Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Protest świeckiej policji. Cała drogówka poszła na zwolnienia chorobowe

W drugiej połowie września z dróg powiatu świeckiego zniknęły patrole drogówki. Wszyscy funkcjonariusze, w ramach protestu, położyli przełożonym L4. Zamiast nich dyżury pełnią policjanci z innych wydziałów.

Udostępnij
policja-lizak-drogowka-kontrola

REKLAMA

Reklama
Reklama

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Są niezadowoleni z porozumienia, które związki zawodowe zawarły z rządem.

- Pełnimy na zmianę patrole od rana do wieczora przez siedem dni w tygodniu i w święta. Chcemy godnie zarabiać, a to, co nam zaproponowano jest po prostu śmieszne – nie ukrywają irytacji policjanci ze świeckiej drogówki.

Jak wynika z naszych informacji, w drugiej połowie września, 24 funkcjonariuszy, czyli wszyscy, którzy pełnią patrole na drogach, w ramach protestu i solidarności z kolegami z innych komend, poszło na zwolnienia chorobowe. Parę dni temu kilku z nich wróciło do pracy. Pozostałym, jak ustaliliśmy, zwolnienia lekarskie kończą się 30 września i na początku października.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Jesteśmy służbą mundurową. Nie wolno nam strajkować, dlatego nasz protest przybrał właśnie taką formę – mówią.

Zamiast nich na drogowe dyżury skierowano policjantów z innych wydziałów świeckiej komendy.

Reklama
Reklama

Protestuje zresztą nie tylko drogówka ze Świecia. Z naszych informacji wynika, że w ostatnich tygodniach fala zwolnień chorobowych przetoczyła się też przez posterunki w Osiu, Pruszczu i Bukowcu.

Jak twierdzą policjanci, rząd nie zrealizował postanowień z 2018 r., dotyczących podwyżek, służby w niedziele i święta oraz zmian w systemie motywacyjnym.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Niedawno NSZZ Policjantów zgodził się na propozycję rządu, czyli m.in. podwyżkę wynagrodzeń od przyszłego roku o 500 zł na rękę i odmrożenie funduszu nagród.

- Związki zawodowe bardziej reprezentują własne interesy niż nasze. Średnia podwyżka o 500 zł nie powala na kolana, w sytuacji, kiedy wszystko dookoła drożeje. Chcemy dobrze pełnić naszą służbę, ale chcemy też mieć za co utrzymać nasze rodziny – argumentują funkcjonariusze drogówki ze Świecia.

Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania oraz dodatków: stażowego, służbowego, funkcyjnego i za stopień. Pensja policjanta drogówki to średnio około 4 tys. zł na rękę.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Zapewniam, że absencja chorobowa policjantów nie ma wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu świeckiego. Zapewniona jest ciągłość służby, która odbywa się bez zakłóceń, a policjanci na bieżąco obsługują zdarzenia drogowe oraz interwencje. Nie otrzymaliśmy od policjantów żadnych postulatów – wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jak dodaje, z uwagi na bezpieczeństwo, nie może podać liczby policjantów przebywających obecnie na zwolnieniach lekarskich.

Reklama
Reklama

- Długość zwolnień jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego trudno jest określić, jak długo funkcjonariusze będą wracali do zdrowia – mówi Joanna Tarkowska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
61 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli można jeździć

Czyli można jeździć bezpiecznie.

500 zł netto nie powala na

500 zł netto nie powala na kolana a dla zwykłego Kowalskiego 210 brutto ma powalić na kolana ? Idioci

To w csw jest policja?? Nie

To w csw jest policja?? Nie widzialem…

Reklama

A mówili że nie będzie psiej

A mówili że nie będzie psiej grypy v2

Zus powinien się tym zająć 

Zus powinien się tym zająć 

To co to jest spółdzielnia

To co to jest spółdzielnia inwalidów, czy sprawna służba mundurowa?

Reklama

Świecka drogówka to jakiś

Świecka drogówka to jakiś żart. Siedzą po krzakach na wylotówkach zamiast się zająć problemami. Wieczorami po mieście szaleją naćpani gówniarze i nachlani janusze ale drogówki nie uświadczysz. Pajac na motorku co szalał po mieście zabił siebie i innego gościa, teraz inny idiota szaleje autem po mieście, a drogówki nie ma. Ile jeszcze ludzi musi zginąć za nim te nieroby wezmą się do roboty. Chyba że to oni sami dokazują?

Ciekawe , czy ZUS kontroluje

Ciekawe , czy ZUS kontroluje te zwolnienia? Przeciętny Kowalski straszony jest kontrolami, a policja oficjalnie podaje, że w związku z akcją protestacyjną poszli na L4

Policja nie podlega pod ZUS.

Policja nie podlega pod ZUS. Policja nie opłaca składek do ZUS tylko pod MSWiA. To wypada wiedzieć a nie pisać bzdury o kontrolach instytucji, której ktoś nie podlega.

Reklama

Brawo! Kolejny portal który

Brawo! Kolejny portal który poziomem sięga rynsztoka! A miałem nadzieję że chociaż wy będziecie żetelni. Super pomysł aby poinformować patowych obywateli Świecia o absencji Policji. Nawet gdy wszyscy policjanci byli w służbie to łapali kilku pijanych i naćpanych kierujących dziennie a co dopiero teraz będzie się działo!! Dzieki waszemu szlam artykułowi można zacząć się bać o nasze dzieci na ulicach. Czy wy naprawdę już tak nisko upadliscie? A i co najgorsze co robi tępy suweren?? Czyta te bzdury i się śmieje lecz sam nie wiem z czego. 

Przyznają się do jawnego

Przyznają się do jawnego oszustwa czemu nie są kontrolowani przez ZUS 

Czytając wypowiedzi pełno w

Czytając wypowiedzi pełno w ich zazdrosci. Zapraszam do Policji, biorą wszystkich bo braki duże – ale co nie przyjdziecie bo nie macie JAJ by stawiać czoła takiemu społeczeństwu. Po drugie co ma zus kontrolować? Zwolnienia? Z tego co wiem to lekarz wystawia zwolnienie i raczej lekarza decyzji nikt nie zakwestionuje – chywa, że wam mama zwolnienia pisze do szkoły i pracy.

Reklama

Inni dostali 200zł podwyżki

Inni dostali 200zł podwyżki albo wcale i żyć muszą,a tu lament bo im 500 to za mało. Nie trzeba było pałować ludzi za brak maseczki to byście mieli uznanie wśród ludzi i szacunek. A tak, to jestescie dnem. Zaczne was nagrywać jak sie chowiecie po krzakach na wsiach w lasach i stoicie tak po kilka godzin by dyżur odpękać. To za to chcecie te 500zł?

4000 na rękę to mało za taką

4000 na rękę to mało za taką śmieszną pracę?  Przecież mało który z nich ma wyższe wykształcenie. Jak chcą więcej niech idą pracować na budowie. Proste ale tam trzeba coś umieć i robić 

Niech jadą do Warszawy

Niech jadą do Warszawy pilnować willi prezesa to dostaną po 1000 podwyszki. Nie należy się nic z naszych podatków za taką postawę do obywatela

Wali tu patologią społeczną

Wali tu patologią społeczną której żal dupę ściska że jest formacja Policji która ma jaja i potrafi walczyć o swoj lepszy byt… a wy Patologiczne Ścierwa tylko anonimowo potraficie biadolić i latać na gminę po zasiłki bo wam się robić nie chce… Ps. Do Pana który twierdzi że na budowie zasuwają ….. ale kto ??? Szef  bo robi na siebie i to jego chleb  czy nieroby z podstawówki co pustaki noszą….. 😉 

a lekarze wpisują im L4 na

a lekarze wpisują im L4 na wymyślone choroby? jaką wpisują im chorobe? to jest zgodne z prawem żeby symulować chorobe na L4? lub wypisywać zwolnienie zdrowej osobie? Sporo ludzi chciałoby zarabiać 4 tys na rękę, więc zawsze mogą poszukać nowych policjantów. Niech wystawią ogłoszenia, że szukają policjantów to z pewnością znajdą się osoby za 4 tys netto

4000zl zarabiają,w ciula palą

4000zl zarabiają,w ciula palą,po krzawirach się chowia,jak gdzieś konkret bijatyka to portki pełne mają,nawet nie wyjdą.masakra,jak same leszcze w tej policji przyjmują,na strzała.brak słów, trzeba dopasić tych chuderlakow może wtedy będą sobię radzić tchórze bez mundurków.a o więcej niż 500zl płaczą nieroby.za żadne pieniądze nie dołożyłbym im.moim zdaniem 4000zl to bardzo dużo jak na policjanta,jak już to strażakom bym dołożył bo robią czarną robotę cała.pozdrawiam

Czy mozna zdradzić tajemnicę,

Czy mozna zdradzić tajemnicę, na co można zachorować tak zbiorowo?Jak wygląda praca w policji to akurat wiem,szczególnie na wsi ,brak patroli,samochody pod domem.

Dodatkowe zajęcia w czasie pracy ,interwecje na niebieską kartę ,przy okazji załatwianie prywatnych spraw.Tak jest w policji źle ,że jakoś nikt się nie zwalnia.Mnie by honor nie pozwolił iśc na zwolnienie bezzasadne ani pracodowaca.Wymogi duże żeby dostać się do policji,a potem hulaj dusza piekła nie ma

Ale się porobiło, kidyś

Ale się porobiło, kidyś wszyscy im zazdrościli. Mówiło się  szejkowie z drogówki

Jednak za ,,Tuska, mieliście

Jednak za ,,Tuska, mieliście lepiej…nieroby cholerne !

Gdyby nie ta Policja to jeden

Gdyby nie ta Policja to jeden z drugim,na ulicę by nie wyszedł,to po co dzwonicie po policję jak jeden z drugim potrzebuje pomocy Żal.Walczą chłopy o swoje a lekko nie mają.Szacunek dla Policji.Brawo panowie za odwagę.

Mi za trzodę na skupie 20 lat

Mi za trzodę na skupie 20 lat płacą tak samo

To przewidział, 4a fala

To przewidział, 4a fala nadeszła

W pewnych zakładach odrazu

W pewnych zakładach odrazu przełożony nasłał by kontrole z zusu 

Dawno stracili zaufanie i

Dawno stracili zaufanie i szacunek. zobaczymy za ile się sprzedadzą pisiorom

Kto wykonuje czynności na

Kto wykonuje czynności na miejscu wypadków drogowych

Tak wszyscy narzekają na

Tak wszyscy narzekają na Policje a jak coś się stanie to wtedy jak trwoga to do Boga. Każdy taki mądry a potem przychodzi przelałem z góry 500 zł na olx za telefon i kontakt ze sprzedającym sie urwał, pomóżcie mi. Gdyby nie to że większość ludzi to debile to Policji naprawdę nie miała by co robić.

Niezły przykład policja daje

Niezły przykład policja daje obywatelom z tymi lewymi zwolnieniami

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo