Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przeszli przez miasto, aby manifestować poparcie dla Jana Pawła II [zdjęcia]

Sobotni marsz ulicami Świecia był wyrazem sprzeciwu wobec informacji dotyczących działalności Karola Wojtyły najpierw jako biskupa, a później papieża. To pokłosie telewizyjnego reportażu o tuszowaniu pedofilii w Kościele katolickim, do czego miał rękę przykładać także Jan Paweł II. Podobne marsze organizowano są w ten weekend w całym kraju.

Udostępnij
marszjp-czolo-1

Autorzy dokumentu "Franciszkańska 3", wyemitowanego przez stację TVN, chyba nie przypuszczali, że wywoła on taką lawinę. Wielu nie godzi się z tezami przedstawionymi w tym materiale.

Jako główny argument podają to, że część przedstawionych informacji oparto na aktach SB. Te bywały z premedytacją fałszowane. Dziś trudno jednoznacznie ocenić, które dokumenty są w stu procentach prawdziwe, a które miały tylko pogrążyć inwigilowanego.

Jednak "Franciszkańska 3" to nie tylko akta bezpieki. W materiale przedstawiono również dokumenty sądowe, w tym prawomocne wyroki, relacje świadków i pokrzywdzonych, a nawet dokumenty kościelne.

Reklama
Reklama

Zdaniem krytyków reportażu, twierdzenie jakoby Jan Paweł II ukrywał przypadki pedofilii dotyczące duchownych, nie służy nie tylko jego legendzie, ale także samej Polsce. Stąd marsze w 18. rocznicę śmierci papieża, organizowane w całym kraju, mające być dla niego wyrazem poparcia.

Uczestnicy sobotniego marszu w Świeciu wyruszyli o godz. 13.20 sprzed "klasztorka". Większość z nich brała udział w poprzedzającej to wydarzenie mszy. Następnie grupa licząca około 150 osób przeszła kolejno ulicami: Sądową, 10 Lutego, Mickiewicza, Sienkiewicza, al. Jana Pawła II, Paderewskiego i Wojska Polskiego do kościoła w Przechowie.

Inicjatorami i głównymi organizatorami marszu było Bractwo Różańcowe. Tworzy je grupa kilkudziesięciu mężczyzn, którzy spotykają się co miesiąc by wspólnie odmawiać różaniec w różnych punktach miasta. Do udziału w marszu zachęcali też lokalni działacze PiS.

Reklama
Reklama

Zobacz poniżej galerię zdjęć z marszu.

   

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
175 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Popieram prawo do

Popieram prawo do manifestacji swoich poglądów.

Ale zaraz będzie plucie jadem

Ale zaraz będzie plucie jadem upośledzonych widzów TVN 😀

Nie wiedziałem, że w tym

Nie wiedziałem, że w tym mieście żyje aż tylu baranów…. Udowadniają, że chłop miał za uszami, ale nie… Ci idą w zaparte…. 

Reklama

Ok.150 ludzi???? To ile mamy

Ok.150 ludzi???? To ile mamy mieszkańców miasta? O żesz ale tłumy….

ja tam widze max 17 ludzi..

ja tam widze max 17 ludzi.. Za tydzień w kontrze zrobie swój marsz poparcia dla Tuska i zobaczycie, że przyjdą sami najlepsi Świecianie. Elita Świecia łącznie z tymi mieszkającymi na samej górze Marianek

POdobno znowu o 19.30 będą 

POdobno znowu o 19.30 będą  futrować POgłowie 

Reklama

Teraz Usłyszysz Same Klamstwa

Teraz Usłyszysz Same Klamstwa.

na zdjęciu jest góra 50 osób.

na zdjęciu jest góra 50 osób. Pewnie sam PiS liczbę podawał – u nich z matematyką zawsze na bakier – raz spada, potem rośnie

Mutant z hulajnogą rozwalił

Reklama

Uderz w stól a platwusy sie

Uderz w stól a platwusy sie odezwa  jestescie posmiewiskiem w kuluarach  europy.

150 osób na marszu to śmiech

150 osób na marszu to śmiech ,bardzo mało na miasto Świecie liczące 26 tyś.mieszkańców a cała  gmina ma 34 tyś . Pogoda w miarę bez deszczu a tu taki afron.

150 uczestników to chyba

150 uczestników to chyba razem z hulajnogą i torebkami bo większość to kobiety. To księża będą teraz grzemieć z ambon . Wniosek z tego …….Bóg stworzył człowieka czy człowiek Boga?

Reklama

Papiez byl inteligentnym

Papiez byl inteligentnym czlowiekiem. Czy taki czlowiek by nie widzial co sie dzieje? Obraza dla niego jest uwazac, ze byl glupi i nic nie wiedzial. 

Mnie ciekawi co innego, tzw

Mnie ciekawi co innego, tzw.akta SB sfałszowane, zmanipulowane jeżeli chodzi o pedofilię w kościele, kto co wiedział lub nie itd. Co innego jeżeli chodzi o osoby, które można opluwać i politycznie  można wykorzystać np. przeciw Wałęsie. Ot styropianowo-solidarnościowo manipulatorzy. Na marginesie cudów nie ma, żeby arcybiskup nie wiedział co się dzieje. Wyjaśniony temat nie będzie, bo pozamykali archiwa i każdy ma swoje rację, i tak będzie przez lata.

Religa uznaje tylko magię i

Religa uznaje tylko magię i mity a nie fakty. Natomiast jak ludzie tak czują ze muszą manifestować to jak najbardziej powinni, ponieważ to jest piękno demokracji i nie należy ich osadzac nawet jak nie mają racji.

Religia to narkotyk dla ludu.

Religia to narkotyk dla ludu.

Na zdjęciach nie widzę ani

Na zdjęciach nie widzę ani jednego księdza!! Może mi to ktoś wytłumaczyć?? Czyżby nie popierali Jana Pawła II?? WSTYD!!!! Siedzą sobie na tych plebaniach i nic ich nie interesuje.

Pis rozwalił kościół,papieża

Pis rozwalił kościół,papieża (za komuny i PO było więcej ludzi w kościołach) pis narobił wysoką inflację to teraz rząd powinien dołożyć około 500 zł do emerytury aby pokryć inflację.Tego nie był nawet za komuny.

Dziś PRIMA APRILIS więdz to

Dziś PRIMA APRILIS więdz to chyba nie prawda że było tak mało wiernych na marszu w obronie JP2.

T9bie tommi narobił ktoś do

T9bie tommi narobił ktoś do tego kartona który masz na szyi A o inflacji nie masz pojęcia zapraszam do demonkratycznego zachodu tam dostaniesz wolność i inflację 2 pomidory na osobę i to samo inne warzywa  o cenie nie wspomnę A o inflacji się nie wypowiadaj  bo się osmiszasz.  

Za ataki na Jana Pawła II 

Za ataki na Jana Pawła II  levactwo dostanie taka levatywe w wyborach że przypomni im się słynne dzieło O obrotach stref niemieckich.

Barany dorwały się do

Barany dorwały się do klawiatury

Hulajnogą na marszu to wiele

Hulajnogą na marszu to wiele tłumaczy. To jest dobry pomysł na procesje, drogi wielkopiątkowe, czy też pielgrzymki. Jest XXI wiek. Takie średniowiecze połączone z gadżetami. 

O zmarłych mowi się dobrze

O zmarłych mowi się dobrze albo wcale.

Litości,co się z Wami dzieje?

Litości,co się z Wami dzieje? Niech każdy robi co chce. Zobaczcie ile nienawisci w tych komentarzach. Czy to katolik czy nie, nie ma różnicy. 

Koscioł i wiara przetrwał

Koscioł i wiara przetrwał stulecia spokojnie przetrwa i wasze komentarze. Zaczynamy Wielki tydzien, wszystkiego dobrego

A gdzie podkładacze psich

A gdzie podkładacze psich gowien pod kościołem  nie napiszą nic tresciwego czy jeszcze do końca nie obejrzeli  całej prawdy całą dobę?

Ręce precz ubecy i komuchy od

Ręce precz ubecy i komuchy od Jana Pawła!!!!!!!

Na jesieni opozycja zbierze

Na jesieni opozycja zbierze to co zasiala. 

Hipokryzja pissiorów: jak

Hipokryzja pissiorów: jak atakować Wałęsę to akta SB są OK, jak akta SB są na Wojtyłę to już są be.

Tępaku na Bolka są kwity

Tępaku na Bolka są kwity podpisane przez niego własnoręcznie  są dokumenty z jego podpisami badane przez grafologow na Jana Pawła II nie ma zadnych kwitow tylko paszkwile pisane na zlecenie komuny bo to nasz Papież zwalczyl komune w tamtyn czasie w calej europie

Mamy wolność, niech ludzie

Mamy wolność, niech ludzie manifestują swoje przekonania, liczę, że wkońcu zbuntują się i tłumnie pójdą na wybory, zagłosują na kogoś nowego a nie pis,po czy lewice. Ludzie młodzi mają dość wypalonych  polityków emerytów nie rozumiejących młodego pokolenia. 

Ludzie młodzi nie potrafią

Ludzie młodzi nie potrafią przede wszystkim   odcedzić ziarna od plew zajęci swoimi nowinkami technicznymi ,i ksztaltowani na Internecie A żeby  odcedzić ziarna od plew potrzebna jest WIEDZA I TO HISTORYCZNA oraz powrót do korzeni A tu już wypada słabo.   

A na kogo Panie Kamilu na

A na kogo Panie Kamilu na kogoś ze zmienionym nazwiskiem kogoś kogo dziadka Stalin wysłał do Polski na tankach..Bez obrazy Ale wy mlodzi nie wiecie w jakiej rzeczywistości się obracacie i oni to wiedzą 

Marsze poparcia dla Jana

Marsze poparcia dla Jana Pawła II  odbywają sie w całej europe mówi wam to coś ,podatni na manipulacje pelikany

Skoro ten Wojtyła był taki

Skoro ten Wojtyła był taki super to czemu nie wyrzucał pedofilii z kościoła tylko ich krył. Dziwne. Marsz w obronie kogoś kto przenosił gwałcicieli do innych parafii. 

Ty patrz kogo ty kryjesz żeby

Ty patrz kogo ty kryjesz żeby czasami nie okazało się że ma rogi. Dowody ? Nie ma ,a zapomniałem przecież w twalenie ci powiedzieli A Ty leming łykajacy jak pelikan uwierzyłeś.

Księża to beton. Najlepszym

Księża to beton. Najlepszym przykładem rekolekcje w Toruniu i brak reakcji na to co się tam działo na ich oczach 

To w końcu można gwałcić czy

To w końcu można gwałcić czy nie bo ja już nie wiem.

2 tys lat wiary ale już w

2 tys lat wiary ale już w większości krajów Europy kościoły to historia burzą lub sąpo nich  teatry sklepy dyskoteki i czas na nasz kraj przychodzi..oby nie szybko.

Manifest który popiera

Manifest który popiera pedofilię,żenada wstyd i hańba…

…kult Jasia,to Wy ciemny naród, który wyruszył na te maskaradę,wyniesliscie osobę, która godziła się na krzywdzenie bezbronnych dzieci…na ołtarze i nazywacie go świętym…czas na pobudkę,bo to ówczesna władza Was karmi tymi banialukami ,jaki to on Święty nie był…następny kto..do Watykanu?…ten krwiopijca z Torunia?

Ta historia zatoczy koło jak

Ta historia zatoczy koło jak każde A kraje zachodu bez chrześcijaństwa legna w gruzach i już się to rozpoczyna powoli.Mamona jest zguba

Widać po komentarzach że

Widać po komentarzach że nienawiść kwitnie.

Jeszcze kilkanaście lat temu było inaczej.

Czyja to wina że naród tak podzielony?

Czyja?.Jesteś ślepy czy

Czyja?.Jesteś ślepy czy głuchy. 95%mendiów sprzedanych obcemu kapitalowi i teraz pytanie za 1000 punktów czyj interes reprezentują. Niemcy 97% kapitał niemiecki .Polska jedyne Państwo które opchnelo swoje media obcym.

W Swieciu od 30 do 70

W Swieciu od 30 do 70 uczestnikow marszu i chyba żadnego księdza, bo wstydzą się panów z kółka różańcowego. W Poznaniu arcybiskup Gadecki nie zgodził się na marsz pomijajacy ofiary pedofilii ukrywanej w kościele – organizatorami bylo małżeństwo katechetow, którzy mieli poparcie kiboli poznańskich. Na tych konkretnych przykładach widać, ze przy kościele katolickim zostają już tylko fanatycy religijni, kibole (z konfederacją na czele) oraz pisowcy ale tym ostatnim zabrakło odwagi na udział w tym wsydliwym wydarzeniu. Wiara i wierzący pozostaną ale PiS niszczy wszystko jak tsunami.

Źle to świadczy o świętym lub

Źle to świadczy o świętym lub o tych co go świętym ogłosili, że trzeba teraz tej świętości bronić.

Dziwny to kraj w którym zamiast manifestować w obronie skrzywdzonych, niewinnych dzieci, manifestuje się w obronie tych co tą zbrodnię ukrywali.

Dziwny to kraj w ktorym

Dziwny to kraj w ktorym zmanipulowany Polak okkrzykniety przez levacki zdeprawowany zachód europejczykiem atakuje swojego krajana wiekiego Patriote Papierza Jana Pawła II  majacego uznanie na calym świecie na podstawie klamliwych paszkwili  pisanych i opłacanych przez lvdzi wywodzących się z komuszego systemu,

Podobno jakiś rudy owczarek

Podobno jakiś rudy owczarek niemiecki pałęta się  po Polsce, odłowić smierdziela.

Czy teraz wszystko co sie

Czy teraz wszystko co sie dzieje w Polsce jest polaczone z polityka? Kazdy komentarz to PiS i PO. Obojętnie co sie dzieje. 

Kiedyś starzy mądrzy ludzie

Kiedyś starzy mądrzy ludzie mieli takie powiedzenie: „nie ruszaj gówna bo będzie śmierdziało”, i tu mamy przypadek nie stosowania się do tego powiedzenia. Gdy opublikowano dokument, oglądalność była mierna, po takim działaniu, w postaci głupiego pilnowania pomników, czy też wszelkiego marszu, oglądalność szybko wzrasta, bo nawet ci co nigdy by tego nie oglądali, teraz z ciekawości będą oglądać.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo