Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przyjechali poszaleć na motocyklach. Grozi im 30 tysięcy złotych grzywny

Policja popsuła zabawę czterem "crossowcom", którzy postanowili sobie poszaleć w przedświąteczną sobotę. Najmłodszy z nich miał 16, a najstarszy 38 lat.

Udostępnij
122111725_s

W sobotę 16 kwietnia świecka drogówka zatrzymała w Michalu (gmina Dragacz) czterech kierowców w wieku 16, 18, 27 i 38 lat, poruszających się motocyklami crossowymi.

- Żaden z nich nie miał wymaganego prawa jazdy kategorii A. Poza tym pojazdy nie były dopuszczone do ruchu – mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Czterej kierowcy, którzy przyjechali „pocrossować” po drogach i bezdrożach powiatu świeckiego, to mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego.

Reklama
Reklama

Najmłodszy z nich będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich, wobec pozostałych policjanci sporządzili wnioski o ukaranie do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Świeciu.

- Od 1 stycznia sprawcy takich wykroczeń są znacznie surowiej traktowani przez prawo. Policjant nie nakłada już mandatu, tylko kieruje wniosek o ukaranie. Sąd rozpoznający sprawę może natomiast skazać obwinionego na grzywnę w wysokości do 30 tys. zł – przypomina Joanna Tarkowska.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy zakaz prowadzenia pojazdu na okres do 3 lat. Jeśli w czasie obowiązywania zakazu ponownie wsiądzie on za kierownicę, popełni tym samym przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania skuterem, którego pojemność nie przekracza 125 cm sześc. Prowadzenie pojazdu o większej pojemności wymaga prawa jazdy kategorii A.

- Wciąż zdarzają się osoby, którym się wydaje, że ich „umiejętności” nabyte często podczas jazdy po podwórkach czy leśnych ścieżkach, wystarczą do kierowania motocyklami, które w kilka sekund osiągają prędkość powyżej 100 km na godzinę – zwraca uwagę rzeczniczka świeckiej policji.

Wobec osoby prowadzącej bez odpowiednich uprawnień, która spowoduje kolizję lub wypadek, ubezpieczyciel pojazdu może wszcząć tzw. roszczenie regresowe. Skutkuje to tym, że sprawca będzie musiał zwrócić firmie ubezpieczeniowej całą kwotę wypłaconą z tytułu OC.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Policja! Brać się za

Brawo Policja! Brać się za tych szaleńców na pierdzących kosiarkach na kołach, od których jedynie głowa boli jak przejeżdżają i zieleń zniszczona w lasach.

Racja… wielotysięczne

Racja… wielotysięczne mandaty i konfiskaty tych quadów i innych kosiarek…

BRAWO POLICJA!! To trwało już

BRAWO POLICJA!! To trwało już jakiś czas, także w niedziele nie było spokoju, no proszę przyjeżdżali nawet z dalszych powiatów żeby poszaleć w Michalu ,oby tak dalej wyłapywać i karać!

Teraz weźcie się za tych co

Teraz weźcie się za tych co jeżdżą w sulnowku i po parowie!!! Co tydzień w weekend tam wariują!

Gonić dziadów!!!

Gonić dziadów!!!

I za tych świeckich

I za tych świeckich pseudobiznesmenów na Quadach co jeżdżą po parowach i lasach 

Wziąć się za tych, co jeżdżą

Wziąć się za tych, co jeżdżą po lasach w Kozłowie i Sulnówku, pilnować tego dzikiego przejazdu na pseudocrosowisko , co z tego że stoi tam tabliczka, te motocykle nie są dopuszczone do ruchu po drogach publicznych i nie mają prawa tamtędy przejeżdżać. 

Wyrwa też zaorana przez tych

Wyrwa też zaorana przez tych idiotów.

Obowiazkowo 30 tysiecy nie

Obowiazkowo 30 tysiecy nie odpuszczac tym pokraka !!

Każdej niedzieli jacyś idioci

Każdej niedzieli jacyś idioci jeżdżą qadami po parowie… jadą przez Biechowo do Plewna i tam szaleją. Karać, jeszcze raz karać! Mają cross w Sulnówku i tam niech szaleją sobie ile chcą.

Karać tych gnojków…

Karać tych gnojków… przyrodę traktują jak własny folwark…banda oszołomów

Tak najlepiej byłoby chlac

Tak najlepiej byłoby chlac piwo lub wódę i siedzieć cały weekend przed telewizorem , jak przypuszczam robi wielu przedmowców którzy się wypowiedzieli . Ludzie przecież wszystko idzie pogodzić nie zabijajcie niczyjej pasji.

Gdybyś jeden z drugim dostał

Gdybyś jeden z drugim dostał pałą po garbie już byście tak psom nie kibicowali rodzinka przyjechała sobie pojeździć a wy ich karcie jakby kogoś zabili…… Żenada… rozumiem gdyby orali komuś zboże czy jeździli komuś po podwórku a nie wypad na motorach  a wam wszystkim z zazdrości powinny zwieracze popuszczać!!! 

I po co te nerwy??? Przede

I po co te nerwy??? Przede wszystkim nie ,,psy” a policja i po garbach nikt tu nie dostaje. Trzeba czytac ze zrozumieniem- jeśli się nie ma uprawnien na pojazd i nie jest on dopuszczony do ruchu a mimo to robi się ,,wypad rodznny ” to ponosi się karę, proste a policja wykonuje swoją pracę. 

Bo kibicują jakby Lewandowski

Bo kibicują jakby Lewandowski strzelił w ostatniej minucie bramkę, gdzie mają ci ludzie jeździć nigdzie nie wolno ile możesz jeździć po jednym torze tu nie chodzi tylko o tor ale zwiedzanie i cieszenie się z jazdy ale tego i tak połowa nie zrozumie to trzeba mieć we krwi nie tylko enduro czy ścig zarejestrowany opłacony i oczywiście z prawem jazdy daje tyle frajdy co full cross ale trzeba się liczyć z odpowiedzialnością… 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama