Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przez ponad dwa tygodnie w Świeciu może być wyczuwalny lekki "smrodek"

Mondi zaplanowało pod koniec sierpnia i we wrześniu prace koserwacyjne i remontowe. Może sie to wiązać z pewnymi uciązliwościami dla mieszkańców Świecia i okolic.

Udostępnij
swiecie_z_lotu_ptaka_dron_-_kopia

REKLAMA

Reklama
Reklama

Jak już informowaliśmy, od 30 do 31 sierpnia w godz. 8.00-19.00 Mondi Świecie S.A. planuje wykonanie czyszczenia rurociągów, co może powodować okresowe generowanie hałasu na wysokim poziomie.

Z kolei od 5 do 21 września będzie trwał planowy, coroczny postój remontowy zakładu. Może się to również wiązać z generowaniem hałasu i dodatkowo z uciążliwościami zapachowymi.
REKLAMA
Prowadzone prace będą rutynowe dla tego rodzaju postoju i w niczym nie będą odbiegały od standardowych, wykonywanych we wcześniejszych latach. Przepraszamy za niedogodności
– informuje Mondi Świecie S.A.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (33)

  1. Tadeusz

    30 sierpnia 2021 09:40

    Przecież takie filtry niby są

    Przecież takie filtry niby są że już nie śmierdzi..

    • Pracownik

      30 sierpnia 2021 15:34

      Te „filtry”, Dzbanie będą

      Te „filtry”, Dzbanie będą właśnie odstawione do postoju. O czym jest ten artykuł? Pomysł trochę..  

      • Tadzin

        30 sierpnia 2021 16:08

        Odstawiony to ty jesteś

        Odstawiony to ty jesteś palancie bez szkoły

  2. Andszej

    30 sierpnia 2021 09:46

    Znowu to chemitrails będzie

    Znowu to chemitrails będzie roznoszone. Gdyby nie te czipy to by covida nie bylo. 

  3. Pracownik

    30 sierpnia 2021 09:54

    Ostatnio tam szłem i tak

    Ostatnio tam szłem i tak śmierdziało żem omdlał i padłem, a miałem portfel  i hułałeja i żule mogli mnie okraść, ale one też zamdlali bo smrodu nie wytrzymali, i żem ibudził się w szpitalu na ojomie, a ten żul palił moje fajki na balkonie, i żem niewytrzymał i tego żuła kopnął, a on mi oddał, i pojechalim na policie , a tam dostałem wspólny areszt, i on zrobił kupę, i żem tego niewytrzymał, i żem zemdlał, a potem …się obudziłem w łóżku z kupą w majtach , o 5.56…o jak fajnie nie muszę iść do pracy w Mondi , mam urlop bo jest planowy postój

    • Wydawca

      30 sierpnia 2021 10:25

      Jak niebyło sieci zapewne

      Jak niebyło sieci zapewne pisałeś pamiętnik,chłopie daj te zapiski wydam w formie wspomnień. To będzie książka roku lub wszechczasów.

    • Rafi

      30 sierpnia 2021 10:36

      Głamzdwo. Na JOJOMie sje nje

      Głamzdwo. Na JOJOMie sje nje dozdanierz u naz w miezdzie 

    • Tych

      31 sierpnia 2021 06:35

      A

      A

  4. Gosc

    30 sierpnia 2021 11:09

    W Świeciu jebie bez przerwy

    W Świeciu jebie bez przerwy

    • Rita

      30 sierpnia 2021 11:19

      To się umyj

      To się umyj

  5. Wamp

    30 sierpnia 2021 12:01

    Jednego dnia piszecie że

    Jednego dnia piszecie że lekki hałasik potem lekki smrodek dzień w dzień utrudnienia w ruchu poprostu już za wczasu nie chcecie by ludzie do was dzwonili i pisali 

  6. Do redakcji

    30 sierpnia 2021 12:26

    Nie dało rady zablokować

    Nie dało rady zablokować wpisywania komentarzy pod tym artykułem??? 

    Teraz musimy się wstydzić za te …

    Ach szkoda gadać!

  7. Anonim

    30 sierpnia 2021 13:26

    Miasto smrodu! Jakoś w

    Miasto smrodu! Jakoś w Kwidzynie tak nie śmierdzi 

    • XDD

      31 sierpnia 2021 02:08

      Nie. Tam capi. Nie

      Nie. Tam capi. Nie wspominając już o doznaniach na samym zakładzie.

  8. psycho

    30 sierpnia 2021 14:27

    Po co takie zdrobnienia

    Po co takie zdrobnienia „smrodek”? Co to za gwara? Będziecie mówić MONDIUNIO? Takie zdrobnienia oznaczają brak szacunku dla czytelnika i brak dojrzałości wypowiedzi. Skoro chcecie umniejszyć problem to po co w ogóle o tym pisać.

    • brawo

      30 sierpnia 2021 15:50

      zgadzam się

      zgadzam się

  9. eustachy

    30 sierpnia 2021 15:41

    Zagraniczna firma ktora moze

    Zagraniczna firma ktora moze wypuszczac do atmosfery co chce bo czy ktos sprawdza co wychodzi z komina tego zakladu. A drugim biegunie szary kowalski ktory w piecu nie moze palic drewnem weglem ekogroszkiem.Bo zanieszczyszcza srodowisko.Za to moze sie ogrzac gazem ktory w przyszlym roku ma byc drozszy o 60%.Zagraniczny zaklad nic nie musi i nikt na niego nie donosi. 

    • Anonyme

      30 sierpnia 2021 18:20

      O właśnie w samo sedno!   To

      O właśnie w samo sedno!   To co oni wypuszczają  z tych kominów to pewnie dopiero  hardcore dla planety  i dla nas.  A potem się ludzie dziwią co się dzieje z tym światem, czemu tyle burz huraganów trzesien ziemi i zjawisk które nie sprzyjają człowiekowi 

      Człowiek nie sprzyja planecie to planeta nie sprzyja człowiekowi 

      ,,zielone płuca planety” spłonęły przez człowieka, karma wraca a to dopiero początek  zeby na greenlandi byla temperatura +0,5 stopnia i padał deszcz    

      Ziemia nas ostrzega a my te ostrzeżenia mamy w dupie jak jebnie to konkretnie pozamiata 

      • Anonyme

        30 sierpnia 2021 18:37

        A to ze Ida  uderza w zatokę

        A to ze Ida  uderza w zatokę meksykańska, tez nie dziwi skoro kilka lat temu doszło tam do explozji  platformy wiertniczej  

        To była największa katastrofa ekogiczna w historii USA 

        TO JEST KARMA 🙂 

    • Xxx

      30 sierpnia 2021 21:10

      Dzbany durne… gdybyście

      Dzbany durne… gdybyście choć trochę się uczyli, to byście wiedzieli, że zgodnie z ich procesami z większości tych „kominów” leci para wodna… 

      • Djcjg

        31 sierpnia 2021 18:23

        Śmierdząca para wodna 🙂 

        Śmierdząca para wodna 🙂  dzbanie jebany xd

        • Xxx

          31 sierpnia 2021 21:05

          Smród jest z istniejącej

          Smród jest z istniejącej oczyszczalni, wypierdku wielbłąda 

    • XDD

      31 sierpnia 2021 02:10

      Ta zagraniczna firma trzyma

      Ta zagraniczna firma trzyma się dużo poniżej norm i dba o ekologię dużo mocniej niż wymagają przepisy, by mieć niezależne certyfikaty, których wymagają jej klienci. Porownywanie tego do Januszy palących śmieciami to spora ignorancja.

  10. Xxx

    30 sierpnia 2021 15:45

    Poziom komentarzy powala;))

    Poziom komentarzy powala;))

    • komentator

      30 sierpnia 2021 15:48

      to po co czytasz

      to po co czytasz

  11. Użytkownik

    30 sierpnia 2021 17:25

    Gdy tylko wiatr skręci na

    Gdy tylko wiatr skręci na południowo – zachodni ciągle śmierdzi

    I to nie lekki smrodek a smród! 

  12. Anonyme

    30 sierpnia 2021 18:00

    Trują nas trują nas trują nas

    Trują nas trują nas trują nas  

        A potem się dziwią ze jakieś covidy  mutanty chuje muje wszystko idzie w atmosferę, wszystko idzie  w nasze płuca 😉 

  13. Debil

    30 sierpnia 2021 18:48

    Mam marzenie aby w przechowie

    Mam marzenie aby w przechowie lub wogole w Świeciu powstała sieć czujników monitorujących powietrze. Wtedy się dowiemy co to za „smrodek” 

    • Mały

      30 sierpnia 2021 20:16

      Wierzysz w  cuda. Ktoś ma

      Wierzysz w  cuda. Ktoś ma duży interes by tych czujników nie było w Świeciu nir ważne zdrowie ludzi waźne że zakład nabija kabze i produkuje PKB

  14. A

    31 sierpnia 2021 14:59

    Dzień jak co dzień w Świeciu

    Dzień jak co dzień w Świeciu

  15. Komunikat

    31 sierpnia 2021 17:29

    jakby przedszkolak wydał

    jakby przedszkolak wydał

    • xxx

      31 sierpnia 2021 22:38

      Bo jest skierowany do ludzi

      Bo jest skierowany do ludzi prostych, niewykształconych, niepiśmiennych.

  16. emerytowany

    1 września 2021 14:25

    w postoju maszyny chyba stoją

    w postoju maszyny chyba stoją to hałasu nie powinno być wcale