Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Przygotujcie się na utrudnienia w Przysiersku na trasie Świecie-Tuchola

W drugiej połowie lipca świeckie PBDiM rozpocznie przebudowę ulicy Tucholskiej w Przysiersku (gmina Bukowiec) stanowiącej odcinek drogi wojewódzkiej nr 240. Czas trochę niefortunny, bo w okresie letnim to popularna trasa nad morze.

Udostępnij
droga-przysiersk

REKLAMA

Wykonawca inwestycji Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia czeka na przekazanie placu budowy. Prawdopodobnie przystąpienie do prac stanie się możliwe w przyszłym tygodniu.

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, jezdnia będzie wzmocniona specjalną siatką, na której zostaną ułożone trzy warstwy asfaltu. Powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Uzupełnione zostaną również pobocza, a trasa zyska nowe oznakowanie poziome. Koszt remontu kilometrowego odcinka wyniesie około 1,2 mln zł.  
REKLAMA

- Z informacji uzyskanych od wykonawcy wynika, że nie będzie potrzeby organizowania kłopotliwych objazdów - mówi Wojciech Kulikowski, sekretarz gminy Bukowiec. - Ruch ma się odbywać wahadłowo.

Przebudowa powinna się zakończyć pod koniec sierpnia. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla tych, którzy zaplanowali wakacje nad Bałtykiem. W weekendy ruch na tym odcinku wzrasta niemal dwukrotnie. Trzeba więc liczyć się z korkami po wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Ucieszony

  8 lipca 2020 15:31

  Tylko u nas tak się robi że

  Tylko u nas tak się robi że PDiM mogą pracować 8h i nikomu to nieprzeszkadza zaczynając od 8 A o 16 żywej duszy nie widać na remontowanych odcinkach. A ludzie niech stoją w kilometrowych korkach bo przecież wszędzie długo robota schodzi 

  • Jacy

   8 lipca 2020 16:13

   A ty jak idziesz do roboty to

   A ty jak idziesz do roboty to na 20godzin ???

   • Ehh

    8 lipca 2020 16:18

    a ty słyszałeś kiedyś o

    a ty słyszałeś kiedyś o systemie zmianowym? 

    • Bob

     8 lipca 2020 21:45

     A może brakuje rąk do pracy,

     A może brakuje rąk do pracy, albo firmy nie stać na zatrudnienie dodatkowej kadry? 

     • Ona

      9 lipca 2020 01:00

      Co by się nie działo, co by

      Co by się nie działo, co by nie robili to się znajdzie taki, co nikt mu nie dogodzi masakra . Masz pewnie kupę kasy siedzisz w domku to daj chłopca kasy to będą robić po 12godzin zmianowo i będzie chwilą moment zrobiono. A tak serio ogarnąć się proszę 

 2. Rozsądek

  8 lipca 2020 22:58

  Z S5 męczymy się kilka lat,

  Z S5 męczymy się kilka lat, to kilka tygodni z drobnymi utrudnieniami na DW 240 wytrzymamy. Ważne że są nowe inwestycje!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama