Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Rachunek sumienia". Wójt gminy Warlubie rozliczył się ze swojej pracy

Wójt Eugeniusz Kłopotek przygotował raport, w którym szczegółowo rozlicza się z mieszkańcami gminy Warlubie z realizacji wyborczych deklaracji. 

Udostępnij
klopotek-234

REKLAMA

Dokument składa się z ośmiu rozdziałów. Każdy z nich traktuje o innej sferze inwestycji lub działalności wójta, który zastąpił swojego poprzednika w niekorzystnych okolicznościach.

Reklama
Reklama

Poprzedni wójt, Krzysztof Michalak, pozostawił po sobie nie tylko złe wspomnienie u większości mieszkańców, ale też masę problemów, z którymi musiał uporać się Eugeniusz Kłopotek (a przed nim zarządca komisaryczny gminy Anna Ośko).
REKLAMA

Jako jeden z największych sukcesów swojej krótkiej kadencji wójt przedstawia zakończenie sporu z firmą Prasbet. Chodziło o odszkodowanie za niezrealizowany park przemysłowy w Płochocinie. Ugoda została wyceniona na 946 tys. zł.

Reklama
Reklama

Szkoda, że Eugeniusz Kłopotek nie podaje, ile w ciągu tych wszystkich lat gmina wydała na wynagrodzenia prawników reprezentujących ją w sądach. Zapewne suma byłaby pokaźna.

Wszystko wskazuje na to, że pozytywnego finału doczekała się też nieszczęsna budowa hali sportowej. Obecnie gmina czeka na opinię straży pożarnej i sanepidu. Jeśli będą pozytywne, to wystąpi z wnioskiem do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świeciu o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Stanie się to ponad rok po terminie.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Jedną z ważniejszych pozycji w raporcie są drogi. Udało się przebudować odcinki: Kurzejewo - Komorsk, w Bzowie i w Kruszach. W trakcie projektowania są ulice Aleksandra, Prądki, Nowomostowa w Wielkim Komorsku.

Zdaniem Eugeniusza Kłopotka poprawia się też sytuacja w zakresie budowy wodociągów i kanalizacji. W 2021 r. 10 gospodarstw indywidualnych przystąpiło do programu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, uzyskując łącznie 44,6 tys. zł wsparcia. 

Do końca czerwca 2022 r. ma być rozbudowana kanalizacja na ulicach Zawadzkiej i Wybudowania Nowskie. Umowa z wykonawcą jest już podpisana.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W trakcie projektowania i uzgadniania z mieszkańcami są ul. Aleksandra, Prądki, fragment ul. Grudziądzkiej w Wielkim Komorsku oraz kanalizacja w Bzowie i Wielkim Komorsku.

Z ważnych celów społecznych niewątpliwie na uwagę zasługują: budowa nowego przedszkola, zakup autobusu szkolnego, przygotowanie projektów boisk wielofunkcyjnych w Lipinkach i Wielkim Komorsku.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Sprawami zawartmi w raporcie, które niewątpliwie interesują mieszkańców są również podpisanie porozumienie z PKP, na mocy którego od września 2021 r. gmina ponownie dzierżawi budynek. Dotychczasowi lokatorzy mają nowe umowy najmu lokali mieszkalnych.

Oprócz tego zawarto umowy dzierżawy na okres 13 lat (2022-2034) z właścicielem działki w Wielkim Komorsku. Na gruncie mają być zlokalizowane parking, plac zabaw i mini park.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij
80 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

I to jest wójt!!! Brawo panie

I to jest wójt!!! Brawo panie Eugeniuszu!!!!! Murem za panem.

Super pomysł z takim

Super pomysł z takim rozliczeniem jednak większość z tych punktów to rzeczy zapoczątkowane przez Panią Annę Ośko, przez nią zdobyte dotacje i to jej należą się gratulacje i podziękowania. A co do ugody super tylko kto poniesie konsekwencje za te zmarnowane pieniądze publiczne? 

Chłopie najpierw rozlicz

Chłopie najpierw rozlicz Michalaka i radnych gospodarnej i wtedy napisz raport. 

Reklama

Ten jego niby największy

Ten jego niby największy sukces to największa porażka, wydać gminne pieniądze, żeby pozbyć się problemu .

A rozliczyć gospodarną gminę

A rozliczyć gospodarną gminę za budowę Parku Przemysłowego Pan zapomniał. 

Dlaczego tak szczegółowo nie

Dlaczego tak szczegółowo nie rozliczył Pan budowy hali sportowej .Zapłacił wykonawcy i myśli że po problemie. 

Reklama

Prawie wszystko w trakcie .

Prawie wszystko w trakcie .

Co z politycznym atakiem na

Co z politycznym atakiem na jedyną ozdobę świąteczną w Warlubiu. 

Bardzo się Pan zaangażował czy coś wiadomo to takie ważne?

Wójcie jak nie chcesz

Wójcie jak nie chcesz odzyskać naszych pieniędzy to z własnej kieszeni wyrównaj tą stratę A jak nie to do ustąp z fotela Wójta bo się nie nadajesz

Reklama

Wszystko robi po latwiznie

Wszystko robi po latwiznie aby nie było problemu on ma na godne życie,  reszta co tam.

Paplanina partyjniacka nie

Paplanina partyjniacka nie raport.

Tym zajmowała się  Pani Osko 

Tym zajmowała się  Pani Osko  co pa zrobił ?

Reklama

Kto to łyknie ?

Kto to łyknie ?

Wysoka emerytura plus wysoka

Wysoka emerytura plus wysoka pensja, beztroskie życie i udaje że ciężko pracuje. Nawet nowy ład go nie dopadnie. 

Większość tych spraw

Większość tych spraw załatwiła pani Ania reszta jest w trakcie. Ogólnie marazm.Czy wiadomo kto rozłączył choinkę na skwerze?

Zgłosił Pan sprawę na policję?

Ile zapłaciła gmina za nie

Ile zapłaciła gmina za nie słuszne zwolnienie Pani z domu kultury jakoś się Pan nie pochwalił. 

Może żona niech na feysie napisze bo widzę brak tematów .

Ale nienawiść w tym Warlubiu,

Ale nienawiść w tym Warlubiu, ale nie ma się codziwić, To jest typowe działanie PiS-iorów.

Chwalić się tym, że trzeba

Chwalić się tym, że trzeba zaplacic bańkę za nieudolnosc pana kolegi michalaka i jego kolegow radnych? mozna by się tym chwalic, gdyby to szlo ze środków prywatnych, np od sponsorow, ale tutaj problem ”rozwiazuje” Pan ze srodków publicznych. Rozumiem, ze ich wydawanie to przyjemna czynnosc. Byc moze mieszkancy Warlubia widza to inaczej. Chociaz, czy oni maja wzrok, skoro przez lata wybierali takie nieudolne wladze? mam watpliwosc.

Rachunek sumienia ,słowa

Rachunek sumienia ,słowa trochę nadużyte. Zadania po części wykonane przez innych. Sprawozdanie , czyli kogo? 

No właśnie. Całe ZSL co to

No właśnie. Całe ZSL co to teraz się nazywa PSL. Tak jak Senyszyn PPS, Grodzki u Papieża, śmiech przez łzy.

Jakiego sumienia?

Jakiego sumienia?

Przypomni Pan sobie pierwszy dzień urzędowania, kogo Pan zwolnił bezpodstawnie i karę gmina zapłaciła?

Co za ludzie. Zawsze im zle

Co za ludzie. Zawsze im zle jak coś robi nie dobrze jak nic jeszcze gorzej. Pani Ośko jest w Dragaczu i nic i nikt tego nie zmieni. Brawo Panie Wójcie tak dalej oby na przód, ma Pan 100% mojego poparcia i wiekszości ludzi z gminy.!!!

I macie głupcy z Warlubia co

I macie głupcy z Warlubia co głosowaliście.na Kłopotka.  Kłopotek z waszych pieniędzy zapłacił złodziejski proceder Michalaka i zamiata wysztko pod dywan. Uczciwej Ośko nie chcieliście.

Kłopotek to kłopoty, żyje już

Kłopotek to kłopoty, żyje już ponad 60 lat i nic dobrego dla Polski razem z tym Pawlakiem nie zrobili. Bardziej szkodzili. 

Warlubiaki to stado matołów.

Warlubiaki to stado matołów. Nie zasługują na takiego fajnego i rozsądnego wójta. W tej gminie dobrze nie będzie przez zawiść jaka tam panuje 

Warlubiacy złodzieja wójta

Warlubiacy złodzieja wójta już mieliście , mieliście w PRL  – u naczelnika przywiezionego w czerwonej teczce ,który zarządzał waszymi pieniędzmi z niejaką Jankowską, teraz macie „wójta z partii z 2% poparciem emeryta z Przewodniczącą Rady niejaką Jankowsą. Nic innego jak Nowy Ład 

Może ktoś napisac ile zarabia

Może ktoś napisac ile zarabia nasz wójt?Bo w rozliczeniu dochodowym w BIP Warlubie nie ma żadnej kwoty z tytulu pensji.Co mnie zastanowilo,ze jego oszczędności to 6.000zl.Tyle ma wpisane.

*****    ***

*****    ***

Jak wy ludzie możecie

Jak wy ludzie możecie krytykować nowego Wójta skoro nie cały rok rzadzi?  Troche pokory !!!

Nowy Ład nadchodzi razem z

Nowy Ład nadchodzi razem z inflacją i pegazusem i innymi aferami a ciemnota z PIs dalej swoje !!!   Co za buraki !!! ha ha ha.

Eugen och Eugen cdn 

Eugen och Eugen cdn 

a on taki miastowy,gesi

a on taki miastowy,gesi chodowal ,,,,,

Coś słaby ten rachunek

Coś słaby ten rachunek sumienia. Rachunek powinien być szczery i prawdziwy. Zasługi to tutaj należą się też innym. Co to za sukces, że gmina musi zapłacić milion odszkodowania, czyli ktoś wyrządził szkodę, ale nie mieszkańcy -to dlaczego my płacimy.

Sukces to by był gdyby pan

Sukces to by był gdyby pan wskazał winnego.

Kłopotek to typowy

Kłopotek to typowy karierowicz. Do niczego sam nie doszedł tylko ślizga się po plecach innych i przypisuje sobie pracę innych ludzi. Dobrał się Michalakiem i Jankowską. 

Dziwne ,że nikt nie wspomina

Dziwne ,że nikt nie wspomina ciężkiej pracy Pana Łażewskiego ,który sprzątał ten bałagan po Ķłopotku i Jankowskiej. W tedy nie było pieniędzy z Unii. Był za uczciwy, a Warlubie potrzebowała złodzieja Michalaka i mają . Teraz znowu stary Kłopotek I Jankowska bo ktoś to musi ukryć ,,a wy Warlubiacy płaćcie.

Ktoś wcześniej pisał o

Ktoś wcześniej pisał o kompetencjach radnych. Otwórz rada gminy ma tutaj duże pole w zakresie sprawowania kontroli nad pracą wójta. To ona udziela absolutorium wójtowi. Zatwierdza sprawozdania z pracy wójta. Jeśli nie czuje się kompetentna to zawsze może powołać specjalną komisję, którą zbada sprawę. To jest mydlenie oczu ,że radni nic nie mogą. Wójt pełni funkcję wykonawczą, a rada gminy uchwałodawczą, kontrolną.

Uważam więc, że radni nie wykazali się dobrą wolą , aby sprawdzić postępy budowy parku przemysłowego. Przepraszam, chyba komisja rewizyjna , ówczesna badała sprawę. Twierdzila, że jest ok, ciekawe na jakiej podstawie?

Trzeba  byłoby zadać tym osobom jeszcze raz pytanie, dlaczego się tak stało, że gmina teraz płaci odszkodowania. 

Zarówno wójt , jak i radni powinni zbadać tę sprawę. Może nie muszą bo w uzasadnieniu wyroku sądu są podane przyczyny i zaniedbania.

Zamiast dawać śmieszny artykuł do gazety  o  choince , można by było podać do publicznej wiadomości jaki był wyrok sądu. ta informacja zaciekawiłaby bardziej mieszkańców i jakie poniosła koszty inwestycji, która nie powstała.

I jeszcze te mierne

I jeszcze te mierne karierowiczki zza Wisły ściągnął do urzędu popłaczą jak będzie kontrola Rio.

Kłopotek z tymi gęsimi

Kłopotek z tymi gęsimi tytułami nie nadawał się do parlamentu ,a jako wójt to Panu Łażewskiemu do pięt nie dorasta. Zero kompetencji.

On chyba śpi w tym łańcuchu.

On chyba śpi w tym łańcuchu.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo