Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przebudowa drogi Laskowice-Krąplewice dobiega końca. Nie wszystko jednak może być zrobione

Za dwa tygodnie powinna zakończyć się modernizacja drogi powiatowej na odcinku Laskowice-Krąplewice. Tak bardzo oczekiwana inwestycja nie może być jednak zrealizowana w całości.  Przeszkodą okazały się drzewa, których nie można było usunąć z parkingów.

Udostępnij
droga-1

REKLAMA

Ostatnim dużym zadaniem, z jakim musiał uporać się wykonawca tej inwestycji, było rondo w Krąplewicach. To jest już niemal ukończone. W miniony poniedziałek układano ostatnią warstwę masy bitumicznej. Teraz do zrobienia pozostały tylko drobne wykończenia w tym właściwe oznakowanie. Podobnie rzecz ma się w przypadku samej drogi na odcinku Laskowice-Krąplewice.

Zasadniczym celem podjętych prac było poszerzenie i wyrównanie jezdni, a także wycinka drzew zagrażających bezpieczeństwu.

- I zasadniczo udało się to - podkreśla Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Na pewno poprawią się komfort jazdy i bezpieczeństwo, które w przypadku tej alei nie było najlepsze. Pewien niedosyt jednak pozostaje, bo nie uda się zrealizować zamierzeń w stu procentach. Nie jest to jednak naszą winą ani samego wykonawcy.
REKLAMA

Chodzi o drzewa rosnące na parkingach przy sklepie werbistów oraz cmentarzu. Konserwator zabytków zablokował ich wycinkę. Aleja ponownie ma stać się zabytkiem prawnie chronionym.

- W moim przekonaniu pozostawienie drzew na parkingach, gdzie widoczność jest bardzo ograniczona, nie jest dobrym posunięciem, ale mamy związane ręce - zaznacza Meller.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA   

Udostępnij

Komentarze (14)

 1. Czarek

  24 sierpnia 2021 14:32

  Pewnie linie będą tylko po

  Pewnie linie będą tylko po bokach, bo droga wyjdzie że za wąska będzie, a ten walec powinien przez budynek gminy przejechać, bo w Jezewie gdzie jest droga wojewódzka na której odbywa się tylko znikomy ruch lokalny, droge wyremontowano z 10lat temu,  i te rondo ,gdzie pod prąd się jezdzi, wizytówka Jebażewa

  • Don

   24 sierpnia 2021 18:08

   Wypierd…. do szkoły,  naucz

   Wypierd…. do szkoły,  naucz sie składać literki w wyrazy,  a wyrazy w zdania.

   • Śpica

    24 sierpnia 2021 20:10

    Gdzie widzisz błędy

    Gdzie widzisz błędy jebażewiaku?

 2. Chodniki

  24 sierpnia 2021 21:46

  A gdzie pożądane chodniki z

  A gdzie pożądane chodniki z dwóch stron . A rowerem gdzie jeździć chyba nie po tej drodze wąskiej. Strach wyjechać z bocznych posesji bo nic nie widać przez te drzewa . Gałęzie spadają na głowy i samochody . Tych Ekologów powinni przywiązać do drzewa jak dwa Tiry przejeżdżają. Niech jeszcze wstawią znak 20 km godz .   Papudractwo !!!

 3. Jrsl

  25 sierpnia 2021 04:42

  Jeśli drzewa rosną przy

  Jeśli drzewa rosną przy skrajni drogi to o jakim bezpieczeństwie jest mowa. Mały błąd kierowcy i zero bezpieczenstwa. Ten co pozwala na drzewa przy drogach zbyt mądry nie jest.

 4. Ula

  25 sierpnia 2021 08:47

  Jedź zgodnie z przepisami to

  Jedź zgodnie z przepisami to ci drzewo nic nie zrobi!!!!!!!!

  • Roy

   25 sierpnia 2021 09:01

   Zobaczymy bezmózgu jak

   Zobaczymy bezmózgu jak bedziesz chciala uciec przed kierowcą z przeciwka ktory zjechał na Twój pas…

  • Abcde

   25 sierpnia 2021 09:03

   A co powiesz jak gałąź

   A co powiesz jak gałąź spadnie na samochód i dojdzie do wypadku? Ciekawy jestem co Ty na to?

  • Leo

   25 sierpnia 2021 09:43

   Tak piszą ludzie bez

   Tak piszą ludzie bez wyobraźni!

 5. Anonim

  25 sierpnia 2021 12:12

  ściąc drzewa, bo pan/pani

  ściąc drzewa, bo pan/pani polak kierowca, który ledwo dostał/a prawo jazdy, bo się że nie utrzyma kierownicy i trafi na drzewo.. jeżeli nie jesteś w stanie opanować pojazdu to nie jedź, zmniejsz prędkość lub zbadaj się alkomatem

 6. KomitetWyzwoleniaLaskowic

  25 sierpnia 2021 13:31

  Dnia 27,08 ma być ogłoszony

  Dnia 27,08 ma być ogłoszony wykonawca przetargu na odorostradę Jeżewa , tak aby mieszkańcy miasta Laskowic mogli podróżować na gminna plażę w Czersku Świeckim, po to żeby nieczuli smrodu żydowskich przecznic Jeżewa  P.S. do przetargu stanęła tylko jedna firma GóralFadroma Company S.C.

 7. Jadwasze

  25 sierpnia 2021 17:50

  Za ten remont rade gminy

  Za ten remont rade gminy Jeżewo pod Trybunał Stanu postawić

  • ezsawdaj

   25 sierpnia 2021 20:55

   a co niby rada gminy ma

   a co niby rada gminy ma wspólnego z tym remontem?

 8. Wojciech z Osłowa

  25 sierpnia 2021 18:39

  Ten remont to kpina , u mnie

  Ten remont to kpina , u mnie na polu jak do świniów i krowuw jade to szeżej mam ma polną droga i drzew niema tego, i mój Zetorek pędzi że hej

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama