Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przebudowa ulicy 10 Lutego. Prace wyszły już spod ziemi [zdjęcia]

Trwa przebudowa ulicy 10 Lutego w Świeciu na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej. Wykonawca ma jeszcze miesiąc na dokończenie tej inwestycji. Najtrudniejszą i najmniej efektowną część prac już wykonano.

Udostępnij
10-lutego-inwestycja-1

REKLAMA

Mowa oczywiście o kosztownej, acz niezbędnej wymianie starej sieci wodociągowej z przyłączami oraz budowie od podstaw kanalizacji deszczowej. Większość tych prac już wykonano, dlatego drogowcy mogli się zabrać za układanie nowych krawężników.

- Kolejnymi etapami będą wykonanie podbudowy pod jezdnię oraz zrobienie nowej podsypki pod chodniki - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Chodnik wzdłuż budynków będzie wyłożony polbrukiem, a po drugiej stronie, koło starego cmentarza, żywicą epoksydową. Ma ona strukturę podobną do pumeksu i dobrze przepuszcza wodę.

- Dzięki temu nie zostaną jej pozbawione korzenie drzew rosnących wzdłuż cmentarza, co uchroni je przed uschnięciem - uściśla kierownik.

Po zakończeniu prac zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Z dwukierunkowego na jednokierunkowy - od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej.
REKLAMA

Natomiast wzdłuż starego cmentarza powstanie parking, na którym kierowcy będą stawiać samochody ukośnie, w tzw. jodełkę. Dzięki temu zmieści się ich o kilka więcej niż dotąd.

Inwestycję za 1,5 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie.

REKLAMA

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Speed

  17 listopada 2021 07:28

  Czyli na parking do Boboli

  Czyli na parking do Boboli nie będzie można wjeżdżać od strony klasztornej i gimnazjalnej? 

  • Jakub

   17 listopada 2021 09:20

   A potrafisz czytać?!?

   A potrafisz czytać?!?

   • Kierowca

    17 listopada 2021 11:14

    A Ty potrafisz? Po co

    A Ty potrafisz? Po co reagować tak nerwowo?Komentujący wyżej zadał słuszne pytanie, ponieważ z tekstu nie wynika czy zmieni się również organizacja krótkiego odcinka ulicy Gimnazjalnej, który prowadzi do parkingu pod kościołem.

    • Jakub

     17 listopada 2021 15:42

     No przecież się zmieni.

     No przecież się zmieni.

     Będzie nakaz skrętu w lewo-jadąc od Wojska Polskiego.

    • Afk

     17 listopada 2021 19:35

     Jeśli by zamknęli ulicę

     Jeśli by zamknęli ulicę Gimnazjalną, to na parking pod kościołem byśmy musieli chyba przelatywać… Wystarczy pomyśleć 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama