie dostali jeszcze ani grosza, październik się kończy i jak to On stwierdził chyba zostaniemy w mieście bez pogotowia od poniedziałku
  czy zasługują to odrębna kwestia bo sama nie mam dobrych wspomnień z kontaktu z Nimi

  • Zofia

   27 października 2021 20:38

   No tu akurat masz błędne

   No tu akurat masz błędne informacje…

 10. 293

  27 października 2021 20:02

  Witam proszę o  wystawienie

  Witam proszę o  wystawienie książki pamiątkowej a tam same pochwały i och i achy,świecki szpital porażka, 

 11. wszystko ok

  27 października 2021 20:02

  panie prezesie; czy pan

  panie prezesie; czy pan naprawdę wierzy w to co mówi?

  • 293

   27 października 2021 20:20

   Marzenie a rzeczywistość to

   Marzenie a rzeczywistość to nie to samo, przygoda swieciu jest jak skok na bandzi

  • 293

   27 października 2021 20:33

   Marzenie a rzeczywistość to

   Marzenie a rzeczywistość to nie to samo, przygoda swieciu jest jak skok na bandzi

  • Yogi

   27 października 2021 22:08

   Jak by ci tyle płacili

   Jak by ci tyle płacili mowilbys jeszcze lepiej

  • Anonim

   28 października 2021 07:59

   gdyby na sesje zostala

   gdyby na sesje zostala zaproszona pani rzecznik GNS Marta Pioro to by potwierdzila ile zostalo wyjasnione i poprawione…i ile razy przepraszali i obiecywali poprawe…i co??????

 12. An

  27 października 2021 21:20

  Poradnia Ortopedyczna,

  Poradnia Ortopedyczna, skierowanie na cito. W rejestracji zalecenie , że mam pytac lekarza czy mnie przyjmnie. Lekarz K. w bardzo niemiły sposób , nie pytając o powód, odmówił. Nie jest to przypadek jednostkowy. Wystarczy posiedzieć przed gabinetami i posłuchać co ludzie mówią. Reumatolog jeszcze lepiej. Najlepiej gdyby były teleporady. Słyszałam żarty z pacjentów wymieniane między P. lekarz, a pielęgniarķą. Wystarczy P. Prezesie usiąść i posłuchać.

  • Adi

   28 października 2021 05:36

   To prawda. Kpiną jest, że

   To prawda. Kpiną jest, że mając skierowanie „pilne” mam pytać, błagać lekarza by mnie przyjął. Najczęściej odmawia

 13. No tak

  27 października 2021 21:46

  Wszystko ładnie pięknie,

  Wszystko ładnie pięknie, szpital wspaniały, a czy w tym roku przewidziano dyżury w okresie świątecznym? 

 14. Gosc

  28 października 2021 00:09

  A z dzieckiem które się

  A z dzieckiem które się skaleczy albo złamie nogę i tak Grudziądz albo Bydgoszcz… To po  wielki szpital?cuda i wianki a prostych spraw nie idzie rozwiązać? To co mówić o trudniejszych

  • On2

   28 października 2021 18:53

   To proste.  Nie ma w Świeciu

   To proste.  Nie ma w Świeciu chirurgii ani ortopedii dziecięcej.  Od tego są szpitale specjalistyczne 

   • Anonim

    28 października 2021 22:23

    ale kiedys byla…

    ale kiedys byla…

 15. Haha

  28 października 2021 04:55

  Chciałoby się powiedzieć o ja

  Chciałoby się powiedzieć o ja pier…. Śmieją się ludzie prosto w oczy, dietetyk kontroluje kromkę suchego chleba i cm3 masła… Zakpił sobie z rady na maksa 🙂 cóż aki szpital taki prezes,A panie z pucnego to kompletne nieporozumienie,widzialam osobiście jak facet się dusił a one go psychiatrycznie chciały leczyć. Każdemu kto tam trafi radzę natychmiast uciekać…

 16. Strażnik ZUSa

  28 października 2021 05:14

  To Pan,zjada śniadanie

  To Pan,zjada śniadanie pacjentów ? Do pracy chodzi się z własnym śniadaniem. To się nazywa pasożytniczy tryb życia,pacjenci głodni a prezes sobie dietę funduje. Wstydu nie ma.

  • Anonim

   28 października 2021 08:24

   wiele razy postulowano,zeby

   wiele razy postulowano,zeby posilki zamowic w pobliskiej nowej kuchni w szpitalu psychiatrycznym,na wyposazenie ktorej wydano miliony…tak jest w Tucholi,miejscowy katering dowozi jedzenie swieze na biezaco,mam nawet zdjecia z pobytu jednego dnia,ze moze byc o wiele lepiej niz w Swieciu…ale spolce bardziej sie oplaca dowozic jedzenie z daleka,bo taniej i wiekszy zysk dla nich…jak podziekowac tej spolce,zatrunic dobrego zarzadzajacego i wykorzystac pieniadze z naszego kontraktu a nie przez Szczecin,ktory robi co chce nie liczac sie z mieszkancami powiatu… A kto jeszcze wybiera p.Studzinska za to,ze przyczynila sie do oddania naszego szpitala?

 17. Anonim

  28 października 2021 05:38

  A zarobki pielęgniarek

  A zarobki pielęgniarek najniższe w województwie. Stawki godzinowe mniejsze niż za sprzątanie w domach czy firmach

 18. Jala

  28 października 2021 07:13

  Panie pielęgniarki niech

  Panie pielęgniarki niech cichutko siedzą w tym swoim pokoiku, a nie stałe o pieniądze wołają. Nieroby bez serca.Pandemia im pasuje najbardziej , pozamykać oddziały bynajmniej odwiedzsjący nic nie widzą.Chorzy bez opieki, śmierdzący, głodni, żenada.Pozdrawiam p. dr Kośmieję, takich lekarzy potrzeba. Dobra, miła i kompetentna.

  • Kasia

   28 października 2021 18:56

   Chodź na kilka godzin

   Chodź na kilka godzin pozapierdzielać we dwie osoby przy 30 leżących pacjentach to Ci się oczy otworzą.  A i jeszcze jedno PANIE pielegniarki dla Ciebie 

 19. Nie wierzę

  28 października 2021 10:30

  Taaak… Jest pięknie a

  Taaak… Jest pięknie a będzie jeszcze piękniej. Pandemio trwaj, szczepienia trwajcie. Może wyjdziemy na jakieś balkony i poklaszczemy naszym „bohaterom”? Może jakiś przedsiębiorca dowiezie żarełko za darmoszkę, oni skonsumują, obetrą usta i zarechotają zśmiechem z frajerów. A kiedy frajer będzie potrzebował pomocy, powiedzą NIE! Jest pandemia kowid!

 20. Jak wybraliscie tak macie

  28 października 2021 13:44

  Ale nad czym teraz???

  Ale nad czym teraz??? debadujecie?kto ciagle wybiera te same wladze?? Te same kliki? Nepotyzm nepotyzmem poganiany, umowa przedluzona ze szpitalem do 2039…buahahaha ha!

 21. Anonim

  28 października 2021 16:01

  niby demokracja poprzez

  niby demokracja poprzez glosowanie a wladze lokalne zabetonowaly uklad na lata,niektorzy sa dluzej niz za komuny….p.Pogoda,p.Studzinska,p.Wojcik,p.Koszowski…co oni w wieku emerytalnym prezentuja,tylko nepotyzm i uklady,rodzina blizsza i dalsza ma zawsze prace po znajomosci a oni duza place za marna prace

 22. Swiecianka

  28 października 2021 20:32

  Niby taki fatalny szpital a

  Niby taki fatalny szpital a rocznie ponad 10 tys pacjentów leży na szpitalnych łóżkach  więc chyba jest tak źle 

  • nie ma wyboru

   28 października 2021 21:38

   dobrze napisane; leżą…..,

   dobrze napisane; leżą….., tylko leżą bez leczenia, bo karetka choćbyś ukląkł nie zawiezie cię do innego szpitala tylko tu  położą na tym łóżku i wszystko.

 23. Mieszkaniec gminy

  28 października 2021 21:58

  Myślicie że ten prezes o

  Myślicie że ten prezes o czymkolwiek decyduje? Przecież oni tych prezesów zmieniają jak rękawiczki. Wszystkie decyzje zapadają w Szczecinie 

 24. Młynek

  28 października 2021 22:03

  Jestem bardzo ciekawy czy Pan

  Jestem bardzo ciekawy czy Pan Prezes szpitala by sie w nim leczył i poddał zabiegom ? Bo myśle że catering by mu dowozili ze Szczecina

 25. Vzyk

  29 października 2021 08:47

  Ludzie puknijcie się w ten

  Ludzie puknijcie się w ten bezmózgi globus… wam zawsze będzie źle i zawsze cos nie będzie pasować…

 26. Biper

  29 października 2021 09:01

  Szkoda, że nie zapytano Pana

  Szkoda, że nie zapytano Pana Prezesa o sytuację kadrową w Szpitalu np. na oddziale wewnętrznym,a własciwie brak kadr. Większość lekarzy jest tam na wypowiedzeniach i nikt nowy nie chce przyjść. Ciekawe dlaczego skoro jest tak cudownie w opinii Pana Prezesa (pewnie 2 vice prezesów zatrudnionych dodatkowo dla ratowania sytuacji myśli podobnie 😉 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

Dobiega końca budowa drogi przez górne Marianki. Niedawno zamontowano ławki i śmietniki. Do zrobienia pozostały jeszcze dwie rzeczy, które uczynią tę trasę jeszcze atrakcyjniejszą.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na prośbę Czytelników podajemy szczegółową trasę wtorkowego protestu rolników w Świeciu.

Wiadomości

Pasażerowie porannego kursu autobusu byli w piątek świadkami niecodziennego zdarzenia.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody, klatkę schodową i szlaban. Groził też jednemu z pokrzywdzonych, że go zabije. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Wiadomości

Blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Chrobrego powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Ogłoszono listę laureatów konkursu na Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023. Najwięcej głosów zdobył dąb Graf Schwerin, będący ozdobą pałacowego parku w Sartowicach koło Świecia.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama