Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Prymusi zawodu z ZSP w Świeciu. Najlepsi uczniowie dostaną nawet 5 tys. złotych

Sześciu uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu znalazło się w gronie stypendystów marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Udostępnij
zsp-swiecie-2

REKLAMA

W ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw 50 uczniów techników i 150 uczniów szkół branżowych otrzyma stypendia. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł.

Stypendia otrzyma również sześciu uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Są to: Dawid Paweł Gretkowski,  Jakub Jaroch, Katarzyna Kasperek, Krystyna Lipowiec, Daniel Jacek Szmelter i Norbert Grzegorz Wrzos.
REKLAMA

- W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.    

Wysokość stypendium wynosi nawet 5 tys. zł. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Stypendia przyznano też pięciu uczniom Zespołu Szkół w Nowem.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama