Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Protest świeckiej policji. Cała drogówka poszła na zwolnienia chorobowe

W drugiej połowie września z dróg powiatu świeckiego zniknęły patrole drogówki. Wszyscy funkcjonariusze, w ramach protestu, położyli przełożonym L4. Zamiast nich dyżury pełnią policjanci z innych wydziałów.

Udostępnij
policja-lizak-drogowka-kontrola

REKLAMA

Reklama
Reklama

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Są niezadowoleni z porozumienia, które związki zawodowe zawarły z rządem.

- Pełnimy na zmianę patrole od rana do wieczora przez siedem dni w tygodniu i w święta. Chcemy godnie zarabiać, a to, co nam zaproponowano jest po prostu śmieszne – nie ukrywają irytacji policjanci ze świeckiej drogówki.

Jak wynika z naszych informacji, w drugiej połowie września, 24 funkcjonariuszy, czyli wszyscy, którzy pełnią patrole na drogach, w ramach protestu i solidarności z kolegami z innych komend, poszło na zwolnienia chorobowe. Parę dni temu kilku z nich wróciło do pracy. Pozostałym, jak ustaliliśmy, zwolnienia lekarskie kończą się 30 września i na początku października.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Jesteśmy służbą mundurową. Nie wolno nam strajkować, dlatego nasz protest przybrał właśnie taką formę – mówią.

Zamiast nich na drogowe dyżury skierowano policjantów z innych wydziałów świeckiej komendy.

Reklama
Reklama

Protestuje zresztą nie tylko drogówka ze Świecia. Z naszych informacji wynika, że w ostatnich tygodniach fala zwolnień chorobowych przetoczyła się też przez posterunki w Osiu, Pruszczu i Bukowcu.

Jak twierdzą policjanci, rząd nie zrealizował postanowień z 2018 r., dotyczących podwyżek, służby w niedziele i święta oraz zmian w systemie motywacyjnym.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Niedawno NSZZ Policjantów zgodził się na propozycję rządu, czyli m.in. podwyżkę wynagrodzeń od przyszłego roku o 500 zł na rękę i odmrożenie funduszu nagród.

- Związki zawodowe bardziej reprezentują własne interesy niż nasze. Średnia podwyżka o 500 zł nie powala na kolana, w sytuacji, kiedy wszystko dookoła drożeje. Chcemy dobrze pełnić naszą służbę, ale chcemy też mieć za co utrzymać nasze rodziny – argumentują funkcjonariusze drogówki ze Świecia.

Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania oraz dodatków: stażowego, służbowego, funkcyjnego i za stopień. Pensja policjanta drogówki to średnio około 4 tys. zł na rękę.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Zapewniam, że absencja chorobowa policjantów nie ma wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu świeckiego. Zapewniona jest ciągłość służby, która odbywa się bez zakłóceń, a policjanci na bieżąco obsługują zdarzenia drogowe oraz interwencje. Nie otrzymaliśmy od policjantów żadnych postulatów – wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jak dodaje, z uwagi na bezpieczeństwo, nie może podać liczby policjantów przebywających obecnie na zwolnieniach lekarskich.

Reklama
Reklama

- Długość zwolnień jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego trudno jest określić, jak długo funkcjonariusze będą wracali do zdrowia – mówi Joanna Tarkowska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (61)

  1. Gość

    30 września 2021 19:18

    Czyli można jeździć

    Czyli można jeździć bezpiecznie.

    • Tak

      30 września 2021 19:30

      I do tego pijanym 

      I do tego pijanym 

  2. Burek

    30 września 2021 19:29

    500 zł netto nie powala na

    500 zł netto nie powala na kolana a dla zwykłego Kowalskiego 210 brutto ma powalić na kolana ? Idioci

  3. Pa Tola

    30 września 2021 19:44

    To w csw jest policja?? Nie

    To w csw jest policja?? Nie widzialem…

  4. Sam

    30 września 2021 19:54

    A mówili że nie będzie psiej

    A mówili że nie będzie psiej grypy v2

    • Alicja

      30 września 2021 20:21

      Chyba psiej

      Chyba psiej

      • Olaf

        30 września 2021 22:49

        No tak jest napisane

        No tak jest napisane

  5. ZUS

    30 września 2021 20:06

    Zus powinien się tym zająć 

    Zus powinien się tym zająć 

    • Buk

      30 września 2021 20:22

      Tobą się mogą zająć dziadu

      Tobą się mogą zająć dziadu

    • Do Zus

      30 września 2021 20:48

      Żeby drogówka jak wyzdrowieje

      Żeby drogówka jak wyzdrowieje nie zajęła sie ZUSEM 

      • Świecianka

        30 września 2021 21:22

        Co to groźby? 

        Co to groźby? 

  6. Kapitan

    30 września 2021 20:16

    To co to jest spółdzielnia

    To co to jest spółdzielnia inwalidów, czy sprawna służba mundurowa?

  7. Anonim

    30 września 2021 20:29

    Świecka drogówka to jakiś

    Świecka drogówka to jakiś żart. Siedzą po krzakach na wylotówkach zamiast się zająć problemami. Wieczorami po mieście szaleją naćpani gówniarze i nachlani janusze ale drogówki nie uświadczysz. Pajac na motorku co szalał po mieście zabił siebie i innego gościa, teraz inny idiota szaleje autem po mieście, a drogówki nie ma. Ile jeszcze ludzi musi zginąć za nim te nieroby wezmą się do roboty. Chyba że to oni sami dokazują?

    • Rrr

      30 września 2021 20:42

      Tak właśnie jest. Większość z

      Tak właśnie jest. Większość z nim sama to robi a nawet dużo gorsze rzeczy. I nie tylko oni. Ich znajomi to samo… bo przecież mogą. Kto ich oskarży? 

  8. Anonim

    30 września 2021 20:32

    Ciekawe , czy ZUS kontroluje

    Ciekawe , czy ZUS kontroluje te zwolnienia? Przeciętny Kowalski straszony jest kontrolami, a policja oficjalnie podaje, że w związku z akcją protestacyjną poszli na L4

    • Obywatel

      30 września 2021 21:09

      Wyj*** tych milicjantów co

      Wyjebać tych milicjantów co poszli na zwolnienia,lekarzy co dali to zwolnienie, pracowników ZUS co nie robią kontroli

      • Igor

        30 września 2021 21:41

        Pisowiec w 100%.

        Pisowiec w 100%.

      • Ciekawy 2

        1 października 2021 00:09

        Ludzie jacy wy jesteście

        Ludzie jacy wy jesteście durni, niedouczeni, a co ma ZUSdo policji

    • MSWiA

      30 września 2021 21:14

      Policjanci nie podlegają pod

      Policjanci nie podlegają pod ZUS… 

  9. AA

    30 września 2021 20:58

    Policja nie podlega pod ZUS.

    Policja nie podlega pod ZUS. Policja nie opłaca składek do ZUS tylko pod MSWiA. To wypada wiedzieć a nie pisać bzdury o kontrolach instytucji, której ktoś nie podlega.

    • donos

      30 września 2021 23:24

      Służby mundurowe nie płacą

      Służby mundurowe nie płacą składek emerytalnych, rentowych i chorobowych. Proszę się z tym zapoznać.

  10. Były wasz czytelnik

    30 września 2021 20:59

    Brawo! Kolejny portal który

    Brawo! Kolejny portal który poziomem sięga rynsztoka! A miałem nadzieję że chociaż wy będziecie żetelni. Super pomysł aby poinformować patowych obywateli Świecia o absencji Policji. Nawet gdy wszyscy policjanci byli w służbie to łapali kilku pijanych i naćpanych kierujących dziennie a co dopiero teraz będzie się działo!! Dzieki waszemu szlam artykułowi można zacząć się bać o nasze dzieci na ulicach. Czy wy naprawdę już tak nisko upadliscie? A i co najgorsze co robi tępy suweren?? Czyta te bzdury i się śmieje lecz sam nie wiem z czego. 

    • *

      30 września 2021 21:15

      Rzetelny… 

      Rzetelny… 

      • Anonim

        30 września 2021 22:28

        Dzięki ups mój błąd

        Dzięki ups mój błąd

        • Czytelnik

          1 października 2021 06:31

          Przecież jesteś byłym

          Przecież jesteś byłym czytelnikiem tego portalu to po ciul jeszcze tu wchodzisz? 🙂

    • Piter

      1 października 2021 07:12

      A kogo interesuje co ty

      A kogo interesuje co ty czytasz????

  11. robotnik

    30 września 2021 21:00

    Przyznają się do jawnego

    Przyznają się do jawnego oszustwa czemu nie są kontrolowani przez ZUS 

  12. znawca

    30 września 2021 21:07

    Czytając wypowiedzi pełno w

    Czytając wypowiedzi pełno w ich zazdrosci. Zapraszam do Policji, biorą wszystkich bo braki duże – ale co nie przyjdziecie bo nie macie JAJ by stawiać czoła takiemu społeczeństwu. Po drugie co ma zus kontrolować? Zwolnienia? Z tego co wiem to lekarz wystawia zwolnienie i raczej lekarza decyzji nikt nie zakwestionuje – chywa, że wam mama zwolnienia pisze do szkoły i pracy.

  13. Ona

    30 września 2021 21:34

    Inni dostali 200zł podwyżki

    Inni dostali 200zł podwyżki albo wcale i żyć muszą,a tu lament bo im 500 to za mało. Nie trzeba było pałować ludzi za brak maseczki to byście mieli uznanie wśród ludzi i szacunek. A tak, to jestescie dnem. Zaczne was nagrywać jak sie chowiecie po krzakach na wsiach w lasach i stoicie tak po kilka godzin by dyżur odpękać. To za to chcecie te 500zł?

    • Lena

      30 września 2021 21:42

      Oj nie strasz …bo się……

      Oj nie strasz …bo się……

    • Odp

      30 września 2021 21:47

      „Ona” pamiętaj że kiedyś

      „Ona” pamiętaj że kiedyś wszyscy spotkacie się na drodze i to Twoje nagrywanie żeby Ci nie wyszło…

      Każdy walczy o swoje i nikt nie broni żebyś też zaczęła u siebie w pracy klapać dziobem bo pewnie 500+ nie starcza..

  14. Yogi

    30 września 2021 21:48

    4000 na rękę to mało za taką

    4000 na rękę to mało za taką śmieszną pracę?  Przecież mało który z nich ma wyższe wykształcenie. Jak chcą więcej niech idą pracować na budowie. Proste ale tam trzeba coś umieć i robić 

    • Ten kto

      1 października 2021 06:51

      Haha śmieszna pracę?? Proszę

      Haha śmieszna pracę?? Proszę idź to policji i uzersj się z gangusami codziennie. Przy pierwsze interwencji pampers masz pelny

      • Kamil

        1 października 2021 10:16

        W pl od dawna poziom

        W pl od dawna poziom wykrztalcenia nie ma wpływu na zarobki. Ludzie nie wykrztalceni a mądrzy życiowo potrafią więcej zarabiać od super kujonów.  Po drugie co ty pie……? Jakich gangusow….?

  15. Rak

    30 września 2021 22:02

    Niech jadą do Warszawy

    Niech jadą do Warszawy pilnować willi prezesa to dostaną po 1000 podwyszki. Nie należy się nic z naszych podatków za taką postawę do obywatela

  16. Deadpoool

    30 września 2021 22:10

    Wali tu patologią społeczną

    Wali tu patologią społeczną której żal dupę ściska że jest formacja Policji która ma jaja i potrafi walczyć o swoj lepszy byt… a wy Patologiczne Ścierwa tylko anonimowo potraficie biadolić i latać na gminę po zasiłki bo wam się robić nie chce… Ps. Do Pana który twierdzi że na budowie zasuwają ….. ale kto ??? Szef  bo robi na siebie i to jego chleb  czy nieroby z podstawówki co pustaki noszą….. 😉 

    • Greg

      1 października 2021 22:48

      W sedno. Nic dodać nic ująć. 

      W sedno. Nic dodać nic ująć. 

    • Żartujesz?

      3 października 2021 21:51

      To proszę skontrolować komu

      To proszę skontrolować komu opieka daje pieniądze, skoro daje patologii gdzie pogłębia się agresja i pijaństwo dlaczego nie ma reakcji żadnej instytucji? Może to wina rozdawnictwa, dlaczego pani kierownik tego nie kontroluje? Niech nieroby wezmą się w końcu do roboty, a nie na Rynku przesiadują i po obiadki do Kajtka latają, szkoda policji na interwencje z takimi, wcale mnie nie dziwi taki protest… 

  17. Anonim

    30 września 2021 23:27

    a lekarze wpisują im L4 na

    a lekarze wpisują im L4 na wymyślone choroby? jaką wpisują im chorobe? to jest zgodne z prawem żeby symulować chorobe na L4? lub wypisywać zwolnienie zdrowej osobie? Sporo ludzi chciałoby zarabiać 4 tys na rękę, więc zawsze mogą poszukać nowych policjantów. Niech wystawią ogłoszenia, że szukają policjantów to z pewnością znajdą się osoby za 4 tys netto

    • Ismael

      1 października 2021 00:05

      No przecież do policji

      No przecież do policji szukają na już bardzo dużo osób ale za te pieniądze nikt nie chce tam pracować 

  18. Bogdan

    1 października 2021 05:48

    4000zl zarabiają,w ciula palą

    4000zl zarabiają,w ciula palą,po krzawirach się chowia,jak gdzieś konkret bijatyka to portki pełne mają,nawet nie wyjdą.masakra,jak same leszcze w tej policji przyjmują,na strzała.brak słów, trzeba dopasić tych chuderlakow może wtedy będą sobię radzić tchórze bez mundurków.a o więcej niż 500zl płaczą nieroby.za żadne pieniądze nie dołożyłbym im.moim zdaniem 4000zl to bardzo dużo jak na policjanta,jak już to strażakom bym dołożył bo robią czarną robotę cała.pozdrawiam

    • Miszcz

      1 października 2021 07:36

      Ty pajacu po zawodówce

      Ty pajacu po zawodówce

      • Bogdan

        1 października 2021 08:14

        Pajac to cię zrobił nierobie

        Pajac to cię zrobił nierobie

        • Alek

          1 października 2021 08:31

          Już myślałem, że tłuk nie wie

          Już myślałem, że tłuk nie wie, że zdanie zaczyna się z wielkiej litery

  19. moniek

    1 października 2021 08:20

    Czy mozna zdradzić tajemnicę,

    Czy mozna zdradzić tajemnicę, na co można zachorować tak zbiorowo?Jak wygląda praca w policji to akurat wiem,szczególnie na wsi ,brak patroli,samochody pod domem.

    Dodatkowe zajęcia w czasie pracy ,interwecje na niebieską kartę ,przy okazji załatwianie prywatnych spraw.Tak jest w policji źle ,że jakoś nikt się nie zwalnia.Mnie by honor nie pozwolił iśc na zwolnienie bezzasadne ani pracodowaca.Wymogi duże żeby dostać się do policji,a potem hulaj dusza piekła nie ma

    • mz

      1 października 2021 22:11

      Na psiom grype 19

      Na psiom grype 19

  20. Fan disco

    1 października 2021 09:23

    Ale się porobiło, kidyś

    Ale się porobiło, kidyś wszyscy im zazdrościli. Mówiło się  szejkowie z drogówki

    • Ela

      1 października 2021 15:13

      Od psychiatry zapewne. Nikt

      Od psychiatry zapewne. Nikt tego nie skontroluje. 

  21. Olo