Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przejazd kolejowy na Chełmińskiej jest w fatalnym stanie. Co z remontem?

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku możemy się spodziewać modernizacji przejazdu kolejowego na ul. Chełmińskiej w Świeciu. Jego stan gwałtownie się pogorszył za sprawą wzmożonego ruchu spowodowanego budową estakady.

Udostępnij
przejazd-kolejowey

REKLAMA

- Jakiś czas temu zaklejono część dziur na przejeździe, ale większość z nich znowu czyha na nieświadomych zagrożenia kierowców - jeden z naszych Czytelników barwnie opisuje stan nawierzchni. - Jeśli się nie mylę, to były jakieś zapowiedzi, że po zakończeniu budowy estakady, miasto zajmie się naprawą nawierzchni.

W listopadzie 2017 r. pełn dziur i nierówności przejazd został wyremontowany. Kiedy jednak rozpoczęto budowę estakady, z ul. Chełmińskiej korzystało znacznie więcej samochodów niż wcześniej, szczególnie ciężarowych.Odbiło się to na stanie przejazdu.  
REKLAMA

Ulica Chełmińska znajduje się w zarządzie gminy Świecie. Z jednym wyjątkiem - za przejazd odpowiada PKP. Nikt inny nie może podejmować w tym miejscu żadnych działań naprawczych.

Dobra wiadomość jest taka, że właściciel przejazdu planuje remont.

- Z informacji, które otrzymaliśmy od PKP wynika, że odbył się już przetarg mający wyłonić wykonawcę - mówi Daniel Kapłanek, inspektor Urzędu Miejskiego w Świeciu odpowiedzialny za gminne drogi.
REKLAMA

To oznacza, że niedługo należy się spodziewać gruntownej modernizacji przejazdu. Zanim to jednak nastąpi, musi zostać uregulowana bardzo ważna kwestia, jaką jest zmiana organizacji ruchu.

Niestety, nie da się przeprowadzić poważnej naprawy drogi bez jej wyłączenia z ruchu. Może to potrwać około dwóch tygodni. W tym czasie wszystkie pojazdy będą kierowane na estakadę.

a.bartniak@extraswiecie.pl 
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Mariusz pracownik

  11 października 2020 10:28

  No to jest jakiś koszmar jadę

  No to jest jakiś koszmar jadę do pracy i mnie trzęsie auto kupiłem jakiś czas temu i się boję o zawieszenie. A jadę tam 2x dziennie proszę niech ktoś to zrobi dorzucę się 30zl 

  • Kibic

   11 października 2020 11:05

   Przejazd był całkiem niedawno

   Przejazd był całkiem niedawno remontowany. Co z wezwaniem gwarancyjny dla Wykonawcy remontu?

   • Adammmm

    13 października 2020 19:48

    Ten remont to byl taki pic na

    Ten remont to byl taki pic na wodę. Zr9biony najtanszym kosztem ktory wniosl niewielką chwilowa poprawe.

 2. Xcz

  11 października 2020 11:30

  Remont przejazdu jedno A

  Remont przejazdu jedno A budowa ronda drugie Pani starosta  miała inspirację do budowy mówiąc przy oddaniu estakady i nic się nie dzieje.  Brak działań po skończeniu budowy estakady irytuje. Czemu  nie ciągłości działań ? Czy tylko zostały chęci i inspiracje?

 3. gość

  11 października 2020 17:12

  a ja mieszkam w samym mieście

  a ja mieszkam w samym mieście przy takiej dziurawej ulicy bez nawierzchni, też przejeżdzamy z sąsiadami kilka razy dziennie przez kałuże bojąc się o zawieszenie, chodnika też nie ma to normalnie wyjść pieszo, rowerem czy z wózkiem po deszczu nie można

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama