Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przez parę miesięcy będzie spory problem z parkowaniem przy Nowym Szpitalu

W poniedziałek rozpocznie się budowa nowego parkingu oraz modernizacja chodników i dróg przy Nowym Szpitalu w Świeciu. Będzie się to wiązało z utudnieniami dla kierowców. 

Udostępnij
nowy-parkin-szpital

Brak wolnych miejsc parkingowych w obrębie Nowego Szpitala to już stała bolączka. Nic w tym dziwnego, zważywszy na fakt, że w czasach, gdy budowano lecznicę, posiadaczy samochodów było znacznie mniej niż obecnie.

Problemu nie rozwiązał nawet powstały kilka lat temu plac w sąsiedztwie lądowiska dla śmigłowców.

Kolejna inwestycja, którą zamierza zrealizować powiat, ma przynieść wyraźną poprawę.

Niedawno rozstrzygnięto przetarg na budowę nowego parkingu, co umożliwi podjęcie dalszych kroków związanych z realizacją tej inwestycji, która obejmuje jeszcze dwa inne przedsięwzięcia.

- Jednym z nich jest budowa wyjazdu ze starego parkingu na rondo na ul. Wojska Polskiego - wyjaśnia Józef Gawrych, kierownik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Świeciu. - Drugie zadanie wiąże się z budową drogi awaryjnej do miejsca, gdzie w przyszłości miałaby stanąć komenda policji.

Najważniejszym elementem zaplanowanych zmian w obrębie szpitala będzie jednak nowy parking na 64 miejsca. Ma być on zlokalizowany w sąsiedztwie hydroforni na tyłach głównego budynku lecznicy.

Prace mają ruszyć w najbliższy poniedziałek. To oznacza spore utrudnienia. Część dróg zostanie wyłączonych z ruchu. Tego nie da się uniknąć.

Inwestycję za blisko 2,2 mln zł realizuje firma Unitrak. Pierwotnie zakładano, że zadanie to pochłonie mniej pieniędzy, ale przetarg rozwiał złudzenia.

- Radni uznali, że lepszym rozwiązaniem będzie dołożenie brakującej kwoty z budżetu powiatu niż czekanie na to, co przyniesie następny przetarg - mówi Józef Gawrych.

Inwestycja w 78 proc., a nie jak zakładano wcześniej w 95 proc., zostanie zrealizowana ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Prace mają potrwać do końca sierpnia.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Xxx

  11 maja 2022 17:49

  No wkoncu będzie nowy parking

  No wkoncu będzie nowy parking…

 2. Mieszkaniec

  11 maja 2022 21:00

  Ten szpital powinni zamknąć

  Ten szpital powinni zamknąć albo wyrzucić cały zarząd. To jest kpina żeby w weekend w szpitalu nie było lekarza pierwszego kontaktu bo ma wizytę prywatną a nawet jak jest to nie przyjmuje. Ludzie czekają po kilka godzin aż łaskawie lekarz go przyjmie. Sam miałem taką sytuację w ten weekend i szybciej było mi pojechać do Grudziądza, zostać zbadanym i wrócić a kolejka w świeckim nawet nie drgnęła do przodu. To samo z lekarzami dziecięcymi człowiek potrzebuje porady a tutaj w szpitalu nikogo nie ma i radź sobie człowieku na własną rękę.

  Sądzę, że media i ludzie powinni zacząć nagłaśniać takie problemy, a może nasze starostwo się obudzi, i zacznie robić porządek. 

  • Biegacz

   12 maja 2022 09:56

   Proponuję zwrócić się do

   Proponuję zwrócić się do radnego Woźniak. Jest w radzie tego szpitala za co bierze niemałe pieniądze.

 3. Obserwator

  11 maja 2022 21:11

  Jak ta inwestycja będzie

  Jak ta inwestycja będzie prowadzona jak ronda w przechowie to już współczuję  dla wszystkich z powiatu życzmy sobie zdrowia bo nawet ten parking nie uzdrowi tej chorej instytucji. Pamiętajcie jak pilnie to Chełmno jak poważne to Grudziądz  Bydgoszcz

 4. pawel

  11 maja 2022 21:32

  mam pomysl przekopcie to cale

  mam pomysl przekopcie to cale miasto zrobcie wszedzie remont juz teraz tym miastem idzie ledwie przejecac.a to przechowo to juz wisienka na torcie nieudolnosci wladz. psychiatryk

  • Zdziwiony

   12 maja 2022 09:02

   Bzdura. Po to robią te

   Bzdura. Po to robią te inwestycje, żeby jak to ująłeś, szło przejechać przez miasto. W Przechowie w godzinach szczytu, zwłaszcza jak rusza korporacja, wyjazd ze Sportowej, Wodnej, spod Biedronki w lewo to były ekstremalne przeżycia. Zwłaszcza przy znanej uprzejmości i kulturze kierowców.

 5. BELZEBUB

  12 maja 2022 09:22

  Bardzo chcę wierzyć starej

  Bardzo chcę wierzyć starej prawdzie, będzie ciężko żeby było lepiej. Przy obecnym natężenie ruchu, a będzie jeszcze większy, i tak jeszcze można z nerwami na wodzy wytrzymać. Wszystkim kierowcom powinno włączyć się myślenie i może wreszcie wróci kultura wśród kierujących. Stosowanie pewnych nie zapisanych w prawie uprzejmości naprawdę ułatwia życie, oszczędza czas i nerwy.

 6. Kierowca

  13 maja 2022 14:22

  Żaden problem. Przyzwyczajeni

  Żaden problem. Przyzwyczajeni w tym mieście do braku miejsc postojowych i takich gdzie nie można nawet na 5 minut zaparkowac bez oplaty

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama