Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przez ponad trzy godziny strażacy gasili pożar stodoły [zdjęcia]

W czwartek tuż po południu strażacy dostali wezwanie do pożaru stodoły w Warlubiu.

Udostępnij
242531977_1348670962201725_2147628037936325218_n

REKLAMA

Informacja o pożarze dotarła do komendy powiatowej o godz. 12.26.

- Na miejsce zadysponowano siedem zastępów, w tym trzy państwowej straży i cztery OSP – informuje mł. asp. Tomasz Gliniecki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Płonęła murowana stodoła kryta eternitem o powierzchni około 200 m kw. przy ul. Zawadzkiej w Warlubiu. Zniszczeniu uległa połowa dachu oraz wewnątrz słoma i przyczepa, znajdujące się wewnątrz budynku.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było podpalenie. Straty oszacowano wstępnie na 30 tys. zł.

Strażacy zakończyli działania tuż przed godz. 16.00. W akcji, oprócz państwowej straży, brały udział zastępy OSP Warlubie, Wielki Komorsk, Nowe i Krusze.
REKLAMA

REKLAMA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama