Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego. Kto zapłaci za naprawę ulic, którymi wytyczono objazd?

Zapadająca się jezdnia, przewrócony słup telekomunikacyjny - z każdym tygodniem wydłuża się bilans strat związanych z wprowadzeniem objazdu wyznaczonego w związku z modernizacją ul. Wojska Polskiego w Świeciu. - Kto zapłaci za przywrócenie do stanu pierwotnego osiedlowych ulic w Przechowie? - dopytują się Czytelnicy.

Udostępnij
zlamany-slup

REKLAMA

Wprowadzenie objazdu ulicami Malinową i Bzową, z którym wiązał się gwałtowny wzrost obciążenia, szybko ujawnił słabe punkty w nawierzchni. Niemal w tym samym czasie na obu ulicach pojawiły się głębokie dziury. Potem, niemal przez tydzień, "strzegły ich" plastikowe pachołki. W minioną środę obydwa ubytki zabezpieczono już we właściwy sposób.

Reklama
Reklama

- Zarówno w przypadku ul. Bzowej, jak i Malinowej zapadnięcie jezdni nie było spowodowane wyłącznie wzmożonym ruchem - mówi Daniel Kapłanek, odpowiedzialny za drogi inspektor Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Ten dodatkowy nacisk, tylko przyspieszył coś, co i tak za jakiś czas wymagałoby interwencji. Usterki sieci wodociągowej się zdarzają.
REKLAMA

Na osiedlowych ulicach tworzą się dziury, m.in. za sprawą samochodów ciężarowych

REKLAMA

Reklama
Reklama


W czasie, gdy drogowcy wzięli się za łatanie dziur, na moment zmieniono organizację ruchu, który poprowadzono m.in. przez ul. Wiśniową. Jedna z ciężarówek, lawirując na krętej ulicy, zahaczyła o słup telekomunikacyjny i złamała go. Część mieszkańców straciła możliwość korzystania z internetu i telefonu stacjonarnego.

- Wyznaczony objazd nie jest dla samochodów ciężarowych - podkreśla Daniel Kapłanek. - Te powinny wybierać alternatywne trasy. Tymczasem wiemy, że sporo kierowców nie stosuje się do tego - ubolewa.  - Tam nie ma miejsca dla dużych pojazdów, np. tych z drewnem.

Na brak jakiejkolwiek aktywności policji w tym rejonie narzekają też okoliczni mieszkańcy.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Na całym osiedlu obowiązuje ograniczenie do 30 km na godzinę. Absolutnie nikt oprócz mieszkańców tego nie przestrzega - irytuje się jeden z naszych Czytelników. - O kierowcach jeżdżących ciągle pod prąd, bo im tak wygodniej, czy wyprzedzających inne auta, nie wspomnę. Gdzie są służby?

Świecka policja broni się, że nie otrzymała żadnych sygnałów od mieszkańców, którzy byliby świadkami łamania przepisów ruchu drogowego w tej okolicy.

Reklama
Reklama

- Nie jesteśmy w stanie wystawić patrolu stałego, który pilnowałby tylko objazdu w Przechowie - mówi sierż. sztab. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Są znaki, które regulują ruch w sposób jednoznaczny. Każdy kto je ignoruje, naraża się na odpowiedzialność karną - przestrzega.
REKLAMA

Mieszkańców nurtuje też to, kto zapłaci za wszystkie naprawy jezdni, która bezsprzecznie ucierpi? Argumentują, że przebudowę ul. Wojska Polskiego realizuje powiat, a niszczone teraz ulice osiedlowe należą do gminy. Obawiają się, że główna ulica miasta zostanie zmodernizowana, a im zostaną dziury.

Reklama
Reklama

- Przed wprowadzeniem objazdu była zrobiona dokłada inwentaryzacja - tłumaczy Daniel Kapłanek. - Podobny dokument zostanie sporządzony po zakończeniu remontu ul. Wojska Polskiego. Wykonawca inwestycji jest zobowiązany do przywrócenia ulic, którymi wyznaczono objazd, do stanu sprzed jej rozpoczęcia. Czyli naprawy wszystkich uszkodzeń jezdni - podreśla.  

Przebudowa ul. Wojska Polskiego ma potrwać do połowy przyszłego roku.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

 

Udostępnij
57 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

ten kapłanek to ignorant

ten kapłanek to ignorant

Ten remont to porażka około 5

Ten remont to porażka około 5 osób pracuje tylko przez 8 godz.Ludzie przecież to jest paranoja. 

To jest bezczelność policji

To jest bezczelność policji że nikt nie zgłasza wykroczeń. To ja mam kupić wideorejestrator i dawać im nagrania żeby coś zrobili w tej sprawie. Wszyscy wiedzą że tam nikt nie przestrzega przepisów, każdy o tym mówi a oni póki nie dostaną oficjalnego zgłoszenia to dla nich problem nie istnieje. Poza tym to kłamstwo bo osobiście naniosłem informację na krajowej mapie zagrożeń. Wystarczy postawić patrol na jeden cały dzień w tygodniu i nikt więcej nie zaryzykuje. A tak jak mają pewność że policja tam nie stoi w czym nas zresztą upewnili (nie jesteśmy w stanie wystawić patrolu) to będą jeździli do bólu. Jak tak to jedyną opcją są garby o co zresztą będę postulował nawet po zakończeniu remontu

Reklama

Tak patrzę na to zdjęcie i

Tak patrzę na to zdjęcie i się zastanawiam jak można było zahaczyć o ten słup jak on jest w sporej odległości od ulicy. Trawnikiem jechał tuż przy płocie posesji?

Te dziury były zaplanowane na

Te dziury były zaplanowane na za 2 lata. Trzeba podziękować ze naprawili je przed czasem…

Nawet pojazd marki Renault

Nawet pojazd marki Renault Scenic na zdjęciu jedzie pod prąd  nie ma sie co dziwić 🙂 

Reklama

Kużwa do połowy przyszłego

Kużwa do połowy przyszłego roku cielaki tego nie zrobią.5 ludzi pracuje 8 h,a ulica r o z p i e r d o l o n a na całej długości.Gdzie rozum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.CO TO ZA FIRMA-PIZEROTI 2.?

Przed rozpoczęciem remontu ul

Przed rozpoczęciem remontu ul. Woj. Pol. były dyskusje na temat wyznaczonych objazdów, nikt nie rozważł ruchu pieszych tylko aut. Pan Kapłanek mówi, że ciężkie pojazdy powinny szukać tras alternatywnych – dlaczego nie wyznaczono dla nich objazdu tak jak dla aut lekkich. Patrol Policji naprawdę jest potrzebny prewencyjnie w okresie nasilonego ruchu, czasami nawet sam przejazd patrolu potrafi zdyscyplinować kierowców.

Zamknąć w diabły cały ten

Zamknąć w diabły cały ten ruch, 0 objazdów i spokój, a jeżeli ktoś chce się dostać na drugą stronę Wdy to niech nagina przez Grudziądz lub Głogówko.

Reklama

Tak narzekaliscie że w

Tak narzekaliscie że w przechowie nie ma inwestycji to wam 3 ronda postanowili zbudować i teraz znowu źle

Jakis czas temu stał radiowóz

Jakis czas temu stał radiowóz pod Ewamarem dobre pół godziny i nie miał co robić. Ale zdażył odjechać i zaraz dwie zakrecone królewny cisnęły pod prąd blokując cały ruch. Na Ul W.P. już takiej  tragedii nie ma ale osiedlowe to masakra ciagle ktoś na pale pod prad ciśnie. 

Czy to nie jest jakieś

Czy to nie jest jakieś nielogiczne że w całym mieście zwiększa się poziom bezpieczeństwa na drogach poprzez doświetlanie czy stawianie mierników wskazujących prędkość i jednocześnie stwarza się miejsce gdzie jest realne zagrożenie a służby drogowe i policja rozkłada ręce i mówi że są znaki do których trzeba się stosować. Jakie to piękne, takie nasze cebulowe. Wszystkim nie dogodzisz ale fuszerki na potęgę są już naszym sportem narodowym. 

Reklama

do rzadzacych czy jak

do rzadzacych czy jak podpisywaliscie umowe to było zaznaczone że remont potrwa 1,5 roku bo w tym tempie jakie widzimy i przy tej ilości robotników drogowych naliczyłem ich aż 4 to ten remont potrwa

Przecież można pracować na

Przecież można pracować na dwie zmiany i remont by trawał ponad pół roku a tak pewnie dwa lata.

Rzeczywiście mało co się

Rzeczywiście mało co się dzieje jak się przejeżdża remontowanym odcinkiem…

Mało się dzieje?-dodam g***

Mało się dzieje?-dodam gówno się dzieje !.Jeszcze raz dobitnie dodam G Ó W N O się dzieje!

W urzędzie miasta pracują

W urzędzie miasta pracują imbecyle po studiach… Bez ogarnięcia życiowego. 

Pierwszy raz jechałem całym

Pierwszy raz jechałem całym odcinkiem .zakaz dla ciężarówek(wszystko jedzie ) myślałem ze naprawdę inwestycja idzie ostro do przodu ale tam to już chyba wakacje maja.

Policja nie dostaje zgłoszeń?

Policja nie dostaje zgłoszeń? Już w pierwszych dniach zgłaszałem złe oznakowanie oraz prośbę o kontrolę tych miejsc. To kpina. Codziennie jakieś księżniczki  pod prąd. Dzisiaj dwie na rowerze wymusiły i jeszcze dyskusja kto ma pierwszeństwo aż się cofnęła znaki obejrzeć i zdziwienie że zmiana organizacji ruchu. Do tego piesi i rowerzyści na jednokierunkowej  pod prąd mimo że obok chodnik. Przy wyjeździe na WP koło krokiecika rowerzyści na pełnym gazie przez przejście dla pieszych gdy z lewej widoczność ograniczona przez murek. A roboty?  2 lata minimum przy tej obsadzie

Wojska Polskiego to powinna

Wojska Polskiego to powinna zmienić nazwę na Zakopane Świecie 

na każdym skrzyrzowanie

na każdym skrzyrzowanie powinno być rondo a na rondzie jeszcze rondo,uwielbiam jeździć w kółko i trzymać się za małego ptaka. Pani z kiosku odkłada mi co chwile nowe wydanie „Twojego weekendu” super się jeździ z tym po ronda,marszczenie gruchy wzmacnia paluchy,badzcie zdrowi! 😀

Szereg watpliwosci budzi ta

Szereg watpliwosci budzi ta cala budowa.1.Idiotyczny obiazd ktory utrudnia zycie mieszkancom przechowa.2.Budowa 3 rond ktore niczego nie zmienia.3.Tempo prac i wybor teminu. 3 ronda i 3km drogi za 20mln zl!!! sprawa dla komisji finansowej .5.Zanosi sie na powtorke z pizarodi

Wystarczy parę osób z

Wystarczy parę osób z transparentem KONSTYTUCJA albo kobitek z napisem S……..ć i policja się znajdziem !

Niech żyją konfidenci z

Niech żyją konfidenci z przechowa !!!! 

Zgadzam się że roboty w

Zgadzam się że roboty w Przechowie idą bardzo po mału, przejeżdzając do pracy około 13.20 co dziennie nikogo tam nie widac. Skoro tak długo jest widno dlaczego nie pracuje się tam na II zmiany !

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo